Wehrs megint asszisztos volt

A Villach így is nagyon kikapott Grazban. Vas Mártonék is idegenben buktak el.

Korán összeszedett tetemes hátrányának köszönhetően kikapott a Villach a Graz otthonában. Röpke negyedóra alatt hármat rámoltak be a hazaiak, amire Kevin Wehrsék a harmad végén egy tökéletesen kihasznált kettős előnnyel válaszoltak, így 3-2-vel futottak ki a csapatok a második harmadra. Amit ismét elrontott a Villach, az első 10 percben két gólt lőve háromra növelte a különbséget a Graz. Innen már nem volt visszaút,  a távolság egyre nőtt, a vége 8-3 lett. Wehrs egy asszisztot szerzett, mínusz eggyel zárt. A Villach tovább csúszott lefelé, már csak kilencedik.

Hiába használt ki két emberelőnyt az első harmad elején a Freiburg a német másodosztályban, a Crimmitschau is bevert kettőt az előnyei közül, és egalizált. Ráadásul a harmadik harmadban egyenlő létszám mellett is betaláltak, amire a vendégek már nem tudtak válaszolni, így a Crimmitschau nyert 3-2-re. Vas Márton pontot nem szerzett, a Freiburg hatodik a táblázaton.

Wehrs Kevin Villach EBEL (AUT-1.) 9. 13 1 8 9

Jelmagyarázat: H=a légiós csapatának pillanatnyi helyezése a bajnokságban (a liga létszáma), M=mérkőzések, G=gólok, A=gólpasszok, P=pontok száma. Dőlt betűs név=már nem légiós. Vay esetében az G jelű oszlop a kapott gólok számát, az A a hárított lövésekét, a P pedig a a védési hatékonyságot, százalékban kifejezve.