Gallóék idei első győzelmére még várni kell

A svéd elitliga második fordulójában hazai pályán szenvedtek vereséget a HV71-től.

Nem kezdték jól Galló Vilmosék a szezont. A Linköping az első fordulóban a Lulea otthonában szenvedett 4-0-s vereséget, a másodikban a HV71-et fogadták és már a 16. másodpercben elvesztették a fonalat. A vendégeknek ennyi időre volt szükségük ahhoz, hogy megszerezzék a vezetést. A góltól sem tüzesedett be a Linköping, a harmadban mindkét oldalon 6-6 kapura lövést jegyeztek fel. A másodikban még ezt is sikerült alulmúlni, míg az ellenfél alaposan belelendült, a átlagosan minden percben volt egy kapura lövésük ebben a periódusban. Ilyen körülmények között tulajdonképpen bravúr, hogy nem nőtt a különbség, a 29. percben ugyan emberelőnyből növelte előnyét a HV71, de a Linköping 36 másodpercen belül válaszolt, visszaállítva az egygólos differenciát. A harmadik harmadra ismét kiegyenlítettebb lett a játék képe, az eredmény azonban nem változott. Az 59. percben lehozta kapusát a Linköping, de ebből is a vendégek értek el találatot, beállítva az 1-3-as végeredményt. Galló a negyedik sorban kapott helyet, 10 perc jégidőt kapott, egyszer próbálkozott kapura lövéssel, pontot nem szerzett, viszont kapott gólnál sem volt a pályán. A Linköping első győzelmére tehát még várni, reméljük nem sokáig, vasárnap a Farjestadot fogadják.