Magyarország?Franciaország 1-4

A magyar női jégkorong-válogatott továbbra is nyeretlen a franciákkal szemben, akik sikerükkel az utolsó nap eredményeitől függetlenül megnyerték a budapesti Négy Nemzet Tornát.

A pénteken kimaradt játékosok mind lehetőséget kaptak Franciaország ellen, a Norvégiát legyőző csapathoz képest szombaton a kapusok közül Németh Anikó, míg a csatároknál Pavuk Petra, Pintér Hanna és Gottlibet Zóra pihent. Női válogatottunk nagyon rosszul kezdte a meccset, a 24. másodpercben Passard, a második perc végén pedig Cuasnet talált be a magyar kapuba. A franciák megnyomták az első harmadot 21:4-re nyerték a kapura lövési mutatót, a magyar csapat kivédekeztt két emberhátrányt. A 27. percben Németh Bernadett klubbeli csapattársa, Lea Parment megszerezte a harmadik vendéggólt. Hat perccel később Gowie találatával szépítettünk, valamint kapust is cseréltünk, Poltzer Renáta helyét Horváth Vanessa vette át. A középső játékrész végén emberelőnybe kerültünk, Marton Tibor időt kért, de nem éltünk a lehetőséggel. A záró húsz perc hajrájában Németh Bernadett 2+2 perces büntetést kapott, a franciák időt kértek, Allemoz góljával kihasználták az egyik emberelőnyt, amivel beállította a 4-1-es végeredményt.

Két forduló után Franciaország a 6 pontjával megnyerte a tornát, ugyanis Magyarország és a szombat délutáni meccset Norvégia ellen 4-0-ra megnyerő Dánia 3-3 ponttal áll és vasárnap bármelyik csapat nyerne rendes játékidőben, hiába érné be pontszámban a franciákat, az egymás elleni eredmény Franciaországnak kedvezne.

Marton Tibor (szövetségi kapitány, Magyarország): ”A pénteki kerethez képest több változás történt, volt, amit terveztünk és volt, amire egyéb körülmények miatt került sor. Ilyesmivel nem szeretek foglalkozni, mert egyrészt nem tudjuk a betegségeket, sérüléseket befolyásolni, másrészt ilyesmik a világeseményeken is történhetnek. Két dolog köré épült a meccstervünk, az első, hogy készen álljunk, a második, hogy próbáljunk a franciák kapu előtti határozottságához felnőni. Sajnos nem álltunk készen, a kapuk előtt meg gyámoltalanul viselkedtünk. Az elmúlt szezonban csupa pozitív dolog történt velünk, most nem úgy alakultak a dolgaink, ahogy terveztük, nem voltunk elég karakteresek, hogy változtassunk. Örulnék, ha minden mindig úgy történne, ahogy tervezzük, de valószínűleg ez nem lesz mindig így. Ilyenkor viszont fontos, hogy megfelelő válaszokat adjunk és minél előbb visszatérjünk a helyes útra. Ha ragaszkodunk azokhoz a dolgokhoz, amik sikeressé tettek minket, akkor az ellenféltől függetlenül sikeresek leszünk.”

22332567_c2d98807fa1f06adc858691de0a92c9c_xl

Fotó: Somogyi Viktor