Lundqvist ellopta a show-t Philadelphiában

A Rangers kapusa mellett fantasztikus napot fogott ki Crawford és Johnson is. Nagy pofont kapott a Pittsburgh, fordulatos meccsen győzött a Detroit.

Egyoldalúra sikeredett a Wild?Pens csata, a bajnok ugyanis egy hatost kapott északon. A találkozó 2-1-ig volt nyílt, a Minnesota ezután három gólt szerzett és eldöntötte a mérkőzést. A befejező húsz percben még volt egy gólváltás, de ez már nem befolyásolta a találkozót. Az összecsapás szempontjából döntőnek bizonyult, hogy a hazaiak négyből három előnyt gólra váltották, a vendégek viszont három fórból egyet sem.

Minden izgalom az utolsó percre maradt a Sharks?Islanders meccsen Kaliforniában. A találkozón a New York szerzett vezetést, de a San Jose fordított és őrizte minimális előnyét, egészen a 60. percig. 57 másodperccel a befejezés előtt Nick Leddy egyenlített és mindenki a hosszabbításra készült, kivéve Patrick Marleau-t. A hazaiak veterán csatára 23 másodperccel a befejezés előtt betalált és eldöntötte a mérkőzést.

A két kapus közötti különbség döntött Philadelphiában, ahol Flyers fogadta a Rangerst. A hazaiak hiába támadtak többet és nyerték a kapura lövéseket 42:23-ra, a Rangers kihasználta a Philly hibáit és hárommal ment két harmad után. A Flyers az utolsó harmadban kétszer ugyan bevette Lundqvist kapuját, de ez kevés volt a pontszerzéshez. A győztes gólt szerző Kevin Hayes 100. pontját szerezte.

lundqvist

Egymás után ötödik alaklommal győzte le a Chicago az Anaheimet. A Honda Centerben hasonló forgatókönyv szerint zajlottak az események, mint Philadelphiában. Akárcsak a Rangers, a Hawks is háromgólos előnyt épített a mérkőzés közepére, ami egyre olvadt a lefújásra. A vendégek kapujában Corey Crawford 34, míg a hazaiaknál John Gibson csak 22 lövést fogott.

Nem volt esélye az NHL legkevesebb gólt ütő csapatának, a Buffalónak az amerikai fővárosban. A Capitals minden harmadban egy gólt szerzett, ez pedig elég volt a két pont begyűjtéséhez. A Caps az utolsó öt meccséből négyet megnyerte, a Sabres viszont tízből nyolcat elbukott.

A Nashville az első harmadot még átaludta a Winnipeg ellen, de aztán átgázolt az ellenfelén. A Jets a második harmad elejéig őrizte egygólos előnyét, de ekkor beindult a Predators hengere és 22 perc alatt egy ötöst rámolt be Hellebuyck kapujába. A hazaiaknál Colin Wilson és Ryan Johansen is duplázott, sőt utóbbi győztes gólt szerzett.

Chad Johnson vezetésével a Calgary meglepetésre győzött a Boston csarnokában. A Flames kapusa 35 lövést fogott és ezzel nagyban hozzájárult a kettő pont megszerezéséhez. A győztes gólt Alex Chiasson ütötte a harmadik harmad közepén 70 másodperccel a hazaiak egyenlítő találata után.

A játéknap egyik legjobb összecsapását az Amalie Arenában játszották, ahol a Tampa fogadta a Columbust. A Jackets 2-0-ra, majd 3-1-re is vezetett, de a Bolts a harmadik harmad elején utolérte ellenfelét. A döntetlen azonban alig egy percig élt, a Columbus pillanatok alatt visszaállította a kétgólos különbséget Brandon Saad góljával és Cam Atkinson emberhátrányos találatával. A Columbus két elvesztett meccs után győzött ismét.

Fordulatokban gazdag meccsen győzött hosszabbítás után a Detroit New Jerseyben. A Devils ütötte az első gólt, de a Red Wings ment előnnyel pihenni az első szünetben. A második harmad elején azonban a hazaiak kevesebb mint kettő perc alatt fordítottak, de ezek után ismét a vendégek pillanatai jöttek. A Detroit a második és a harmadik harmad fordulóján egy percen belül kettőt ütött, másodszor is megszerezve a vezetést. Ez azonban nem tartott ki a befejezésig, mert öt perccel a dudaszó előtt Adam Henrique kiharcolta a ráadást. 4-4 után jöhetett a hirtelen halál, amit Mike Green zárt le, megszerezve a pluszpontot a vendégeknek.

Egymás után hatodszor győzte le hazai jégen a Dallas a Vancouvert. Az est hőse a Stars újonc hátvédje, Esa Lindell volt, aki mindkét hazai gólból kivette a részét. A finn bekk a mérkőzés felénél gólpasszt jegyzett Radek Faksa egyenlítő góljánál, hat perccel később pedig győztes gólt szerzett.

A játéknap egyetlen szétlövését az Arizona?Edmonton mérkőzés hozta, ahol végül a hazaiak örülhettek. A Coyotes az első harmadban kétgólos hátrányba került, de Max Domi és Shane Doan góljaival ledolgozta a hátrányát a harmadik harmad közepére. A győztes büntetőt a harmadik párosban Oliver Ekman-Larsson ütötte.