Karlsson hihetetlen gyorsasággal termel

Az NHL 7. hetének statisztikái.

November 21.

Penguins?Rangers 2-5
Jake Guentzel pályafutása első meccsén már a 62. másodpercben betalált, ezzel megdöntötte a Pittsburgh franchise-csúcsát. A korábbi rekorder Rick Kessell volt, aki 1970. március 21-én a Chicago ellen 2:19-nél talált be.

Guentzel élete első meccsén két gólt szerzett az első harmadban, korábban ez csak két játékosnak, az Al Hill, Auston Matthews párosnak sikerült. Utóbbinak a szezon nyitónapján jött össze, előbbinek 1977. február 14-én a St. Louis ellen.

A Rangers hálóőre, Antti Raanta első öt meccsét megnyerte a szezonban, ezzel beállította Steve Weeks franchise-rekordját az 1983/84-es szezonból.

Stars?Wild 3-2
Saku Koivu után öccse, a Minnesotában játszó Mikko Koivu is megszerezte pályafutása 400. gólpasszát. Az NHL történetében korábban csak négy testvérpárnak sikerült 400-400 gólt előkészítenie, a Richard (Maurice és Henri), a Mahovlich (Frank és Pete), a Courtnall (Russ és Geoff) és a Sedin (Henrik és Daniel) testvéreknek.

Sabres?Flames 3-1
A Buffalo 101 másodperc alatt három emberelőnyös gólt szerzett Kyle Okposo, Johan Larsson és Matt Moulson révén. 28 éve, 1988. október 12-én ütött ilyen rövid idő alatt három gólt fórban a Buffalo, a Pittsburgh ellen, amikor Dave Andreychuk két gólja között Christian Ruuttu talált be.

Predators?Lightning 3-1
A Nashville hátvédje, PK Subban duplázott. Az elmúlt hét évben csak Roman Josi és Shea Weber tudott két gólt ütni hátvédként a Nashville-ben. Josi és Weber előtt az utolsó játékos Ryan Suter volt, aki kétszer köszönt be, még 2009. október 22-én.

November 22.

Canadiens?Senators 3-4

Erik Karlsson, az Ottawa bekkje 498. meccsén megszerezte a 400. pontját. Az NHL aktív hátvédjei között ezzel leggyorsabb volt, aki elérte ezt a határt, a második leggyorsabb Mike Green, aki a 652. meccsén szerezte meg a 400. pontját.

Az utolsó hátvéd, aki gyorsabb volt Karlssonnál, az Brian Leetch. A Rangers egykori hátvédje a 380. meccsén szerezte a 400. pontját még 1993. december 3-án.

Erik-Karlsson

Flyers?Panthers 3-1
Wayne Simmonds a 20. meccsén a tizedik gólját ütötte. Az elmúlt nyolc évben nem volt olyan Philly-játékos, aki ilyen gyorsan elérte a tízgólos határt.

Bruins?Blues 2-4
Jake Allen a harmadik kapus a St. Louis történetében, aki úgy tudott nyerni Bostonban, hogy minimum 40 lövést kapott. Allen előtt Mike Liut 1980 januárjában és Jim Hrivnak 1993 októberében mutatott fel ilyen teljesítményt.

Maple Leafs?Hurricanes 1-2
A Carolina előnyből és hátrányból is betalált a meccsen. A raleighi csapatnak csak egy ilyen meccse volt az elmúlt három évben, 2014. december 18-án, amikor 4-1-re nyertek, éppen a Toronto ellen.

November 23.

Rangers?Panguins 1-6
Több mint 16 év után ütött ismét öt gólt egy harmad alatt idegenbeli alapszakaszmeccsen a Pittsburgh. 2000. március 21-én a Pens hatot rámolt be a második játékrészben a Columbus ellen 8-2-re megnyert meccsen.

Capitals?Blues 4-3
Alekszandr Ovecskin a 15. után, pályafutása 16. mesterhármasát is a St. Louisnak ütötte. A fővárosi csapat történetében csak kétszer fordult elő, hogy ugyanaz a játékos két egymást követő tripláját ugyanannak a csapatnak üsse. Peter Bondra 1996 februárjában és márciusában az Islandersnek ütött hármat, Alekszandr Szjomin pedig 2010 novemberében néhány nap különbséggel a Tampának.

Ovecskin a 16. mesterhármasával a legjobb az aktív játékosok között, a második helyen Jaromír Jágr áll 15 triplával.

Devils?Maple Leafs 5-4
A New Jersey büntetők után győzött, de a rendes játékidő mind a négy góljából 1+3-mal vette ki a részét Mike Cammalleri. 2012. február 14-én Ilja Kovalcsuk volt az utolsó játékos a Jerseyben, aki ilyen teljesítményt nyújtott, akkor a Devils 4-1-re győzött Buffalóban.

A New Jersey az első nyolc hazai meccsén szerzett pontot, korábban ez csak az 1987-es és az 1990-es szezon kezdetén fordult elő a Devils történelmében.

Közel öt év után győzött ismét a Devils háromgólos hátrányból, 2011. december 8-án -3-ról verték büntetőkkel az Ottawát 5-4-re.

Predators?Stars 5-2
A Nashville az eddig lejátszott kilenc hazai meccs egyikén sem kapott kettő gólnál többet. Az 1943/44-es szezontól kezdve csak két csapat tudott ilyen teljesítményt nyújtani, a Buffalo az 1998/99-es évadban az első 12 hazai meccsen és a Toronto az első tíz hazai bajnokin az 1961/62-es szezoban.

November 24.

Canadiens?Hurricanes 2-1
A győztes gólt Max Pacioretty ütötte, akinek ez volt a 30. győztes gólja az elmúlt négy szezonban. A Montreal kapitányánál ebben a kategóriában csak Ovecskin volt eredményesebb, az orosz zseni 33 győztes gólt ütött ebben a periódusban.

A Montreal az első 14 hazai meccséből 12-t megnyert, története során ötödik alkalommal, 1984 óta először.

pacioretty

November 25.

Sharks?Islanders 3-2
A New York-iak az utolsó percben egyenlítettek, de Marleau 22 másodperccel a befejezés előtt megszerezte a győztes gólt. A San Jose történetében egyetlen olyan meccs volt, aminek hasonló volt a forgatókönyve, napra pontosan közel 25 éve és ugyanúgy az Islanders ellen. A Cow Palace-ban, San Franciscóban, a Sharks első otthonában 1991. november 9-én az Islanders hátvédje, Uwe Krupp 54 másodperccel a befejezés előtt egyenlített, de Bob McGill 14 szekundum múlva válaszolt beállítva a 4-3-as végeredményt.

Ducks?Blackhawks 2-3
A Chicago az utolsó hét győzelmét, legyen szó bármilyen típusú sikerről, kivétel nélkül egy góllal nyerte meg, amivel beállította a franchise-rekordot, ami 1985 februárjában született.

Devils?Red Wings 4-5
Mike Green pályafutása során kilencedik alkalommal volt eredményes alapszakaszmeccs hosszabbításában, ezzel az aktív hátvédek között az első, az örökranglistán pedig a második a 13 gólos Scott Niedermayer mögött.

Bruins?Flames 1-2
Chad Johnson a Calgary után a Buffalo és az Islanders mezében is nyert a Boston otthonában. Az aktív kapusok között csak kettő van, aki három különböző klubbal is vendégként tudott győzni a tea városában, Roberto Luongo (Islanders, Panthers, Canucks) és Craig Anderson (Panthers, Avalanche, Senators).

Lightning?Blue Jackets 3-5
Cam Atkinson zsinórban negyedik szezonjában szerzett gólt emberhátrányból, ez korábban csak a Rick Nash, Antoine Vermette párosnak sikerült a Columbusban.

Coyotes?Oilers 3-2
Az Arizona egymás után 24. meccsén szerzett pontot az Edmonton ellen, ebből 20 alkalommal kettő pontot. Ilyen sorozata utoljára éppen az Edmontonnak volt a Vancouver ellen 1985 novembere és 1988 márciusa között.

November 26.

Red Wings?Canadiens 1-2
Carey Price az első kapus a Montreal történetében, aki az első 15 meccséből 13-at megnyert. 12 győzelmet szerzett Charlie Hodge és Ken Dryden, előbbi az 1960/61-es szezonban, utóbbi az 1976/77-es és az 1977/78-as évadban.

A Detroit két játékosa, Justin Abdelkader és Jonathan Ericsson egyaránt 500. meccsét játszotta.

Penguins?Devils 4-3
A Pittsburgh úgy nyert büntetőkkel, hogy Sidney Crosby az utolsó percben egyenlített. A Főpingvin pályafutása során negyedik alkalommal ütött egyenlítő gólt az utolsó percben, ezzel pedig befogta Mario Lemieux-t.

Maple Leafs?Capitals 4-2
Az elsőéves Mitch Marner ebben a szezonban harmadszor adott két gólpasszt egy mérkőzésen. 19 évesen ez utoljára Vincent Damphoussenak sikerült a Torontoban még az 1986/87-es szezonban.

Kings?Blackhawks 2-1
A zsinórban ötödször nyerő Los Angelesben negyedszer ütötte a győztes gólt Jeff Carter. A kaliforniai klubban ez korábban senkinek sem sikerült.

carter

November 27.

Rangers?Senators 0-2
Craig Anderson, az Ottawa kapusa pályafutása harmadik shutoutját érte el vendégként a Gardenben, korábban ez csak Dominik Haseknek és John Vanbiesbroucknak sikerült. Érdekes, hogy Vanbiesbrouck még kilenc alkalommal védett hibátlanul a Gardenben a Rangers tagjaként.

Hurricanes?Panthers 3-2
Közel hat éve után nyert ismét meccset Michael Leighton, a Carolina kapusa. A 35 éves hálóőr utolsó sikerét 2010. december 30-án szerezte a Flyers mezében a Kings ellen. Ez egyébként nem a leghosszabb nyeretlenségi sorozat, mert az Kay Whitmore nevéhez fűződik. A már visszavonult hálóőr 1994. április 30-án a Vancouver színeiben szerezte az 59. győzelmét, a 60-at viszont csak 2000. november 2-án a Boston tagjaként.

Flyers?Flames 5-3
Az elmúlt 25 évben Anthony Stolarz csak a negyedik kapus, aki győzelemmel mutatkozott az NHL-ben a Philadelphia tagjaként. 1991 óta ez csak az Antero Niittymaki (2004), Szergej Bobrovszkij (2010), Rob Zepp (2014) hármasnak jött össze.

Coyotes?Oilers 2-1
Az Arizona egymás után 25. meccsén szerzett pontot az Edmonton ellen (21 győzelem, 4 döntetlen). Ilyen pontszerző sorozata utoljára a Phillynek volt 1974 októbere és 1983 februárja között, amikor 32 (27 győzelem, 5 döntetlen) meccsen szerzett pontot a Los Angeles ellen.

VÁL 16:00 HUNNOR 3-2VÉGE
VB18 16:30 JPNHUN 3-6VÉGE
VÁL 19:30 ITAHUN