Megállíthatatlan a Montreal

A rekordbajnok zsinórban hatodszor győzött. Dubnyk ismét parádézott, két újonc a góllövőlista élén.

Az Arizona győzött Philadelphiában, ezzel megszakította ötmeccses idegenbeli nyeretlenségi sorozatát. A Flyers visszajöt kétgólos hátrányból, de 2-2 után a harmadik játékrészben a Coyotes ismét ellépett két góllal másfél perc leforgása alatt, ez pedig döntőnek bizonyult. A meccs legjobbja a vesztes oldalon játszó Brayden Schenn volt három ponttal.

A hajrában döntötte el a meccset a Pittsburgh az Islanders ellen. A New York-iak kétszer még egyenlítettek a találkozó folymán, de három perccel a vége előtt két gólt kaptak 32 másodperc alatt, erre pedig már nem volt válaszuk. A győztes gólt természetesen Sidney Crosby ütötte. A Pens hat hazai meccsén 11 pontot szerzett, az Islanders három idegenbelin egyet sem.

Zsinórban második meccsén nem kapott gólt Devan Dubnyk. A Minnesota hálóőre két napja Bostonban, most Buffalóban húzta le a rolót 38 védéssel. Dubnyk mellett Ryan Suter emelkedett ki a mezőnyből, aki góllal és gólpasszal zárt. A Minnesota 31 gólt ütött a szezonban, ezzel az NHL legeredményesebb csapata.

dubnyk

A Florida hiába vezetett Jonathan Marchessault révén kétszer is a Toronto otthonában, végül pont nélkül távozott az Air Canada Centerből. A Leafst Tyler Bozak és Mitch Marner húzta, előbbi két gólt ütött közte a győztes találatot, utóbbi pedig mindhárom gólnál előkészítő volt. A Toronto másodszor győzött a szezonban.

Egyelőre megállíthatatlannak tűnik a Montreal, amely zsinórban hatodszor győzött és továbbra is az NHL-tabella élén áll. A Canadiens újabb áldozata a Tampa volt, amely 46 percig őrizte egygólos fórját. A Habs négy perc alatt fordított, az utolsó minutumban pedig Torrey Mitchell üres kapus góljával bebiztosította a győzelmet. Carey Price 30 védéssel jelentkezett és a Tampa ellen közel három év után állt a kapuban győztes meccsen.

Maratoni hosszúságú szétlövés után győzött St. Louisban a Red Wings. 1-1 és 65 perc után jöhettek a rávezetések, amelyek a nyolcadik körben vezettek eredményre, amikor Dmitrij Jaskin hibázott, Henrik Zetterberg viszont nem. A Detroit egymás után hatodik alkalommal győzött.

Patrik Laine és Connor Hellebuyck vezetésével simán győzött a Winnipeg a Dallas ellen. A finn csodagyerek két gólt szerzett emberelőnyből, a másodéves kapus pedig 38 lövést hárított. Laine az újabb két góljával már hat találatnál jár és befogta az góllövőlista első helyén álló Auston Matthewst.

Akárcsak Winnipegben, San Joséban a Sharks?Jackets derbin is egy kétgólos játékos és egy kapus vitte a prímet. A hazai oldalon Tomas Hertl két gólt szerzett az utolsó nyolc percben, míg a kapuban Martin Jones 24 lövést hárított. A San Jose-franchise arca, Patrick Marleau zsinórban 550. mérkőzésén lépett jégre.

A Los Angeles kétszer is hátrányban volt a Nashville ellen, hosszabbítás után mégis két ponttal zárta az összecsapást a Staples Centerben. A Kings végig fölényben játszott, de a 42 védést bemutató Pekka Rinne meccsben tartotta a csapatát. A hosszabbításra azonban ő is megtört, emberhátrányban bemutatott még négy bravúrt, de Jeff Carter lövésénél már tehetetlen volt. A Kings zsinórban negyedszer győzött és azóta tart a szériája, amióta felhívta a farmból a kapus Peter Budajt.