Auston Matthews máris történelmet írt

A Toronto Maple Leafs amerikai csatára újoncként 4 gólt lőtt első NHL-meccsén. Az előtte bemutatkozó mintegy 7000 játékosnak nem sikerült hasonló.

Auston Matthews egyedül tartotta csapatát az Ottawa elleni nyitányon. Élete első NHL-lövése egyből gól lett, a 9. percben. Ezzel a 12. olyan 1/1-es draftolt játékos lett, aki góllal mutatkozott be a ligában. De hol volt még a vége? Ha egy üzlet beindul alapon a következő két lövése is kapuba talált, így a 22. percben máris megvolt a mesterhármasa. És a második harmad lefújása előtt három másodperccel megszületett a rekord is, a negyedik gólja. A modern érában még egyetlen újonc sem volt képes négy góllal debütálni a világ legjobb ligájában.

Az évszázados rekordot 1917-ben állította fel Joe Malone és Harry Hyland, akik 1917 decemberében az első NHL-meccsükön 5-5 gólt szereztek, de esetükben meg kell jegyezni, hogy nem igazi újoncok voltak, hiszen játszottak már az elődligában.

Matthews előtt négyen tudtak mesterhármast szerezni bemutatkozásuk alkalmával. 1943-ban Alex Smart (Montreal), 1979-ben Real Cloutier (Quebec), 2008-ban Fabian Brunnström (Dallas) és legutóbb, 2010-ben Derek Stepan (New York Rangers).

matthews 4 gol

“Ez elég szürreális, nem is tudom elhinni, ami történt” ? mondta Matthews a mérkőzést követően. Mike Babcock edző a hosszabbításban elszenvedett vereség ellenére is elégedetten nyilatkozott. Mint mondta, amióta a Maple Leafs edzője, ez volt a legjobb estéje, és komoly perspektívát lát az aktuális csapatban.

Matthews négyet vágott, történelmet írt, de bőven van még mit javítania. Erről maga beszélt, ekképpen: “Az utolsó gól, amivel vesztettünk, kétségkívül az én hibámból született. Turris találata előtt hibáztam a backcheckkel. Fejlődnöm és tanulnom kell, de azért vagyok itt.”