Belgrádban hatpontos hétvégében reménykednek

A nehezén már túl vannak, pénteken legyőzték a Brassót. Szombaton jön a Galati.

A belgrádiak kétmeccses nyerő szériában vannak, a Brassó előtt a Fehérvárt is legyőzték odahaza. Más csapat esetében talán nem is beszélnénk sorozatról, de annál a klubnál, amely az alapszakasz felénél túl is csak négy győzelemmel rendelkezik, talán megbocsátható ez az algebrai képtelenség. A pénteki Brassó elleni siker után Christer Dreberg vezetőedző elmondta, idei legjobb játékával rukkolt elő csapata, bizakodva várják a Galati-ot, amelyet szintén le akarnak győzni. Ha megtörténne ez a bravúr, azzal alaposan felforgatnák a tabella végén az erőviszonyokat. Jelenleg a Galati vezeti az utolsó hármast 24 ponttal, 10. a Csíkszereda 14-gyel, utolsó a Beograd 13-mal, utóbbi két csapat egy meccsel kevesebbet játszott, mint az al-dunaiak, akik vesztett pontok tekintetében 9 egységre vannak a playoffvonaltól.

Ha tehát szombaton hazai siker születne Belgrádban, a két csapat között 5 pontra csökkenne az elméleti különbség, miközben számukra kedvező eredmények esetén megelőzhetnék a Sportklubot és elmozdulnának az utolsó helyről. Erre minden esélyük megvan, hiszen a Dunarea nincs csúcsformában, a nemzetközi szünet óta lejátszott hat meccséből csak kettőt nyert, éppen a Sportklubot és a szerbeket múlta felül vékony különbséggel.

HK Beograd–Dunarea Galati 6-2

A szerb fővárosban összejött a hatpontos hétvége, a brassóiak után a galaciakat is legyőzték.

A mérkőzés első harmada összesen 11 kapura lövést hozott, a belgrádiak 6:5-re nyerték a mutatót, a próbálkozásokból 1-1 gól született. A 3. percben Irimia góljával a vendégek megszerezték a vezetést, majd 8 perccel később Turcotte egyenlített. A második játékrészt kiválóan kezdte a HK Beograd, a 24. másodpercben Saliji találatával már a szerbek vezettek, a 26. percben pedig 27 másodperc alatt kétszer is eredményesek voltak, Saliji és Kerezovic is gólt lőtt Lakosilnak. A Galati-tréner ekkor időt kért, csapata át is vette az irányítást, fölényük 1 gólt hozott, a 35. percben Irimia szépített. A további felzárkózás viszont nem jött össze, a végjátékban Cronogorac és Novakovic növelte a hazai előnyt. A HK Beograd 6-2-re nyert, ezzel két nap alatt két győzelemnek is örülhetett, sikerével pedig pontszámban beérte és megelőzte az SC Csíkszeredát, így feljött az utolsó előtti helyre.

Nagy öröm látni a hihetetlen fejlődést

Christer Dreberg, vezetőedző, HK Beograd: “A meccs elején olyanok voltunk, mint a boxolók, próbáltuk felmérni egymás erős és gyenge pontjait. A szünet után aztán a győzelemre összpontosítva jöttünk ki a jégre, és gyors gólokkal fordítani tudtunk majd előnyt szerezni. Nagy öröm látnom a csapatunk hihetetlen fejlődését a szezon kezdetétől mostanáig. Most két idegenbeli mérkőzésünk következik majd, remélem, azokon is szépen helytállunk majd.”

Erste Liga, Ledena dvorana Pionir, 2016. nov. 26., szombat. Játékvezetők: Rencz, Aleksic, Perduv, Gil.
Rankovic: 92,9% (Trifonov)
Lakosil: 72,7% (Popa B.)