GKS Tychy?DVTK Jegesmedvék 5-2

Harcos, kemény döntőt játszott a Miskolc, a végén meg kellett hajolni a nagyobb tudás előtt, de a magyar csapat felemelt fejjel utazhat haza, mindent megtett a sikerért, magas színvonalon képviselte a magyar színeket.

Fantasztikus hangulatban kezdődött a Kontinentális Kupa-selejtező győzteséről döntő mérkőzés. A Tychy szurkolói kitettek magukért hangerőben és barátság tekintetében is. A lelátó elé a magyar forradalom évfordulójára emlékező transzparenst tettek ki. A TVP Sport közvetítésében pedig mindvégig látható volt a bal alsó sarokban az 1956-os események 60 éves évfordulójára emlékeztető felirat.

A hevület a jégre is átragadt, nagyon komoly első harmadot produkált a két csapat. Az első tíz perc nagyon jól sikerült a DVTK Jegesmedvék számára. Egy jól kivédekezett hátránnyal indult a meccs, amiből egyből előnybe kerültünk. Nem egy klasszikus fórmegoldásból, hanem gyakorlatilag egy kontrából szerezte meg a vezetést Hajós Roland, nagyon pontos lövéssel. Nyomtak a lengyelek, de nagyon jól támadott vissza a magyar csapat. Sajnos felesleges kiállításokkal elrontottuk az addigi felépítményt. Előbb ugyan sikerült kivédekezni egy majd egyperces kettős hátrányt, de a második felét gólra váltotta a Tychy, és az egyenlítés még komolyabb energiákat szabadított fel a hazaiakban. Nagyon aktív védekezéssel húzták ki a miskolci előnyt, majd pillanatok alatt gólra váltották a sajátjukat, amelyet megint egy teljesen felesleges magyar szabálytalanság eredményezett a támadótérfélen. A végén ők hibáztak négyperces kiállítást hoztak össze.

Ebből csak egy vasat értünk el a szünet után, Láda Balázs kapusról lecsorgó korongja állt meg a vas lábánál. Tóth Adrián azonban nagyon okos és ügyes góllal egyenlített. 2-2 után nem sikerült megtalálni a ritmust, a Tychy gyorsabb és erősebb volt, uralta a mezőnyt, sokkal többet támadott, mint a DVTK. A gondokat tetézte, hogy újabb másfél perc kettős hátrányt hoztak össze a játékosok és a játékvezetők. Ezt megint sikerült hatalmas melóval kivédekezni. Óriási volt a nyomás, de megállt a lábán a csapat. Adorján komoly támasz volt, de végig intő jelnek tűnt, hogy kevésszer volt nálunk a korong, nem tudtunk építkezni. A harmad utolsó 6-8 percben sikerült valamelyest enyhíteni a nyomáson, voltak akcióink újra. Jól jöttünk ki a második harmadból, és mindent egybevetve továbbjutásra álltunk 40 perc pokoli hoki után. Ez nagyon jól hangzott ekkor, de nem jelentett semmit a továbbjutást szempontjából.

TYCMIS

Sajnos Magosi Bálint végleges fegyelmijével indult az utolsó játékrész, ötperces hátrányba kerültek a Jegesmedvék egy támadó harmadban elkövetett palánkra lökés miatt. Gyorsan négy a négy elleni játék lett, mert a Tychyből is kiállt egy játékos, de egy elvédekezett kontra végén Vozdecky belőtte a harmadik lengyel gólt. Nagyon nehéz folytatás el nézett Doug Bradley csapata, mivel a lengyelek kiegészültek, de mi nem. Sajnos nem lehetett ezt kihúzni. Előbb a kapusvas még nekünk kedvezett, de nem sokkal később Kotlorz bevágta a negyediket. A 48. percben először alakult ki kétgólos különbség a csapatok között, 4-2. A folytatásban kénytelen volt előrébb jönni a letámadással a Miskolc, javult is a kapura lövési mutató, ami a tizedik percig borzasztóan nézett ki, hiszen talán egy lövésünk sem ment Zigardy kapujára. Jó lett volna minél gyorsabban egy gól, és erre meg is volt az esély, de Tóth Adrián ziccerét bravúrral fogta a lengyelek kapusa. A Tychy nagyon pörgősen ment ekkor is, nem állt le, nem állt vissza. Az 59. percben dőlt el a meccs, 5-2-re nyert a Tychy.

A DVTK Jegesmedvék az utolsó harmadban már nem tudták tartani a jóval erősebbnek tűnő, rendkívül motivált lengyel bajnokot. Közel volt a siker, de nem elég közel: Bradley mesternek nem volt elég katonája ehhez a harchoz, rövidebb volt a Jegesmedvék padja, mint a riválisé. Miután Magosi is kiesett, beszűkült a repertoár, és a csapat a sok kiállítás miatt elvesztette a kontrollt a meccs felett. Megérdemelten jutott a következő körbe a fantasztikus közönsége által végig támogatott GKS Tychy, de a magyar bajnok is megérdemel minden elismerést, ami benne volt ezen a meccsen, azt kitette a jégre, a játék képe alapján az is nagy teljesítmény volt, hogy 50-55 percig nyitottá tette a továbbjutás kérdését. A speciális játékok minősége közötti különbség is jelentős volt. Óriási tapasztalat ez a hosszú hétvége a borsodi csapat számára, a játékosaik nagy része nem sűrűn játszik ilyen légkörű nemzetközi mérkőzést, mint ez a mostani volt.