Utánpótlás Remekelt az UTE és a Fehérvár

A lila-fehérek kétszer is vesztett helyzetből nyertek, míg az Ifj. Ocskay Gábor JA mind a kilenc pontot begyűjtötte az EBJL-ben.

EBYSL

Nem volt túl jó hétvégéje az osztrák juniorligában a Debrecen és a Miskolc közös csapatának, hiszen három meccset játszott, de egyiken sem sikerült győztesen elhagynia a jeget. A rossz sorozatot a Znomjo ellen kezdte, amelynek otthonában 5-1-es vereséget szenvedett, majd St. Pöltenben sem járt jobban, pedig 2-0-s hátrányból még meg is fordította a meccset, de a végén a hazaiak örülhettek a 7-4-es győzelmüknek. Végül a Vienna Capitals ellen sem szerzett pontot, miután a bécsiek 2-0-ra nyertek.

A KMH játékosainak arcára sem az öröm ült ki a Graz elleni meccs után, hiszen az osztrákok magabiztos, 6-1-es győzelmet arattak. Így egyedül a MAC Budapest lehetett elégedett a hétvége után: bár a 3-2-es végeredmény szoros meccsről árulkodik, Fodor Szabolcs együttese valójában már a 3. percben 2-0-ra vezetett a Villach ellen. A vetélytárs gyorsan szépített, de az első harmad 3-1-es MAC vezetéssel zárult. A folytatásban csak egy gól esett, az osztrák a 46. percben találtak be Dobos Kristóf kapujába. A 3-2-es győzelemnek és a három pontnak feltétlenül örülhetnek a budapestiek, annak már talán kevésbé, hogy 51 kapura lövésből csak háromszor voltak eredményesek.

Vienna Capitals?Debrecen-Miskolc 2-0

Az EBYSL-ben csütörtökön három magyar csapat is érdekelt lesz: a Fehérvár az Olimpija Ljubljanát fogadja, a KMH pedig a MAC Budapesttel játszik, ez egyben U20-as bajnoki mérkőzés is lesz.

Program:

2016. december 1., csütörtök:

*16:30 Hokiklbub Budapest?MAC Budapest
18:00 Fehérvár AV19?Olimpija Ljubljana

U20-as bajnokság

Az említett csütörtöki KMH?MAC találkozó mellett hét közben további három mérkőzésre kerül sor a hazai juniorbajnokságban. Szerdán a KMH még a Jégpalotában küzd meg a Vasassal, a MAC pedig a Tüskecsarnokban fogadja a Debrecent, az Egerszegi Titánokhoz a DVTK látogat.

EBJL

Kemény hétvégén van túl az osztrák ifjúsági ligában érdekelt hét magyar csapat, hiszen egyaránt három meccset játszottak le három nap alatt. Menjünk sorba, milyen eredménnyel zárták a maratont. Az A csoportot vezető Fehérvárra papíron könnyed mérkőzések vártak, hiszen ellenfelei a mezőny második feléből kerültek ki. Ennek megfelelően Kiss Dávid együttese meg is nyerte mindhárom meccsét: a Linzt 6-1-re, a St. Pöltent 10-1-re, a Maribort 7-1-re győzte le.

A B csoport élén álló UTE is mindháromszor győztesen hagyta el a jeget, két pontot azonban elvesztett. Kétség sem fér hozzá, a Red Bull Salzburg elleni diadalt ünnepelve nem az jutott eszükbe, hogy egy ponttal kevesebbet szereztek, hiszen a 42. percig nagyon nem nekik állt a zászló. Annyira nem, hogy az osztrákok ekkor még 4-0-ra vezettek, innen álltak fel a lilák úgy, hogy 51 másodperccel a meccs vége előtt egyenlítettek. A hosszabbításban ismét ők voltak eredményesek, így 5-4-re nyertek. A Zell am See és a Lienz közös csapatával nem gyűlt meg ennyire a bajuk, sima 8-2-es győzelem után várták a Klagenfurt elleni találkozót, amely ismét rendkívüli izgalmat hozott. Az osztrákok kétszer is vezettek a meccsen, és csupán 20 másodperc választotta el őket a győzelemtől, de az UTE ezt a meccset is hosszabbításra mentette. A ráadás öt percében nem született gól, jöhettek a büntetők, amelyben Virág Csaba együttese bizonyult jobbnak, így 4-3-ra győzött.

A B csoport második helyén álló MAC a háromból egy meccset nyert meg, igaz, a Klagenfurt ellen begyűjtött egy pontot. A találkozón a budapestiek szereztek vezetést, az első harmad végére azonban az osztrákok már 2-1-re vezettek. Az eredményt csaknem a meccs végéig tartották, 27 másodperccel a lefújás előtt azonban egyenlített a MAC. A pontok sorsa szétlövésben dőlt el, a Klagenfurt 3-2-re győzött. A Salzburg ellen az egy pont megszerzésére sem nyílt igazán lehetőségük: fele annyiszor lőttek kapura, mint az ellenfelük, egyszer sem zörgették meg a hálót, míg az osztrákok támadásait nem mindig sikerült hatástalanítaniuk. A Salzburg 4-0-ra nyert. A MAC aztán a Villach ellen javított, már az 5. percben 3-0-ra vezetett, s bár a második harmadban vetélytársa felzárkózott egy gólra, az utolsóban bebiztosította a 4-2-es győzelmét.

A Debrecen és a Miskolc közös csapatára az EBJL-ben is rájárt a rúd. A Villachtól 6-1-es, a Klagenfurttól 5-1-es vereséget szenvedett, a Zell am See-Lienz ellen pedig elhullajtott egy pontot. A Mayer Péter által irányított együttes a rendes játékidőben kétszer is vezetett, de az ellenfél hosszabbításra mentette a meccset. A pontosztozkodás büntetőkkel történt, a Debrecen-Miskolc nyert 3-2-re.

A Győr az UTE-hoz hasonlóan jól jött ki a hosszabbításba, szétlövésbe torkolló mérkőzésekből, márpedig ebből kettő is jutott neki. A Maribor ellen nagyon küzdött azért, hogy visszahozza a meccset, hiszen a szlovénok a 3. perctől a 49. percig folyamatosan vezettek, olykor két góllal is. Az egyenlítés után a rendes játékidőben egyik csapat sem talált a kapuba, és csaknem a hosszabbítás is véget ért, amikor a győriek megszerezték a 4-3-as győzelmet érő gólt. A Vienna Capitals ellen már-már a kezében érezhette a győzelmet Nagy András csapata, amikor az osztrákok fél perccel a lefújás előtt egyenlítettek. A 2-2-es eredmény a hosszabbításban nem változott, a győriek végül szétlövésben szerezték meg a győzelmet. A harmadik meccsen bizonyára már nem vágytak hasonló izgalmakra, mert végig vezetve, 4-1-re múlták felül a Linzt.

A KMH remekül kezdte a háromnapos hokimaratont, hiszen pénteken 8-3-ra nyert a Zell am See-Lienz ellen. A Villachhal szemben azonban nem úgy kezdtek, ahogy eltervezték, az osztrákok ugyanis már a 3. percben 2-0-ra vezettek. A budapestiek azonban gyorsan túltették ezen magukat, s a második harmadban egyenlítettek, majd átvették a vezetést is. Ezt egészen a végső dudaszóig megtartották, azaz 3-2-es győzelmet arattak. Ezzel a két sikerélménnyel be is kellett érniük, a Salzburg ugyanis 7-0-s vereséget mért rájuk.

A Vasas majdnem megégette magát a St. Pölten ellen. A harmadik harmadot 5-1-es vezetésről kezdték az angyalföldiek, de az ellenfél egyre közelebb jött hozzájuk, és másfél perccel a vége előtt már 5-4 állt az eredményjelzőn. Jánosi Csaba együttese azonban ügyelt arra, hogy az osztrákok ne egyenlítsenek, így ez maradt a végeredmény. Az utolsó 20 perc a Maribor ellen sem sikerült túl jól, a szlovénok a St. Pöltenhez hasonlóan ugyancsak háromszor talált be a kapuba. Ezen a meccsen ráadásul nem volt négygólos előnyben a Vasas, így a Maribor 2-1-es hátrányból fordítva nyert 4-2-re. A Vienna Capitals ellen az angyalföldieknek kellett volna fordítaniuk, három perccel a meccs vége előtt fel is jöttek egy gólra, de az egyenlítés elmaradt, ráadásul a bécsiek kétszer is betaláltak, beállítva a 6-3-as végeredményt. A magyar csapatok legközelebb december 3-án lesznek érdekeltek az EBJL-ben.

UTE? Zell am See-Lienz 8-2

Debrecen-Miskolc?Zell am See-Lienz 3-2 b.

U18-as bajnokság

A hazai ifjúsági bajnokság csütörtökön folytatódik, a játéknapon a Vasas a DVTK-t, a Tisza Volán az UTE-t, a MAC a Debrecent fogadja.

Program:

17:40 Vasas?DVTK Jegesmedvék
19:30 Tisza Volán?UTE
19:40 MAC Budapest?Debrecen

U16-os bajnokság

Az U16-os bajnokság I. csoportjában vasárnap két mérkőzést rendeztek. Az élvonalhoz tartozó MAC Budapest a sereghajtó Győrhöz utazott, s magabiztos 12-2-es győzelemmel el is hozta a 3 pontot. Az UTE és a Pesterzsébet ennél sokkal szorosabb meccset játszott egymással. A vezetést a 3. percben a pesterzsébetiek szerezték meg, de nem telt el egy perc sem, a lilák egyenlítettek. A második harmad elején aztán ismét hátrányba kerültek, de még ebben a játékrészben fordítottak, az utolsóban pedig még tovább növelték az előnyüket. A Farkasok a hajrában csak szépíteni tudtak, az UTE 5-3-ra nyert. A serdülőbajnokság I. csoportjának küzdelmei vasárnap folytatódnak.

I. csoport

Eredmények:

2016. november 27., vasárnap

Győr?MAC Budapest 2-12
UTE?Pesterzsébet 5-3

A serdülők II. csoportjában két harmadon keresztül volt partiban a KMH B csapata az A-val. Utóbbi az első harmadban már 2-0-ra is vezetett, de előbbi nemcsak egyenlített, de át is vette a vezetést. A szünetre azonban már 3-3-mal mentek a felek, a második harmad végén pedig az A együttes visszavette a vezetést. Az utolsó játékrész egyértelműen az övék volt, így 7-4-es győzelemmel szerezték meg a 3 pontot.

A többi mérkőzés nem hozott hasonló izgalmakat, az UTE B 6-1-re nyert a Gepárd JE ellen, az Ifj. Ocskay Gábor JA 22-0-ra múlta felül a Kiskőröst, a Vasas B 11-2- re a Tisza Volánt, míg a MAC B 5-0-ra a Ferencvárost.

A serdülőbajnokság mindkét csoportjának küzdelmei vasárnap folytatódnak.

Central Europe Hockey Cup

Az U16-os CEHC-ben a harmadik helyen álló MAC Budapest szerdán a sereghajtó Okanagan Hockey Club Europe csapatát fogadja.

Program:

2016. november 30., szerda

19:00 MAC Budapest?Okanagan Hockey Club Europe

Carpathian Junior Hockey League

A Debrecen és a Miskolc közös U16-os csapata az augusztusi, tőketerebesi kör után három hónappal a lengyelországi Sanokban lépett jégre a Kárpát Liga második fordulójában. A kelet-magyarországi együttes két győzelemmel és három vereséggel zárta a kört.

A DebMis Select mérkőzései a CJHL második hétvégéjén:

2016. november 25., 17:30: HK Mládez Michalovce (SVK)?DebMis Select 5-3
2016. november 26., 13:00: DebMis Select?Gladiators Dunarea Galati (ROM) 8-0
2016. november 26., 17:30: Sanok (POL)?DebMis Select 4-1
2016. november 27., 8:00: MSKM Trebisov (SVK)?DebMis Select 2-5
2016. november 27., 14:00: DebMis Select?HK Galicki Levi Novojavorivszk (UKR) 2-3

U14-es bajnokság

Az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémiának örömre és bánatra is volt oka az U14-es bajnokság I. csoportjának szombati játéknapján. Míg az A csapat sima, 9-1-es győzelmet aratott a DVTK ellen, a B nagyarányú vereségbe futott bele, az UTE ugyanis 19-0-ra nyert ellene és ezzel át is vette a vezetést a tabellán. A másik két meccsen sem született szoros eredmény: a Ferencváros 6-0-ra múlta felül a Győrt, a MAC Budapest pedig 6-1-re a Pesterzsébetet.

A kölyökbajnokságban szerdán játsszák a következő meccset, amelyen a két fehérvári együttes csap össze egymással.

18:30 Ifj. Ocskay Gábor JA B? Ifj. Ocskay Gábor JA

A II. csoportban két meccs is nagy izgalmak közepette dőlt el. A listavezető Gepárd JE és a harmadik Vasas összecsapása eleve annak ígérkezett, s valóban a végletekig kiélezett csatát hozott, hiszen a győzelem szétlövéssel dőlt el. A meccsen a vezetést a Gepárd szerezte meg fél perccel az első harmad vége előtt, de ennek mindössze 25 másodpercig örülhettek, miután a Vasas még a szünet előtt egyenlített. A második játékrész derekán ismét a Gepárd került előnybe, de örömük ezúttal is tiszavirág-életűnek bizonyult: az angyalföldiek 34 másodperc múlva egalizáltak. Több gól a rendes játékidőben már nem esett, ahogy a hosszabbítás sem hozott döntést, így jöttek a büntetők. A győztes gólt a meccsen triplázó Ivády Milán szerezte, a Gepárd nyert 3-2-re.

A KMH és az MTK hasonlóan nagy küzdelem után osztozott a pontokon. A csapatok felváltva szerezték a gólokat, a rendes játékidőben az előny kétszer is a KMH-nál volt, de hatvan perc után 2-2 állt az eredményjelzőn. A sorminta a hosszabbításban sem tört meg, azaz ismét az MTK hálója zörgött, így a KMH 3-2-re nyert. A további három mérkőzés simán alakult, a Dunaújváros 9-1-re győzött az UTE ellen, a Tisza Volán 13-1-re nyert a MAC B csapata ellen, az Egerszegi Titánok pedig 10-0-ra múlta felül a DVTK-t.

A II. csoportban kedden a Dunaújváros és az MTK mérkőzik meg egymással.

17:00 Dunaújvárosi Acélbikák?MTK

A III. csoportban az első helyen álló KSI az utolsó White Sharkshoz látogatott, és az esélyeknek megfelelően 4-0-s győzelemmel hozta el a három pontot. A Debrecen B nagyarányú diadala a Jászberény ellen azonban meglepetés, hiszen utóbbi a második, előbbi a harmadik helyen állt a tabellán a meccs előtt, amely a második harmad hajrájáig szoros is volt, ekkor azonban a Debrecen kétszer is betalált, majd az utolsó játékrészben még háromszor. Így végül 7-1-re nyert, s helyet cserélt a Jászberénnyel. A mérkőzésen Kovács Balázs Bonifác négy gólt lőtt.

A III. csoport küzdelmei szombaton folytatódnak.

III. csoport

Eredmények:

Debrecen B?Jászberény 7-1
White Sharks?KSI 0-4

A IV. csoportban szombaton egyetlen mérkőzésre került sor, amelyen az eddig hibátlan Veszprémi Jéglovagok 21-2-re múlták felül a Szabolcsi JE csapatát. A következő mérkőzést szombaton játsszák.