Vay Ádám győzelemre vezette csapatát

Közel 93%-os hatékonysággal védett, a Quad City megszerezte idei első győzelmét. Vas Márton szintén győztes meccsen adott gólpasszt, nyertek Gallóék és Sebőkék is. Wehrs és Stipsicz csapata viszont kikapott. Új magyar légiós mutatkozott be az EBEL-ben, Szabad Kevin győztes meccset játszott a Vienna Capitalsben.

Már 3-0-ra is vezetett a Djurgarden a Linköping ellen, de Galló Vilmos csapata így is nyerni tudott. Nem kellett ehhez más, mint a speciális egységek kiváló teljesítménye. A meccs derekán két perc alatt szereztek két gólt szimpla és egyet dupla fórból, amivel máris egyenlő volt az állás. A 45. percben ráadásul emberhátrányban is betaláltak, amivel már 4-3-ra vezettek. A hazaiak ugyan kiegyenlítettek, de a Linköping magánál tartotta a kezdeményezést és ismét betalált. A vége 5-4 lett. Galló Vilmos 9 és fél percet töltött a jégen, mínusz 2-vel zárt. Győzelmével a Linköping egy helyet előre lépett és már 10. a tabellán.

A KalPa hosszabbításban nyert 3-2-re a Jukurit ellen. Sebők Balázs elképesztő munkát végzett, közel 19 percet volt jégen, bár pontot nem szerzett. Nagyon erős a verseny a finn élvonalban, pontvesztésének köszönhetően a KalPa egy helyet visszacsúszott, de így is harmadik.

Vas Márton csapatának háromszor kellett megszereznie a vezetést ahhoz, hogy végül nyerni tudjon. A Freiburg hazai pályán fogadta a Riessersee-t, az első és a második harmadban is a 8. percben voltak eredményesek, amivel 1-0-ra és 2-1-re vezettek. A vendégek azonban fordítani tudtak, így az utolsó húsz percben a Freiburgnak kellett kapaszkodnia az egyenlítésért. Erőfeszítéseiket siker koronázta, előbb egyenlítettek, majd 75 másodperccel a rendes játékidő letelte előtt emberelőnyből is betaláltak, ezzel lett 4-3 a vége. Vas Márton a harmadik gólnál adott gólpasszt, a Freiburg már hatodik a bajnokságban.

Helyreállt a rend Vay Ádámnál, aki ismét lehetőséget kapott a Quad City Mallardsban és élt is vele. 28 lövésből 26-ot megfogott, ami 92,9%-os teljesítmény. Csapata nyert is, 3-2 arányban múlták felül a Rapid City Rush csapatát. Ez volt a Quad City első győzelme a szezonban, hetedik helyen állnak az ECHL központi divíziójában.

Elképesztő hajrával fordított a Red Bull Salzburg a Villach ellen az EBEL-ben. Kevin Wehrs csapata 2-0-ra vezetett, amit az ellenfél az 57. percre egyenlített ki. A végét nagyon elrontotta a Villach, fél perc alatt kapott két gólt és 4-2-re nyert. Wehrs pontot nem szerzett, a Salzburg első, a Villach nyolcadik a tabellán.

Szabad Kevin 19 éves, 190 centi magas, 95 kiló, évek óta stabil tagja a korosztályos magyar válogatottaknak. A MAC-ból 15 évesen került el Bécsbe, a Capitals utánpótlás-rendszerébe. Nem rejtegették sokáig a publikum elől, első juniorévében a felnőttek között is bemutatkozott, a Dornbirn elleni mérkőzésen. Bár a vendégek csak 11. helyen állnak a tabellán, alaposan megnehezítették a fővárosi csapat dolgát. A Caps 2-0-ra elhúzott ugyan, de az ellenfél két előnyös góllal kiegyenlített. A döntés a hosszabbításra maradt, amelynek 6. percében megszerezte a pluszpontot a Vienna és 3-2-re nyert. Szabad a negyedik sor negyedik csatára volt, sem lőtt, sem kapott gólnál nem volt a jégen. A Vienna Capitals a Salzburg mögött a második a táblázaton.

Chicagóba látogattak Stipsicz Bencéék a USHL-ben. Jól kezdték a meccset, 11 perc elteltével már 2-0-ra vezettek. Ezzel azonban el is lőtték a puskaporukat, a Chicago Steel még a harmad vége előtt egyenlített, a középső periódusban még kettőt csaptak hozzá, és a harmadikban sem csak próbálkoztak, így végül 5-2-re nyertek. Stipsicz pontot nem szerzett, mínusz hárommal zárt. A Cedar Rapids továbbra is 9. helyen áll a keleti konferenciában.