Hatalmas meglepetéssel kezdődött a Magyar Kupa

, miklossy, F. Kapus

A Hokiklub Budapest a Tüskecsarnokban tartotta a pontokat a Fehérvári Titánokkal szemben. A másik három párharcban az esélyesek nyertek viszonylag simán.

DVTK Jegesmedvék?UTE 3-1

Az új rendszerű Magyar Kupa selejtező első fordulójában az Újpest volt a DVTK Jegesmedvék vendége, és a házigazdák ezúttal is kétgólos győzelmet arattak.

A Jegesmedvéknél a már régóta sérült Joe mellett hiányzott Galanisz és Pavuk, így Bradley mesternek újra kellett rendezni a sorokat, de az Újpestnél is maradt otthon jó néhány fontos játékos. A mérkőzés kezdeti szakasza kevés izgalmat hozott, az első komoly helyzetre az 5. percig kellett várni, ekkor gyors egymásután Tóth kétszer is próbára tette Ágostont, eredmény nélkül. A hazaiak két emberelőnyben is eltékozolta, és ezek alatt csak egy kapuvasig jutottak Magosi révén. Az ezt követő harmadik előnyt már sikerült gólra váltani: a 14. percben Gőz lövésébe Ágoston még beleért, de a korong végül átvánszorgott a gólvonalon (1-0). Az utolsó percben növelte előnyét a hazai gárda: emberelőnyben Sakaris lőtt közelről a hálóba (2-0).

A második harmad elején nagyobb fordulatszámra kapcsolt az Újpest, így kiegyenlítettebb lett a játék, és Adorjánnak is több védeni valója akadt. A vendégek is elherdálták az első emberelőnyüket, ám utána nagy nyomást fejtettek ki a házigazdákra, de a gólhoz mindig hiányzott valami. A 14. percben óriási tűzijátékot rendeztek a Jegesmedvék a vendégkapu előtt, ám Ágoston több nagy védést is bemutatott. A harmad végéig már csak egy újabb kihasználatlan újpesti emberfórt jegyezhettünk fel, így az eredmény nem változott.

A harmadik játékrész első fele inkább a küzdelemről szólt, mint a szép játékról. Az Újpest támadott többet, de helyzetek akadtak mindkét oldalon. A 12. percben három miskolci játékos állt szemben Ágostonnal, de végül visszaért egy védő, és oda lett a helyzet. Fél perccel később Tóth lőtt köténygólt Ágostonnak (3-0). Gyorsan jött a válasz: 33 másodperc telt csak el, amikor egy kipattanóból Dömötör mattolta Adorjánt (3-1). A meccs hátralévő részében egyik csapat sem tudott már újítani, így maradt a kétgólos hazai siker.

Doug Bradley (vezetőedző, DVTK Jegesmedvék): Nagy küzdelemben győztünk le egy jó csapatot. A sérülések miatt új összeállítású sorokkal kellett játszanunk, de ezek összességében megfelelően működtek. Jól használtuk ki az emberelőnyeinket, és ez kulcsfontosságú volt ma este.

Szilassy Zoltán (vezetőedző, UTE): Nagyon fegyelmezetlenül kezdtünk, ennek négy kiállítás és két bekapott gól lett az eredmény. Megástuk a saját vermünket és nem tudtunk kimászni belőle. Gratulálok a Miskolcnak.

Debrecen?DAB 7-0

A DAB-nál úgy tűnik, egyértelmű prioritást állítottak fel, aminek eredményeként a Magyar Kupa hátrébb szorult a MOL Ligához képest. Információink szerint a hazai meccsekre a legerősebb kerettel áll majd fel Lee Gilbert csapata. Ez a legkevésbé sem volt elmondható a debreceni mérkőzésről, ahova négy hátvéddel és kilenc csatárral érkeztek. A meccs első felében ehhez képest jól tartották magukat, két egyperces rövidzárlatot leszámítva, ekkor azonban mindkét alkalommal két gólt is kaptak, majd a harmad végén Varga Arnold is betalált. A harmadik harmadra is maradt még két hazai találat, ezzel alakult ki a 7-0-s végeredmény.

FTC?MAC 1-4

A legkevésbé Majoross Gergely fogta vissza a lovakat a Magyar Kupában. Ő ugyanazzal a csapattal állt fel a kupában is, mint legutóbb a MOL Ligában. A Ferencváros otthonában ezzel együtt is eltartott egy ideig, míg feltörték a reteszt Terbócsék. Jubinville a 26., Kovács Csaba ? emberhátrányban ? a 31. percben volt eredményes. Dubek fokozta az izgalmat a második szünet után, hasonló szituációból talált a kapuba, mint Kovács. 1-2 után a MAC rákapcsolt, és előbb Nagy Gergő, majd Bödök Bence talált Soós László kapujába. Végül három góllal nyert a vendégcsapat a néhány emberét pihentető zöld-fehérek otthonában.

Hokiklub Budapest?Fehérvári Titánok 4-2

A legnagyobb érdeklődés kétségkívül a KMH szlovák harmadosztályában szereplő csapatának hazai debütálását előzte meg. Sille Tamás és Stefan Mega csapatában több olyan játékos is hokizik, aki rendelkezik MOL ligás tapasztalattal. Ódry Tamás, Fekti Ádám, Galló Illés, Nagy Richárd, Hajek Márk, Hegyi Dominik, Dorner Benjámin több évet húzott le a magyar első osztályban, de különböző okok miatt idén a Hokiklub Budapestben játszanak. A Tüskecsarnokban 2-300 néző kísérte figyelemmel a találkozót, amelyen Ódry Tamás a hazaiaknak szerzett vezetést. A Volán az első harmadban még hamarjában fordított, Hamvai és Korbuly góljaival. Onnantól kezdve azonban óriási meglepetésre már csak a Hokiklub Budapest tudott gólt szerezni. A Fehérvár színeiben EBEL-gólt is szerző Fekti Ádám két találatával fordult meg a különbség a középső harmadban, a záró húsz percben pedig Ódry is duplázott, így végül 4-2-re nyert a hazai együttes. A fehérváriak magukhoz képest is fiatal csapattal álltak ki, Kóger István vezetőedző ezúttal csak magyar mezőnyjátékost nevezett a mérkőzésre, egyedül a kapuban álló Alex Scola volt légiós. A tény ettől még tény marad: az újonc magyar felnőttcsapat két szlovák harmadosztályú bajnokija után a harmadik hivatalos mérkőzését is megnyerte.