Utánpótlás Komoly izgalmak a kölyökmeccseken

Nem állt meg az élet a válogatott hét alatt a korosztályos bajnokságokban. Az U14-eseknek a hétvégén teljes fordulót rendeztek, míg az U16-osok II. csoportjában is rendeztek mérkőzést. A hét elején az U20-asok is jégre lépnek.

U14-es bajnokság

Az I. csoportban csak a nevében volt rangadó az UTE és a Ferencváros összecsapása. A zöld-fehérek legutóbb ráijesztettek a fehérváriakra, most azonban a lilák kétséget sem hagytak afelől, hogy ők nyerik a meccset. Már az első harmad után 3-0-ra vezettek, s a folytatásban az előnyt még tovább növelték, végül 9-2-re nyertek.

Az Ifj. Ocskay Gábor JA győzelme sem forgott veszélyben a Pesterzsébet ellen, a vége 7-1 lett. A Felcsík is végig kezében tartotta a meccset a Gyergyószentmiklós ellen, így 4-2-re nyert. Ugyanez már nem mondható el a Győr és a DVTK találkozójáról, amely szétlövésben dőlt el. Pedig a harmadik harmadig úgy tűnt, hogy a miskolciak elhozzák a három pontot Győrből, hiszen az utolsó 20 perc előtt 2-0- ra vezettek. A hazaiak azonban egyenlítettek, majd Mészáros Gergő büntetőjével 3-2- re megnyerték a meccset.

Hasonlóan izgalmasan alakult a MAC Budapest és a Debrecen összecsapása. A mérkőzésen a hazai jégen játszó MAC szerzett vezetést, a debreceniek azonban a második harmad elején egyenlítettek. Nem örülhettek azonban sokáig, mert találatukra a budapestiek kétszer is válaszoltak, így a harmadik harmad már 3-1-es MAC vezetéssel indult. A Debrecen azonban nem adta fel, és a hajrában két emberelőnyt kihasználva másfél perc alatt egyenlített. Mivel a rendes játékidőben már nem esett több gól, jöhetett a hosszabbítás, amelynek első percében Szabó Kornél révén a vendégek szerezték meg a győzelmet. A debreceniek közül Bartók András kiemelkedett a mérkőzésen, három góllal és egy gólpasszal zárt.

MAC Budapest?Debrecen 3-4 h.

A II. csoportban az Egerszegi Titánok és a Tisza Volán mérkőzése torkollt büntetőpárbajba. A vezetést a második harmadban a zalaegerszegiek szerezték meg, de a szegediek Keceli-Mészáros Mátyás mesterhármasával a harmadik harmad elején már 3-1-re vezettek. De alig telt el tíz perc, már 3-3 állt az eredményjelzőn, s mivel több találat nem esett a hátralévő öt percben, jöhetett a hosszabbítás, majd a szétlövés. A 4-3-as győzelmet Méhes Gábor találatával az Egerszegi Titánok szerezték meg.

Úgy tűnt, a MAC Budapest B csapata meglepi a KMH-t, hiszen az első percben szerzett góljával a 36. percig tartotta az előnyét. A KMH azonban két percen belül megfordította a meccset, majd az 51. percben beállította a 3-1-es végeredményt. A Vasas ugyancsak 3-1-re nyert az MTK ellen azzal a különbséggel, hogy végig vezetett a mérkőzésen. Az UTE B igyekezett utolérni a Gepárd JE-t, s miután az 53. percben büntetővel 3-2-re alakított az állást, a meccs végén mindent egy lapra feltéve lehozta a kapusát is. Csakhogy ebből a lilák jöttek ki rosszul, a hazaiak ugyanis üres kapus góllal állították be a 4-2- es végeredményt. A DVTK Jegesmedvék reménye a pontszerzésre gyorsan elszállt a Dunaújvárosi Acélbikák ellen. A vendégek a második harmadban hengereltek, zsinórban öt gólt szereztek, így egészen könnyedén nyertek 11-3- ra.

II. csoport

KMH?MAC Budapest B 3-1
Egerszegi Titánok?Tisza Volán 4-3 b.
Vasas?MTK 3-1
DVTK Jegesmedvék B?Dunaújvárosi Acélbikák 3-11
Gepárd JE?UTE B 4-2

A III. csoportban a White Sharks és a Jászberény találkozóján a kőbányaiak már 2-0-ra vezettek, amikor a vendégek belekezdtek a gólgyártásba. Annyira belelendültek, hogy az utolsó játékrészben először egyenlítettek, majd emberhátrányban és emberelőnyben is betaláltak, így a hazaiak az 57. percben csak szépíteni tudtak. A Jászberény 4-3-ra nyert. A KMH B és a Debrecen B mérkőzésén korántsem potyogtak így a gólok: a KMH a 4. percben szerezte meg a vezetést és azt a találkozó végéig meg is tartotta, azaz 1-0-ra nyert. A Sportország is otthon tartotta a három pontot, a KSI ellen 2-1- es győzelmet aratott.

III. csoport

White Sharks?Jászberény 3-4
KMH B?Debrecen B 1-0
Sportország?KSI 2-1

A IV. csoport egyetlen mérkőzésén a Veszprémi Jéglovagok magabiztosan győzték le a PécsiSkacok at, a vége 7-3 lett.

IV. csoport

Veszprémi Jéglovagok?Pécsi Skacok 7-3

Az U14-es bajnokság november 12-én folytatódik.

UTEFTC U12

U16-os bajnokság

Az U16-os bajnokság II. csoportjában a Vasas B csapata és a Dunaújvárosi Acélbikák nagy csatát vívott egymással a három pontért. Az első harmadban az angyalföldiek kétszer is vezettek, de a dunaújvárosiaknak mindannyiszor válaszoltak a hazai találatokra. A Vasas a második harmad közepén ismét átvette a vezetést, majd nem sokkal később kettőre növelte az előnyt, amelyet végig meg is tartott, így 4-2-re nyert.

Eredmény:

II. csoport:

2016. november 6., vasárnap

Vasas SC B?Dunaújvárosi Acélbikák 4-2

Az U16-os bajnokságban pénteken rendeznek legközelebb mérkőzést, a Central Europe Hockey Cupban szerdán a MAC, pénteken a Fehérvár fogadja a szlovák bajnok Dukla Trencint.

U18-as bajnokság

Az ifjúságiak az EBJL-ben szombatig nem lesznek érdekeltek, a hazai bajnokságban azonban csütörtökön négy mérkőzést is játszanak. A Pesterzsébet az UTE-t fogadja, a Vasas a Tisza Volánt, míg a DVTK-t a Fehérvár látja vendégül, a MAC-ot pedig a Debrecen.

U20-as bajnokság

EBYSL-mérkőzésre péntekig várni kell, a hazai bajnokságban azonban hét közben három meccset is játszanak a juniorok. Kedden a DVTK Jegesmedvék a Vasast fogadja, a mérkőzés esélyese a tabellán második helyen álló angyalföldi gárda. Szerdán a KMH-hoz az Egerszegi Titánok látogat, a forduló rangadóján pedig a MAC Budapest csap össze a listavezető Fehérvárral.