Utánpótlás Fehérvári siker a juniorok rangadóján

A Fehérvár nyerte a rangadót a Vasas ellen az U20-as bajnokságban, U14-ben igazi nagyüzem van a hétvégén.

U20-as bajnokság

A juniorbajnokságban három mérkőzést játszottak le hét közben. A Fehérvár és Vasas összecsapása több szempontból is izgalmasnak ígérkezett, hiszen a tabella első két helyén álló együttes találkozott egymással, ráadásul az eredmény az osztrák juniorligába is beleszámított. A meccs 10 percében a vendég Vasas szerzett vezetést, a Fehérvár azonban még a szünetig megfordította az állást, majd a második harmad elején két gólra növelte az előnyét. Az angyalföldiek emberelőnyben szépítettek, de a következő találatot ismét a fehérváriak jegyezték. A Vasas az 52. percben ütött még egy gólt, de egyenlíteni nem sikerült a végső dudaszóig, így Clinton Thornton csapata 4-3-ra nyert és visszavette a vezetést a tabellán.

A DVTK és a KMH is szoros meccset játszott egymással. Utóbbi szerezte meg a vezetést az első harmadban, de a miskolciak a másodikban nemcsak egyenlítettek, de fordítottak is. A harmadik harmadra azonban 2-2-vel fordultak a felek, ezt követően már csak a budapestiek voltak eredményesek, így 3-2-re nyertek.

Ezzel szemben a Debrecen könnyed győzelmet aratott az Egerszegi Titánok felett: a hajdúságiak már az első harmad után 3-0-ra vezettek, onnan pedig tovább növelték a különbséget, s végül 7-0-s győzelemmel szerezték meg a 3 pontot.

EBYSL

A hétvégén ismét az EBYSL-ben gyűjtögethetik a pontokat a magyar csapatok. A KMH pénteken és szombaton is a Linzet fogadja, míg vasárnap az az Innsbruck érkezik hozzájuk, amelyet az előző két napon a MAC Budapest lát vendégül. Utóbbi ugyancsak jégre lép vasárnap is, akkor az Orli Znojmo lesz az ellenfele. Ugyanezen a napon a Fehérvár a Villachhal, a Debrecen és a Miskolc közös csapata a Grazzal csap össze. A DebMis szombaton a Mladi Jesenicével mérkőzik.

U18-as bajnokság

Folytatódik-e a Csíkszereda menetelése? Ez lehetne a nap kérdése az ifjúsági bajnokság kapcsán, hiszen a csíkiak három nap alatt három győzelmet arattak, pénteken pedig a KMH ellen lejátsszák a negyediket is. De menjünk sorba. Kedden a Vasas fogadta őket, a Jégpalotából 5-0-s győzelemmel távoztak. Szerdán ennél szorosabb meccset játszottak a Győrrel: a házigazdák már a 2. percben vezetést szereztek, a végén azonban mégsem ők örülhettek, hiszen a Csíkszereda a harmadik harmadra megfordította az állást. Miután az utolsó húsz percben nem esett találat, így Gál Sándor együttese 2-1-re nyert. Csütörtökön az UTE volt az áldozat, amely akkor kezdett el felzárkózni, amikor a csíkiak már 4-0-ra vezettek.

A 46. percben 4-3 volt az állás, így a liláknak megvolt az esélye akár a mérkőzés megnyerésére is, de a hajrában az ellenfél emberhátrányban szerzett újabb találatot, majd üres kapus góllal állította be a 6-3-as végeredményt.

Csütörtökön további négy mérkőzést rendeztek. A fehérváriak rendkívül simán, 8-0-ra győzték le a DVTK-t, az utolsó három gólt Búzás Arnold szerezte, először akcióból, majd emberhátrányban, s végül emberelőnyben is betalált. A KMH-nak ugyancsak nem okozott gondot a Tisza Volán, a budapestiek 8-1-re nyertek. A MAC Budapest és a Pesterzsébet összecsapásán a második harmad végéig nem esett gól, ekkor Kangyal Balázs együttese szerezte meg a vezetést, s miután az utolsó harmadban még kétszer betalált a pesterzsébetiek kapujába, így 3-0-ra nyert. A Debrecen mindent megtett, hogy otthon tartsa a három pontot, de a Győr az utolsó harmadban egy percen belül kétszer is gólt ütött, így 1-1 után gyorsan 3-1-re módosította az állást. A hazaiak csak szépíteni tudtak, a győriek 3-2-re nyertek. A már említett Csíkszereda?KMH mérkőzés mellett utóbbi szombaton az UTE-hez látogat, ez egyben EBJL-mérkőzés is lesz.

EBJL

Az osztrák ifjúsági ligában tehát szombaton összecsap az UTE és a KMH, emellett a Debrecen és a Miskolc közös csapatához a MAC Budapest látogat. A Győr a Villachot, a Fehérvár a Salzburgot, a Vasas pedig a Klagenfurtot fogadja. Utóbbi egy nappal később Győrben lép jégre, a Salzburg megy a Vasashoz, a Fehérvárhoz pedig a Zell am See és a Lienz közös csapata érkezik.

U16-os bajnokság

A Csíkszereda az U16-os bajnokságban is lejátszott zsinórban három meccset. Az Egerszegi Titánok ellen az utolsó harmadban akár egyenlíthettek is volna, de az ellenfél kézben tartotta a mérkőzést, s nem engedte, hogy a csíkiak kétgólos vezetésük után egyenlítsenek. Így a zalaegerszegiek 4-2-re nyertek. A Győrnek aztán nem kegyelmezett a Csíkszereda, nagyarányú 11-1-es diadallal szerezte meg a három pontot. Az Ifj. Ocskay Gábor JA ellen talán könnyedebben nyertek, mint arra számítani lehetett: a csíkiak szereztek vezetést, de a fehérváriak a második harmad elején egyenlítettek, s az utolsó játékrész elejéig nem is változott az állás. Ekkor a Csíkszereda ismét vezetéshez jutott, majd alig tíz perccel később megduplázta előnyét. A hazaiak gyorsan szépítettek, az utolsó percekre pedig lehozták a kapusukat, de ez csak azt eredményezte, hogy nem 3-2- re, hanem 4-2-re nyertek a vendégek.

Eredmények:

I. csoport

Egerszegi Titánok?Csíkszereda 4-2

Győr? Csíkszereda 1-11

Ifj. Ocskay Gábor JA? Csíkszereda 2-4

A II. csoportban a MAC Budapest B és a Gepárd JE összecsapása az első harmad után még 1-1-re állt, az izgalmak azonban a folytatásban elmaradtak: a MAC 13-3-ra nyert.

II. csoport

MAC Budapest B?Gepárd JE 13-3

Program:

Az I. csoport programja már pénteken folytatódik, a Vasas a Debrecent fogadja a Jégpalotában. Előbbi vasárnap a MAC ellen lép jégre a Kisstadionban, utóbbi az UTE-t fogadja otthonában. A fehérváriakhoz a Pesterzsébet, a miskolciakhoz a Győr látogat.

A II. csoportban vasárnap ugyancsak négy meccset játszanak a csapatok. A Gepárd JE a KMH B-vel, a Ferencváros a Tisza Volánnal, a Dunaújváros az Ifj. Ocskay Gábor JA B együttesével, az UTE B a Kiskőrössel csap össze.

18:00 UTE B?Kiskőrös

A Central Europe Hockey Cupban magyar rangadót játszanak szombaton, a Fehérvár fogadja a MAC-ot.

U14-es bajnokság

A kölyökbajnokság I. csoportjában a hét közben a Felcsík és a Debrecen játszotta a legfordulatosabb meccset. A vezetést az első harmadban a székelyek szerezték meg, a hajdúságiak azonban a másodikban fordítottak, s miután a találkozó végéig őrizték a vezetésüket, így 2-1-re nyertek. Csütörtökön a MAC Budapest és az Ifj. Ocskay Gábor JA B együttese is könnyed győzelmet aratott: előbbi 7-0-ra nyert a Győr ellen, utóbbi 6-2-re múlta felül a Ferencvárost.

Péntek délelőtt már három meccset is lejátszottak: a Debrecen ezúttal Gyergyószentmiklóson szerzett 3 pontot 7-3-as győzelmével, az UTE a Felcsík otthonában nyert 3-1-re, míg a Csíkszereda hazai jégen 2-0-ra verte meg a DVTK-t. Délután a csapatok ismét megmérkőznek egymással, majd a következő két napban párt cserélnek ugyancsak napi két meccs erejéig. A hat csapat találkozói mellett szombaton a Fehérvár a Győrt fogadja, a Pesterzsébet pedig a Ferencvárost.

15:30 Gyergyószentmiklós?DVTK Jegesmedvék

A második csoportban az MTK hétfőn simán nyert 8-0-ra a Gepárd JE ellen, csütörtökön pedig csaknem meglepte a MAC Budapest B együttesét. A második harmad közepén úgy tűnt, hogy övék lesz a meccs, hiszen már 3-0-ra vezettek, a MAC azonban a játékrész végére egy gólra zárkózott. Az utolsóban egyenlített, majd még kettőt lőtt, így végül 5-3-as győzelmet ünnepelhetett. A többi mérkőzés nem hozott hasonló izgalmakat: A Tisza Volán 9-1-re múlta felül a Dunaújvárosi Acélbikákat, a Gepárd JE 7-2-re a DVTK-t, a Vasas 7-3-ra az UTE B-t, és a szoros, 3-1-es eredmény ellenére az Egerszegi Titánok győzelme sem forgott veszélyben a KMH ellen.

Szombaton négy mérkőzést rendeznek a csoportban: az Egerszegi Titánok a Vasast, az UTE B a KMH-t, a Tisza Volán a DVTK B-t, a MAC B a Dunaújvárost fogadja.