Háriéknak nem jött össze a bravúr

A Leksand a idegenben kapott ki 5-1-re a ligamásodik Frölundától.

Közel kilencezer néző volt kíváncsi Göteborgban a Frölunda Leksand elleni meccsére. A hazaiak a második helyről várták a meccset, Hári Jánosék ezzel szemben 9-ből csak egyet tudtak nyerni, további két alkalommal pontot raboltak, ami természetesen az utolsó helyhez elég. Csütörtökön sem volt túl sok esélyük, bár az első harmadban kimondottan jól tartották magukat, ezt a periódust csak 1-0-ra tudta megnyerni a Frölunda. A meccs a középső húsz percben ment el, ekkor csak két kapura lövést engedélyezett ellenfelének a hazai csapat, míg ő maga 19-szer próbálkozott. Ezek jó része utat is talált a kapuba, összesen négyszer gyulladt ki a piros lámpa. 5-0-s állásnál az utolsó húsz percnek nem volt nagy tétje, a Leksand az 52. percben megszerezte a becsületgólt, ezzel lett 5-1 a vége. Hári 16 percet játszott, pontot nem szerzett, a Leksand maradt utolsó, előtte a Rögle van befogható távolságban a 13., illetve a Djurgarden a 12. helyen, előbbi csapatnak eggyel, utóbbinak hárommal van több pontja. Szombaton a Rögle látogat a Leksandhoz.