Már csak a Columbus nyeretlen

Először győzött az Anaheim, a Los Angeles és a Carolina, így csak a Blue Jackets nem diadalmaskodott még. Bergeron és Price bemutatkozott, a Pittsburgh nyerte a finálé visszavágóját. Jágr a 750. gólját ütötte.

Felemásra sikeredett Jaromir Jágr ünnepe. A kortalan cseh ugyanis megszerezte 750. gólját, de csapata hazai jégen alulmaradt a Washingtonnal szemben. A Panthers még ledolgozta a kétgólos hátrányát, de a fővárosiak a záró húsz percben két újabb találattal eldöntötték a kettő pont sorsát. A győztes gólt Alekszandr Ovecskin ütötte.

Minden gól a harmadik harmadra maradt Bostonban, ahol a New Jersey lépett fel vendégként. A gólcsendet a harmad elején a Devils törte meg, de a Bruins gyorsan válaszolt. A győztes gólt végül 75 másodperccel a befejezése előtt az a Patrice Bergeron ütötte, aki a szezon első három meccsét kihagyta.

A Ducks győzött Philadelphiában és a szezonban először gyűjtötte be a pontokat. A találkozón a Ducks szerzett vezetést, de a Flyers a második harmadban öt perc alatt fordított. A harmad vége előtt Corey Perry egyenlített, a győztes gólt pedig Ryan Garbutt ütötte a harmadik játékrész derekán.

A harmadik harmadbeli kiváló játékának köszönhetően a Pittsburgh nyerte a tavalyi finálé visszavágóját a San Jose ellen. A Penguins a befejező játékrészben hét perc leforgása alatt kétgólos hátrányt dolgozott le és a győztes gólt is megszerezte. A Pens feltámadásából Jevgenyij Malkin és Patric Hörnqvist egyaránt góllal és gólpasszal vette ki a részét.

Jó napja volt a Montreal-szurkolóknak, Carey Price ugyanis 27 védéssel és győzelemmel debütált, Shea Weber pedig egy gólpassz mellett megszerezte első gólját a csapatban. A Canadiens az Arizonát verte simán három góllal úgy, hogy a 26. percben már 4-0-ra vezetett.

Szemjon Varlamov hibátlan teljesítményének köszönhetően a Tampa a saját csarnokában maradt gólképtelen a Colorado ellen. Az Avs kapusa 27 lövést fogott a mérkőzésen, aki mellé Matt Duchene nőtt fel a találkozón a két góljával és gólpasszával. Az Avs meglepetésre négy mérkőzés után három győzelemmel áll.

Hiába vezetett kétszer is a Toronto Minnesotában és hiába szerzett gólt ismét Auston Matthews, a Leafs pont nélkül távozott a Xcel Centerből. A hazaiak hőse a Devan Dubnyk, Eric Staal kettős volt. A kapus 31 lövést fogott, míg a center két gólt szerzett, közte a győztes találatot nyolc perccel a befejezés előtt 2-2-es állásnál.

NHL: OCT 02 Preseason - Hurricanes at Wild

A Los Angeles hosszabbítás után meglepetésre győzött Dallasban és ezzel idei első sikerét jegyezte. A Kings háromszor is előnybe került, de a Stars mindháromszor egalizált, utolsó alkalommal Jason Spezza révén két perccel a dudaszó előtt. 3-3 után jöhetett a ráadás, amit Alec Martinez zárt le a 80. másodpercben.

Akárcsak az Anaheim és a Los Angeles, a Carolina is idegenben szerezte meg idei első sikerét. A Canes meglepetésre Calgaryban győzött, ahol 2002. december 12-én nyert utoljára. A közel 14 éves rossz sorozat lezárásában jelentős érdemeket szerzett a három gólpasszt kiosztó Noah Hanifin és a 24 védést bemutató Eddie Lack. A Carolina egyébként a második játékrész elejére három góllal ellépett, de a Flames két gólt ütve visszajött a meccsbe az utolsó 10 percre. A győzelmet végül Jeff Skinner biztosította be fél perccel a vége előtt.

Góllal, de vereséggel tért vissza Edmontonba a nemrégiben St. Louisba cserélt Nail Jakupov. A korábbi 1/1-es hiába szerzett vezetést a Bluesnak, az Oilers Connor McDavid vezetésével fordított. A hazaiak részéről először Pitlick egyenlített, majd jött a kapitány, aki csodás gólpasszt adott Lucicnak, majd egy üres kapus góllal bebiztosította a győzelmet. Az Oilers öt meccs után négy győzelemmel áll és második a Pacific-csoportban.

Azért csak második, mert divíziót az a Vancouver vezeti, amely ismét győzött és egyedüliként a mezőnyben 100%-os. A Canucks újabb áldozata a Buffalo volt, amelyet gólszegény meccsen győzött le a kanadai gárda. A Vancouver legjobbja a kapus Jacob Markström volt, aki 26 lövést fogott és csak nyolc percre volt a shutouttól.