A kölykök is megkezdték az alapszakaszt

Mozgalmas hétvégén vannak túl az utánpótlás-klubcsapatok. A juniorok és az ifjúságiak egyaránt az osztrák ligában gyűjtögették a pontokat, az U14-esek pedig belevágtak a hazai bajnokság alapszakaszába.

U20-as bajnokság/EBYSL

A magyar junior csapatoknak a hétvégén az EBYSL-ben volt jelenésük, közülük egyedül a Vasas játszott hazai jégen. Az A csoport második helyén álló Znojmo ellen szoros meccsre lehetett számítani, az 5-4- es végeredmény erről is árulkodik, a valóságban azonban a Vasas játékosai legfeljebb az utolsó harmadban izgulhattak azon, hogy otthon tartják a három pontot. Zsigmond Bence révén ugyanis már a 17. percben megszerezték a vezetést, majd másfél perccel később ugyancsak ő zörgette meg az ellenfél hálóját emberelőnyben, így az első harmad végén már 2-0- ra vezettek a piros-kékek. A második harmadban Szlama Dániel duplázott, mindeközben a csehek csak egyszer voltak eredményesek, így az utolsó játékrész előtt már 4-1 állt az eredményjelzőn.

Alig kezdődött el az utolsó harmad, Kövesdi Cameron találatával 5-1- re módosult az állás, azaz Székely-Mádai László együttese zsebben érezhette a győzelmet. De ahogy a vezetőedző a klub honlapján is fogalmazott, jött egy rövidzárlat, így izgalmasan alakult a folytatás: a Znojmo a 45. percben kétszer is betalált, kilenc perccel később pedig már csak egy volt a különbség a két csapat között. A vasasos fiúkat azonban Zsigmond szerint a szívük is vitte előre, így nem engedték, hogy ellenfelük elrontsa a kedvüket: 5-4- re nyertek. Legközelebb szerdán a Linzt fogadják a Jégpalotában.

A Fehérvár AV19 a hétvégén először Salzburgba látogatott, ahonnan egy pontot sikerült elhoznia. Ez annak fényében csalódást jelenthet, hogy már az ötödik percben megszerezte a vezetést, és az első harmad után 2-1 állt az eredményjelzőn a javára. A második harmad nem különben hozott nagy csatát: a hazaiak először egyenlítettek, majd átvették a vezetést, de az utolsó húsz percre mégis 3-3-mal fordultak a felek. A harmadik harmadban aztán megint a Salzburg kaparintotta meg az előnyt, de a fehérváriak egyenlítettek, így a rendes játékrész 4-4-gyel zárult. A hosszabbítás első percének végén aztán Egger emberelőnyben betalált, így 5-4-re a salzburgiak nyertek.

Vasárnap Innsbruckban lépett jégre a Fehérvár, ahol a 46. percben még 4-3 állt az eredményjelzőn a javukra. Ekkor azonban nagy hajrába kezdett Clint Thornton csapata, az utolsó tíz percben egymás után lőtte a gólokat, így végül 8-3-as diadalt ünnepelhetett. Többen is kiemelkedő teljesítményt nyújtottak, közülük Péter Andor és Szász Norbert egyaránt két góllal és két gólpasszal vette ki a részét a győzelemből.

A MAC Budapest Szlovéniában töltötte a hétvégét, először a Kranj, aztán az Olimpija Ljubljana látta vendégül. Előbbi otthonában hiába szerzett vezetést a 8. percben, végül 0 ponttal távozott, miután a hazaiak 3-2- re nyertek. A második harmad derekáig úgy nézett ki, hogy Ljubljanában vért kell izzadnia Fodor Szabolcs együttesének a győzelemért, aztán tulajdonképpen másfél perc alatt eldőlt a meccs. A harmadik harmadot már 3-1- es vezetéssel kezdték a MAC-osok, az i-re pedig 13 másodperccel tették fel a pontot: Körösi Péter találatával alakult ki a 4-1- es végeredmény. A meccsen Arany Gergely 31 kapura tartó lövésből 30-at megfogott.

A KMH egy pontot gyűjtött a hétvégén: miután a St. Pölten otthonában 6-1- re kikapott, a Slavija Ljubljana csarnokában nyílt lehetősége Sille Tamás csapatának a győzelemre. A meccs a rendes játékidőben 1-1- re végződött, a hosszabbításban azonban a szlovénok találtak be, így 2-1- re nyertek.

EBYSL, eredmények:

2016. október 22., szombat:
13:10 Okanagan Hockey Club Europe?Hokiklub Budapest 6-1
16:10 Vasas?Znojmo 5-4
18:00 Red Bull Salzburg?Fehérvár AV19 5-4 h.
18:15 Triglav Kranj?MAC Budapest 3-2

2016. október 23., vasárnap:
11:30 Innsbruck?Fehérvár AV19 3-8
13:45 Olimpija Ljubljana?MAC Budapest 1-4
17:30 Slavija Ljubljana?Hokiklub Budapest 2-1 h.

Program:

2016. október 26., szerda:
17:40 Vasas?Linz

U18-as bajnokság/EBJL

Az ifjúságiaknak több fronton is helyt kellett állniuk a napokban. Csütörtökön négy mérkőzést játszottak a hazai bajnokságban, amelyek közül a legszorosabb összecsapást a DTVK Jegesmedvék és a Győr találkozója hozta. A győriek első harmad végén szereztek vezetést idegenben, majd a másodikban kettőre növelték az előnyüket. A miskolciak az 54. percben szépítettek, öt perccel később pedig egyenlítettek. A meccs végül szétlövésben dőlt el: a DVTK 3-2- re nyert. Ugyanez lett a végeredmény az UTE és a Debrecen mérkőzésén, csak a rendes játékidőben: a debreceniek kétszer is vezettek, de a lilák a hajrában egyenlítettek, majd az utolsó percben megszerezték a győzelmet érő gólt. A MAC magabiztosan nyert 10-1- re a Pesterzsébet ellen, az Ifj. Ocskay Akadémia pedig ennél is simábban, 21-0-ra múlta felül a Tisza Volánt. A bajnokság szerdán három mérkőzéssel folytatódik.

19:00 Tisza Volán?Csíkszereda

A fehérváriak az EBJL-ben is nagyarányú győzelmet ünnepelhettek, hiszen a Zell am See/Lienzt 10-0-val intézték el az után, hogy a Salzburg otthonából is magabiztos győzelemmel hoztál el a 3 pontot. Bár az osztrákok szerezték meg a vezetést, miután a második harmadban egyenlített Kiss Dávid csapata, már nem engedte ki a kezéből a győzelmet: a meccs 6-1-gyel zárult. A MAC Maribor elleni mérkőzésén csak úgy potyogtak a gólok az első harmadban, amely után Kangyal Balázs gárdája már 4-1- re vezetett. A második játékrészben a szlovénok igyekeztek felzárkózni, de két találatnál közelebb nem kerültek a budapestiekhez, akik 6-3-ra nyertek. Csicsák Erik három gólt és két gólpasszt jegyzett a meccsen.

A Maribor vasárnap a KMH elleni 5-2- es győzelemmel vigasztalódott, így Dusan Kapusta együttese ugyanúgy nulla ponttal zárt a hétvégét, mint a Vasas, a Győr, illetve a Debrecen és a Miskolc közös csapata. A piros-kékek 8-2-es vereséggel távoztak Klagenfurtból, Salzburgból pedig 9-0-ra kaptak ki. A győriek hiába vezettek a második harmad közepéig a Villach ellen, 6-2-re kikaptak, majd másnap ugyanígy jártak a Klagenfurt ellen is, velük szemben 3-2-re maradtak alul. A DebMis St. Pöltenben 2-0-s, Bécsben 5-2-es vereséget szenvedett.

A Vienna Capitals vasárnap már kevésbé lehetett boldog, miután hazai jégen sehogy sem bírt az UTE-val. A második harmad közepéig szorosan alakult a mérkőzés, onnantól azonban Virág Csaba csapata irányította az eseményeket: a hajrára fordulva már négy góllal vezetett és 8-3-ra nyert. Gálos Norbert triplázott a meccsen, Szalma Zsolt két góllal és egy gólpasszal zárt. Utóbbi az előző napi, St. Pölten elleni 4-1-es győzelemből két találattal vette ki a részét.

A magyar csapatok szerdán lépnek újra jégre az osztrák ifjúsági ligában.

U16-os bajnokság

Az U16-os bajnokság alapszakasza mindkét csoportban október 30-án kezdődik. Az Ifj. Ocskay Akadémia addig is a Central Europe Hockey Cupban méreti meg magát, szombaton a Sparta Praha otthonában lépett jégre. A tabella élén álló prágaiak október elején csak hosszabbításban tudták legyőzni 5-4-re idegenben a fehérváriakat, most azonban 8-3-ra nyertek. A csapat vezetőedzője, Ondrejcik Rastislav beszámolója szerint a srácok az eredmény ellenére ügyesen játszottak, nagy nyomás alatt tartották a hazaiakat, amit mi sem bizonyít jobban, mintsem az, hogy az 50. percben még 4-3 állt a meccs. A Fehérvár szerdán az utolsó helyezett Okanagant fogadja.

CEHC, eredmény:

Sparta Praha?Ifj. Ocskay Gábor JA 8-3 (3-1, 1-1, 4-1)

Program:

Október 26., szerda:
18:30 Ifj. Ocskay Gábor JA?Okanagan HCE

U14-es bajnokság

A kölyökbajnokság nyitófordulójának legizgalmasabb meccsét az I. csoportban a Ferencváros és a Debrecen játszotta. A két csapat sokáig, egészen pontosan a harmadik harmadig fej-fej mellett haladt, 3-3 után azonban az utolsó húsz percben a vendég debreceniek a zöld-fehérek fölé kerekedtek, így 6-3-as győzelemmel nyitották az alapszakaszt. Mihalik András három találattal járult hozzá a három pont megszerzéséhez, még emberhátrányban is betalált. A Győr egészen jól tartotta magát az UTE ellen az utolsó harmadig, végül azonban 7-2-es vereséggel távozott a Megyeri útról. A DVTK már csak akkor talált be a Pesterzsébet ellen, amikor a hazaiak zsebben érezhették a győzelmet, meg is szerezték azt 4-1-gyel. A MAC Budapest könnyedén bánt el az ifj. Ocskay Akadémia B együttesével, 11-0 lett a vége. A bajnokság november 3-án folyatódik.

16:30 MAC Budapest?ifj. Ocskay Gábor JA B 11-0

A II. csoportban sem születtek szoros eredmények: a Gepárd 6-0-lal intézte el az Egerszegi Titánokat, a Tisza Volán a KMH  ellen 5-0-ra, a Vasas a Dunaújváros ellen 7-0-ra nyert. Az UTE B együttese 9-3-ra verte a MAC B-t, az MTK pedig 7-3-ra múlta felül a DVTK-t. A csapatok november 5-én lépnek újra jégre.

II. csoport

13:00 Gepárd JE?Egerszegi Titánok 6-0
13:40 MAC Budapest B?UTE B 3-9
13:50 KMH?Tisza Volán 0-5
15.00 Dunaújváros?Vasas 0-7
19.15 MTK?DVTK Jegesmedvék 7-3

A III. csoportban a látszat ellenére a Jászberény magabiztosan győzte le a Sportországot 5-3-ra, a Debrecen még ennél is simábban 7-1-re a White Sharksot. A KSI ellenben nagyot csatázott a KMH B-vel még úgy is, hogy egy percre sem engedte ki a kezéből a vezetést. Végül a rendkívül gólgazdag mérkőzésen 7-5-re nyertek a központi sportiskolások. Legközelebb november 3-án rendeznek mérkőzést ebben a csoportban.

III. csoport

12:30 Jászberényi SE?Sportország SC 5-3
14:00 Debrecen?White Sharks 7-1
16:30 KSI?KMH B 7-5

A IV. csoport küzdelmei egyetlen mérkőzéssel kezdődtek. A szomszédvárak csatáját a kaposváriak fölényesen nyerték a pécsiekkel szemben 16-3- ra. A küzdelmek november 5-én folytatódnak.