Gallóék legyőzték Háriékat

A Linköping 6-1-re ütötte ki az újonc Leksandot. Wehrsék újabb értékes győzelmet arattak Znojmóban, Feketéék váratlan vereséget szenvedtek az Alpesi Ligában. Sebők Balázs három hétre kidőlt.

A svéd élvonalban magyar rangadót rendeztek kedden, amelyen a Linköping fogadta a Leksandot. A vendég újoncok a meccs feléig tudták tartani a lépést a tavaly még az élmezőnyhöz tartozó Linköpinggel szemben, ekkor 2-1-et mutatott az eredményjelző. A második harminc percben azonban már csak a hazaiak lőttek gólt, szám szerint négyet, így alakult ki a 6-1. Galló Vilmos 9 percet volt a pályán, kétszer próbálkozott kapura lövéssel, Hári János 16 perc jégidőt kapott, pontot egyik magyar játékos sem szerzett.

Galoo VIlmos

Szinte végig vezetett és nyert is a Villach Znojmóban. A vendégek az első harmadban kétgólos vezetésre tettek szert, amit a csehek a 32. percre egyenlítettek ki. Hét percen belül visszavette a vezetést a VSV, az 54. percben pedig ismét kétgólos volt az előny. Az utolsó három perc roppant izgalmasan alakult, hiszen ekkorra egygólosra minimalizálta hátrányát a Znojmo, amelyben Yellow Horn 1+2-t ért el. Negyedik pontra azonban már neki sem futotta, nyert is a Villach 4-3-ra. Kevin Wehrs pontot nem szerzett, de +1-gyel zárt. Az előző fordulóban a VSV a Klagenfurtot verte és előzte a tabellán, kedden ismét bajnoki helyezésben is előrelépést hozó győzelmet arattak, a Znojmo előtt már a hetedik helyen állnak a tabellán.

Nagy és váratlan vereségbe szaladt bele hazai pályán a Feldkirch a középmezőnyhöz tartozó Zell am See ellen. Bár Fekete Dánielék 37-szer lőttek kapura, ezekből csak két gól született, míg Ratajék 26 próbálkozásából nem kevesebb, mint hat találat született, aminek 6-2-es vendéggyőzelem lett a vége. Fekete az első gólhoz adott passzt előnyben, ezzel még döntetlenre hozták az állást, miután korábban ugyanebből az előnyből a Feldkirch egy másik speciális egysége gólt kapott. Az Alpesi Ligát a Rittner Buam vezeti viszonylag nagy fölénnyel, hét ponttal, őket egy négyes csoport üldözi, ennek tagja a Feldkirch is, amely a negyedik helyen áll a táblázaton.

A KalPa idegenben fordított kétgólos hátrányból a JYP ellen és 4-2-re nyert. Sebők Balázs most sem játszott és egy darabig még nem is fog, ugyanis a legutóbbi Bajnokok Ligája meccsen apró sérülést szenvedett. Minderről a következőket mondta blogunknak a magyar válogatott csatára: ?A Fribourg ellen palánkra löktek, közvetlenül az eset után nem éreztem annyira nagy fájdalmat, ezért is játszottam még csütörtökön is a SaiPa ellen, de ott meccs felénél lejöttem,mert nem bírtam lépni (10 perc jégidő azért sérülten is jutott neki). A kivizsgálások után kiderült, eltört egy kisebb csont a hátamban, ami hála istennek egyáltalán nem veszélyes, ám körülbelül 3 hétig nem fogok tudni játszani. Jövő héten kezdhetem meg rehabilitációt, remélhetőleg minden rendben halad és legkésőbb december elején már játékra kész leszek megint!?