Taraszenko triplája elég volt, Zajacé nem

A két játékos közül csak a St. Louis csatára tudta győzelemre vezetni csapatát. Pillanatok alatt döntött a Penguins és az Islanders, Eichel megállította a Rangerst, Hossa régi fényében csillog.

A Rangers hiába vezetett két harmad után Buffalóban, először a szezonban, 12 mérkőzés után nem tudta megtartani az előnyét és vereséget szenvedett. Az ok Jack Eichel, aki a befejező játékrész második felében másfél perc alatt duplázott és megfordította az eredményt. A másodéves centerrel a jégen egészen elképesztő módon változott meg a Buffalo játéka. A szezon első két hónapjában a Sabres 39 gólt lőtt, ami a legkevesebb volt az NHL-ben, de amióta Eichel a súlyos sérülése után visszatért a Buffalóba, a csapat két meccsen kétszer győzött és kilenc gólt ütött.

A Carolina kapusa, Cam Ward 32 másodpercre volt a győzelemtől és a shutouttól Bostonban, mégis csak egy ponttal és vereséggel távozott a keleti parti városból. Fél perccel a befejezés előtt ugyanis Torey Krug kiharcolta a hosszabbítást, ahol a Bruins még nem, de a rávezetések során megszerezte a győzelmet. A mindnet eldöntő büntetőt David Pastrnák lőtte.

Csúnya véget ért a dallasi Niemi 400. meccse. A finn kapus csapata nagy verést kapott Pittsburghben, a Penguins egy hatost rámolt be a texasi klubnak a három pontig jutó Sidney Crosby vezetésével. A Stars 3-2-ig volt partiban a Pensszel, de ezután elég volt egy másfél perces rövidzárlat a harmadik harmadban, amikor a Pens három gólt ütött Sheary, Fehr és Bonino révén.

A Pittsburgh-meccshez hasonló forgatókönyv volt az amerikai fővárosban is, ahol az Islanders vendégeskedett és győzött. A Verizonban a harmadik harmadig nem született gól, de aztán az Isles négy perc alatt háromszor is beköszönt, eldöntve a kettő pont sorsát. A New York kapujában Jaroslav Halák 38 lövést fogott és pályafutása 40. hibátlan meccsét játszotta.

Két góllal és győzelemmel ünnepelte eljegyzését Claude Giroux, a Flyers kapitánya. A Philly először kétgólos hátrányt dolgozott le egy perc alatt Ottawaban a kapitány és Michael Del Zotto találataival, majd a ráadás 40. másodpercében a plusz pontot is megszerezte szintén Giroux találatával. A Flyers a szezonban másodszor győzött zsinórban három meccsen.

Gólszegény meccsen győzött a hosszabbításban a Florida a Red Wings vendégeként. Az 1-1-es végeredmény már az első harmadban kialakult, ami nem is változott ráadás harmadik percéig. Ekkor Aleksander Barkov lépett ki szólóban és nem hibázott, megszerezte a pluszpontot a délkeleti alakulatnak.

A 4-4 pontos Vlagyimir Taraszenko, Kevin Shattenkirk páros jelentette a különbséget a St.Louis?Tampa Bay meccsen. Az orosz szélső egy gólpassz mellett pályafutása negyedik tripláját ütötte, míg a bekk két gólt szerzett és kettőt előkészített. A két duó remek játékának köszönhetően a Blues 4-1-re ellépett, ahonnan a Boltsnak már nem volt esélye a győzelemre csak arra, hogy szorossá tegye a meccset a találkozó végére.

Minnesota Wild v St Louis Blues - Game Five

A Penguinshez hasonlóan féltucatot ütött az Edmonton is a winnipegi szurkolók nagy bánatára. Az MTS Centre-ben az Oilers első sorra vitte a prímet, amely összesen kilenc pontot szerzett igazságosan elosztva. Letestu és Draisaitl két-két gól mellett egy gólpasszt adott, Connor McDavid pedig három találatot készített elő. Az Oilers kapitánya 23 gólpasszával és 34 pontjával vezeti az NHL idevágó tabelláját.

Ismét Marián Hossa nevétől volt hangos a United Center, a szlovák szélső a karrierje második tripláját ütő Travis Zajac tripláját is képes volt elhomályosítani. A Chicago?New Jersey meccs 60 perc után 3-3-ra állt, köszönhetően annak, hogy a vendégek centere kiharcolta a hosszabbítást tíz perccel a befejezés előtt. A ráadásban aztán jött Hossa, aki betalált és ezzel eldöntötte a kettő pont sorsát. A 37 éves játékos szezonbeli 12. gólját és 4. győztes találatát ütötte, ráadásul a harmadikat a hosszabbításban, így mindhárom kategóriában magasan az első a házi ranglistán.

Ellentétes harmadokat és vendéggyőzelmet hozott a Colorado?Columbus derbi Denverben. A Blue Jackets az első harmadban ütött kettőt, amire az Avs szintén kettővel válaszolt a középső játékrészben. A végső szót végül a befejező játékrészben Boone Jenner mondta ki, megszerezve a kettő pontot az ohiói csapatnak. A denveri sikerrel a Columbusnak mindössze két győzelem kell ahhoz, hogy megszerezze 500. diadalát.

Fordulatos meccsen győzött a Los Angeles az Arizona otthonában. A Coyotes hiába vezetett kétszer is, a Kings az utolsó harmadban fordított és négy perccel a befejezés előtt Trevor Lewis góljával megszerezte a győzelmet. A kaliforniai gárda a szezon eleji gödörből kezd kimászni, az utolsó hét meccséből a hatodikat nyerte.

John Gibson parádéjának köszönhetően az Anaheim simán elhozta a pontokat Vancouverből. A Ducks kapusa 27 lövést fogott és csak hét percre volt attól, hogy shutoutot érjen el. Gibson a második harmad közepén villogott igazán, amikor a Canucks egy percig kettős előnyben játszott, de nem tudta gólra váltani a lehetőségeit. Az Anaheim zsinórban harmadszor gyűjtötte be a kettő pontot.