Gallóék, Garáték és Feketéék is nyertek

Háriék alsóházi rangadón kaptak ki, Sebők Balázsék sem bírtak a Jukurittal, Stipsiczéket 7-0-val küldték haza. Vay Ádám második számú kapus volt.

Galló Vilmos csapata megszerezte idei negyedik rendes játékidős győzelmét a svéd első osztályban. Az ellenfél a Djurgarden volt, akivel hazai pályán játszott a Linköping. A 9. percben rávezetésből, a 26-ban egyenlő létszám mellett voltak eredményesek a hazaiak. A Djurgarden csak az 56. percben tudott betalálni, ez pedig már késő volt az egyenlítéshez, 2-1-re nyert a Linköping. Galló tíz percet töltött a jégen, pontot nem szerzett. A Linköping a rossz szezonkezdet után elindult felfelé, egyelőre 9. helyen áll a tabellán.

Nem tudott elmozdulni az utolsó helyről a Leksand, miután hazai pályán kikapott az alsóházi rangadón a Röglével szemben. Hári János csapata a meccs elején és a végén is kapott egy gólt, miközben ő maga nem tudott betalálni, így alakult ki a 0-2-es végeredmény. Hári elképesztő mennyiségű munkát végzett, 19 perc jégidővel zárt, a bulik közel 90%-át hozta el, a pontszerzés azonban még neki sem sikerült. Vereségével a Leksand maradt az utolsó helyen.

Visszavágott a pénteki hosszabbításos vereségért a Jukurit a KalPának. Sebők Balázsék ezúttal idegenben próbálkoztak, de a hazaiak emberelőnyös játékának nem találták az ellenszerét. A Jukurit az első négy előnyéből hármat bevert, egy korongvesztésből induló szóló után egyenlő létszám mellett is betalált és egy kontrából is eredményes volt. A másik oldalon minderre csak két góllal tudott válaszolni a KalPa, amely 5-2-es vereséget szenvedett. Sebők 14 és fél percet volt a pályán, a bulik 60%-át elhozta, mínusz eggyel zárt. A KalPa maradt a harmadik helyen.

A Feldkirch lenullázta a Kitzbühel az Alpesi Ligában. Fekete Dániel csapata csak a 35. percben lőtte az első gólját, emberelőnyből voltak eredményesek, majd az 52. percben hátrányból növelték kétgólosra az előnyt. A 3-0-s végeredmény 4 és fél perccel a vége előtt alakult ki, ekkor egyenlő létszám mellett is betaláltak a hazaiak. Fekete pontot nem szerzett, a Feldkirch 4. helyen áll a tabellán.

5-2-re nyert az Austin Bruins a Coulee Region Chill csapata ellen az NAHL-ben. Garát Zsombor az első sorban kapott helyet, pontot nem szerzett. Győzelmével a Bruins egyet helyet előre lépett és negyedik helyen áll a központi divízióban.

Stipsicz Bence csapata nem volt ilyen szerencsés, miután 7-0-s vereséget szenvedett a Bloomington Thunder otthonában. A hazaiak az első két harmadban egyaránt 3-3 gólt ütöttek. Stipsicz mínusz eggyel zárta a meccset. A Cedar Rapids RoughRiders továbbra is utolsó a keleti konferenciában.

Vay Ádám ezúttal a kispadról volt kénytelen szemlélni, ahogyan kollégája parádézik a kapuban, miközben csapata két nap alatt másodszor is legyőzi a Rapid City Rusht. C.J. Motte kiválóan tette a dolgát, 27 lövésből 26-ot megfogott, a meccs harmadik legjobb játékosának választották. Érdekesség, hogy a legjobb a két gólt és egy asszisztot szerző Justin Kovacs lett. A Quad City 5-2-re nyert és már ötödik helyen áll az ECHL központi divíziójában.