Stipsiczék megszerezték idei első győzelmüket

18 meccses nyeretlenségi széria szakadt meg szombaton.

Galló Vilmosék rangadót nyertek, a Feldkirch fontos meccsen veszített, Garát Zsomborék nyertek. Vay egyelőre a padra szorult az ECHL-ben.

Hétezer nézője előtt verte a listavezető Frölundát a Linköping a svéd élvonalban. Galló Vilmos csapata az első harmadban egy szimpla, a másodikban egy dupla emberelőnyt értékesített, majd az 52. percben egyenlő létszám mellett is betalált, ezzel lett 3-0. Galló Vilmos az első sorban kapott helyet, közel 13 percet játszott, ez idei harmadik legtöbb jégideje, pontot nem szerzett. A Linköping továbbra is 8. helyen áll az egyre sűrűsödő tabellán, lemaradása a 3. helyezett Vaxjőhöz képest már csak négy pont.

Pocsék speciális játékának köszönhetően 3-2-re kikapott a Feldkirch a Val Pusteria otthonában. Az első negyedórában rögtön két emberhátrányos gólt kaptak, aztán amikor a középső játékrészben a játékvezetők elkezdték szórni a hazai játékosokat is, ahelyett hogy faragtak volna a hátrányból, még előnyből is kaptak egyet. Végül a 47. percben sikerült kihasználni egy fórt, négy perccel a vége előtt pedig egyre csökkentették a hátrányt. Azonban a hátra lévő idő nem bizonyult elégnek az egyenlítésre, 3-2-re nyert a Val Pusteria, amely így tízpontosra növelte előnyét a harmadik Feldkirchhel szemben a tabellán. Fekete Dániel pontot ugyan nem szerzett, de +1-gyel zárt.

Stipsicz Bencéék megszerezték idei első győzelmüket a USHL-ben. A példátlan, 18 meccset számláló vereségsorozat ellenére közel 2300 néző látogatott ki a Cedar Rapids Ice Arenába és megérte kimenniük, hiszen kedvenceik 3-0-ra győztek. Stipsicz pontot nem szerzett, viszont +1-gyel zárt. A RoughRiders természetesen továbbra is utolsó a keleti konferenciában.

Stipsicz Cedar 2

Garát Zsomborék is nyertek a Minnesota Magicians ellen az NAHL-ben. Az Austin Bruins az első harmadban két góllal terhelte meg ellenfele kapuját, és bár a 48. percben a Magicians egy gólra zárkózott, az utolsó percben üres kapura is betaláltak, így még az is belefért, hogy 14 másodperccel a vége előtt a vendégek ismét visszajöjjenek egy fányi különbségre, a vége 3-2 lett. Garát pontot nem szerzett, +1-gyel zárt ő is. Győzelmének köszönhetően a Bruins egy helyet előre lépett és már 4. helyen áll a központi divízióban.

Vay Ádám az elmúlt két meccsen a cserepadon kapott helyet a Quad City Mallardsban, pénteken büntetőkkel győzött a csapat, kollégája 31 lövésből 28-at hárított, szombaton 6-2-re nyertek, akkor 37 lövés érkezett C.J. Motte kapujára, vagyis 94,6%-kal védett. Kapusunk nincs könnyű helyzetben, hiszen csapaton belüli ellenfele kiváló formában van, 2,03-os meccsenkénti kapott gólátlaga az ötödik, 93,9%-os védési hatékonysága a második legjobb mutató az egész ligában és mindezt több meccsel produkálja egyelőre, mint az élen álló többi kapus. A Mallards 3. helyen áll a központi divízióban.