Utánpótlás Október végi hadjárat

Nincs megállás az utánpótláscsapatoknak a különböző korosztályos bajnokságokban. Az U20-asok és az U18-asok a hétvégén ismét két fronton méretik meg magukat, az U16-osok pedig a selejtezők után megkezdik az alapszakaszt.

U20-as bajnokság/EBYSL

Az U20-as csapatok közül a hét első felében csak a Vasas lépett jégre az EBYSL-ben. A Linz elleni hazai mérkőzésen az angyalföldiek az első harmad után 2-0-ra vezettek, s bár a vendégek a második elején szépítettek, másfél perccel később már 3-1 állt az eredményjelzőn. A Jégpalotába kilátogató szurkolók ezután csak úgy kapkodhatták a fejüket, annyi minden történt a játékrészben. A linziek a 30. percre kiegyenlítettek Gáspár Máté találatával, de nem sokkal később ismét a Vasas birtokolta az előnyt. A 39. percben aztán megint egalizált az ellenfél, fél perccel később azonban már Szlama Dánielt ünnepelhették a társak. Az utolsó harmad elején ismét Gáspár tört borsot a piros-kékek orra alá, találatára már nem érkezett válasz, míg a linziek a folytatásban még háromszor betaláltak a Vasas kapujába, így 8-5-re nyertek.

Az angyalföldiek a hétvégén a Villach illetve a Jesenice ellen javíthatnak, rajtuk kívül még három magyar csapat duplázik az osztrák juniorligában. A MAC Budapest kemény etap előtt áll, hiszen a csoportjában harmadik helyet elfoglaló együttes az előtte tanyázó Znojmo, valamint az éppen mögötte álló Innsbruckhoz látogat. Utóbbinál szombaton a KMH vendégeskedik, amely másnap a Vasast legyőző Linz otthonában lép jégre. A Debrecen és a Miskolc közös csapata szombaton és vasárnap is a Slavija Ljubljanával mérkőzik odahaza. A Fehérvár csütörtökön az Olimpija Ljubljanát fogadja, míg pénteken a magyar bajnoki meccset játszik az Egerszegi Titánok vendégként.

U18-as bajnokság/EBJL

Székesfehérváron kezdte pontszerző hadjáratát a héten a Csíkszereda az U18-as bajnokságban, onnan azonban üres kézzel távoztak. A csíkiak csupán egyszer találtak ellenfelük hálójába, miközben a fehérváriak hatszor zörgették meg az övéket, azaz 6-1-es győzelemmel tartották otthon a három pontot. Szegeden már több szerencsével járt a Csíkszereda: a Tisza Volán az első harmadban még helytállt, ám a második harmadtól beindult a csíki henger, és a vendégek a papírformának megfelelően nagyarányú, 14-1- es diadalt arattak. Csütörtökön Miskolcon, pénteken Debrecenben folytatják a meccssorozatukat.

A fordulóban két olyan mérkőzést is rendeztek, amely az EBJL-ben és a magyar bajnokságban is hozott pontokat a konyhára. A Győr otthon nem sok esélyt adott a Vasasnak, simán nyert 6-2-re, mint ahogy az UTE is rendkívül magabiztos, 8-1-es győzelmet aratott a KMH ellen.

A MAC Budapest az osztrák ifjúsági ligában találkozott a Debrecen és a Miskolc közös csapatával. Kettejük összecsapása gólgazda mérkőzésnek indult, hiszen az első harmadban három gól is esett. A vezetést az 5. percben a DebMis szerezte meg, a MAC-osok azonban a hajrában nemcsak egyenlítettek, de a vezetést is átvették. Mivel a folytatásban egyik csapat sem tudta eljuttatni a korongot a kapuig, így a budapestiek 2-1- re nyertek.

A következő napokban a már említett két mérkőzésen kívül a hazai bajnokságban a Pesterzsébet csütörtökön a KMH-t fogadja. Utóbbi két nappal később már a Fehérvárral méri össze a tudását, ez a mérkőzés a MAC?Győr, az UTE?Vasas, a Fehérvár?UTE és a MAC?Vasas találkozóhoz hasonlóan mindkét bajnokságba beleszámít. Ezenkívül az EBJL-ben a Debrecen-Miskolc a Győrt fogadja.

U16-os bajnokság

Az U16-os bajnokság alapszakasza pénteken kezdődik, az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia azonban addig sem tétlenkedett, hiszen szerdán a Central Europe Hockey Cupban fogadta az Okanagan HCE-t. A várakozásoknak megfelelően a sereghajtó nem okozott gondot a fehérváriaknak, akik 6-0-ra nyerték a találkozót. Ők az U16-os bajnokság első körében még nem lépnek jégre, az I. csoportban a Vasas és a Pesterzsébet összecsapása nyitja szombaton az alapszakaszt. Vasárnap a MAC Budapest a DVTK-t, az UTE az Egerszegi Titánokat fogadja.

A II. csoportban már pénteken rendeznek mérkőzést, mégpedig a Gepárd JE játszik a Tisza Volán ellen. Szombaton a Kiskőrös látja vendégül a MAC B csapatát, vasárnap pedig három meccsre is sor kerül: az UTE B-hez az Ifj. Ocskay Gábor JA B látogat, a Dunaújváros a KMH B, utóbbi A együttese a Vasas B ellen lép jégre.