Véget ér a galaciak nagy rohanása

Szombaton megismétlődik a Brassó–Galati, a román bajnokságban is érdekelt két csapat második meccsével befejeződik a vendégek komoly sorozata.

A péntek esti meccsen szoros végeredmény született, ami elsősorban annak köszönhető, hogy a brassóiak bőkezűen bántak a lehetőségeikkel, elkényelmeskedték a harmadik harmadot, ellenben a galaciak hatékonyak voltak. Rossz hír a Brassó híveinek, hogy elvesztették Zsók Leventét végleges kiállítás miatt, és megsérült Petres Tivadar is, akinek a játéka így nem biztos szombaton. Velük együtt is csak 20 játékost nevezett Martin Lacroix vezetőedző, nélkülük a keret mindössze 18 fősre apadna. A Brassó kerete elvben bő, de többen is honosításra várnak, ők egyelőre kényszerpihenőre vannak ítélve. Ezzel együtt is meglepő, hogy a nyáron remekül erősítő csapat így elfogyott.

Galaci oldalon is volt meglepetés, Julius Pénzes a jegyzőkönyv tanulsága szerint csak 5 légióst nevezett, miközben az ő csapata is híján van bevethető mezőnyjátékosoknak. Dacára a nehezen bírható terhelésnek, az ötödik egymás utáni napon lejátszott mérkőzésnek, a galaci játékosok jól bírták a meccset, a vége ráadásul inkább az övék volt, hiszen 3 gólos hátrányból zárkóztak fel 1-re. Tekintve, hogy a Brassó többnapos pihenő után fogadta őket, ez több mint dicséretes az újonctól. Ennek ellenére a hétmeccses széria első 6 összecsapásának eredménye 1 győzelem és 5 vereség, de a mélypontot, úgy tűnik, a Progym ellen elérte a csapat, a Miskolc és a Brassó ellen időnként kifejezetten szilárd ellenállást tanúsítottak a játékosok. Pénzes feladata semmi más, mint megtalálni, hogyan tud a legjobban gazdálkodni csapata az energiáival.

Brassó–Galati 12-4

A MOL Liga-újonc elfáradt a 8 nap alatt lejátszott 7 mérkőzés során, szériájának utolsó találkozóján az első húsz percben tartotta a lépést a hazai csapattal, a másik két harmadban viszont összesen 10 gólt kapott.

A pénteki, 6-4-es Brassó-sikert hozó romániai rangadó egy nappal későbbi összecsapása szintén szoros csatát ígért. A kiegyenlített küzdelem az első harmadban összejött, mindkét csapat 2-2 gólt lőtt. A második játékrészben beindultak a kék-sárgák, 4 gólt lőttek, majd a záró húsz percben már László Arnold állt a vendégek kapujában, a fiatal kapus 5 gólt kapott, ezért az 53. percben visszatért Popa. A Brassó 12-4-re nyert, Nagy Csaba 2+2 ponttal zárt. Ezzel véget ért a Dunarea Galati meccsdömpingje, ugyanis 8 nap alatt 7-szer léptek jégre a Duna-partiak.

A gólkülönbség nem tükrözi a realitásokat

A galaciak teljesítményére rányomta a bélyegét az elmúlt hét óriási terhelése – mondták el az edzők a kiütéses brassói győzelmet követően.

Martin Lacroix, vezetőedző, Brassó: “Ami a legjobban tetszett ma este, az a játékosaim eltökéltsége és hozzáállása. Hátrányban sem estek pánikba, nyugodtan, pozitívan játszottak. Örülök, hogy sokan voltak eredményesek, mint például Balázs Zsombor, Nagy Csaba vagy Tranca, és hogy a védelmünkből is sokan jól játszottak. Természetes, hogy az ellenfelünk fáradt volt a sok meccstől, amit az utóbbi napokban játszott, de ettől még értékes a győzelmünk.  Egyszerűen és gólratörően játszottunk, összességében elégedett vagyok. Az öltözői hangulat is jó volt, még jobb, mint az előző mérkőzés után.”

Marius Trandafir, másodedző, Dunarea Galati: “A második harmad után kijött rajtunk a nyolc nap alatt játszott hét meccs fáradtsága. Ha hazaértünk, kielemezzük a helyzetet, és felkészülünk a következő mérkőzésekre. A gólkülönbség nem tükrözi a realitásokat, amelyek azonos körülmények között lettek volna, ezt a következő mérkőzéseinken meg is fogjuk mutatni.”

Erste Liga, Patinoarul Olimpic Brasov, 1200 néző. Játékvezetők: Máthé, Péter, Bandi.
Tőke: 88,5% (Béres: 50,0%)
Popa B.: 80,6% (László: 66,7%)