Jesse Dudas góllal mutatkozott be a Turkuban

A válogatott hátvéd első meccsét játszotta új csapatában, rögtön a Bajnokok Ligájában. Szép gólt lőtt, megmutatjuk. Galló Vilmos csapata is nyert, akárcsak Vas Mártonék és Kiss Zsomborék.

Dudasék a cseh Bili Tygri Liberec csapatát fogadták hazai pályán és bár az első harmadban a csehek domináltak, kapusuknak és jó helyzetkihasználásuknak köszönhetően a házigazdák elhúztak 2-0-ra. A középső játékrészre megmaradt, de jelentősen enyhült a csehek dominanciája, ami a 25. percben egy emberelőny során góllá érett. Nem maradt azonban sokáig egy közte a különbség, érkezett Jesse Dudas, aki egy gyönyörű passzt vert be egy nem kevésbé gyönyörű, csuklóból eleresztett lövés után, amellyel szemben a kapusnak esélye sem volt. Több gól már nem esett a találkozón, 3-1-re nyert a TPS és bebiztosította első helyét a csoportban.

Dudas TPS BL

?Bajban voltunk az elején, kész csoda, hogy 20 perc után mi vezettünk ? nyilatkozta a mérkőzésről a finn vezetőedző, Ari-Pekka Selin. ? A második harmadra feljavult a támadójátékunk, ekkor nekik is többet kellett védekezniük. A harmadik harmadban a kiállítások töredezetté tették a játékot. A kapusunk nagyszerű volt ma este.? Filip Pesan, a csehek vezetőedzője sem panaszkodott a játékra: ?Nem játszottunk rosszul. Meggyűlt a bajunk a fegyelmezetlenségekkel, de nem hinném, hogy rosszabbak lettünk volna, mint az ellenfél. Rengeteg helyzetünk volt, nem ment a góllövés. E két dolog ? a fegyelmezettség és a góllövés ? hiánya miatt kaptunk ki ezen a meccsen.? A mérkőzés összefoglalója megtekinthető ezen a videón, Dudas gólját külön is mutatjuk.

A Bajnokok Ligája másik magyar érdekeltségű mérkőzésén Galló Vilmos csapata, a Linköping fogadta azt a Jyvaskylát, amelyet az előző fordulóban idegenben is 4-1-re vert. A finnekben munkált tehát a bizonyítási vágy, de ez csak a különbség csökkentésére volt elég, eltüntetni nem tudták azt. Annál is kevésbé, mert hogy Broc Little duplájával negyedóra elteltével már 2-0-ra vezetett a Linköping. A finnek ? ahogy kell ? még a harmad vége előtt zárkózni tudtak, így szoros maradt a meccs. Éltek is a lehetőséggel, a második harmad elején kiegyenlítettek. A záró húsz percet viszont Gallóék kezdték jobban és visszavették a vezetést. Ezt követően pedig már nem sok esélyük volt a vendégeknek. A végén még lehozták a kapust, amelyből mindkét oldalon született egy-egy találat, de a svéd csapat nyert 4-3 arányban. Galló nagyon jól játszott, a harmadik harmadban két ziccere is volt, nem állt messze a gólszerzéstől. A meccs összefoglalója itt nézhető meg.

Sikerült revansot venniük Vas Mártonéknak a svájci másodosztályú EVZ Academy csapatán. Azok után, hogy kedden 5-2-re kikaptak idegenben, pénteken hazai pályán 5-1 arányban diadalmaskodtak. Nyolc perc után már 2-0 állt az eredményjelzőn, amit a középső játékrészben egy emberelőnyös találattal fejeltek meg. A vendégek a 43. percben szépítettek, de a meccs vége ismét a Freiburgé volt, az 58. percben kettős előnyből növelték előnyüket, fél perccel a vége előtt pedig egy újabb góllal állították be az 5-1-es végeredményt. Vas Márton a második sorban kapott helyet.

Közben Kiss Zsombor számára élesben is elkezdődött a szezon a svájci juniorok elit bajnokságában. Rögtön a nyitó mérkőzésükön pontot szereztek a bajnokság egyik élcsapatától a GCK Lions-tól. A mérkőzést a hazai környezetben játszó Kiss Zsomborék kezdték jobban és már az első harmad nyolcadik percében vezetést szereztek. Ezt a zürichiek a meccs felénél emberelőnyben kompenzálták és a rendes játékidőt ezzel az 1-1-es döntetlennel zárták a csapatok. A hosszabbítás sem hozott több gólt, a büntető lövések közül is csak a legelső vendég próbálkozás volt eredményes, így a zürichiek mehettek haza két ponttal. A magyar junior válogatott játékos a harmadik sor baloldali szélsőjeként szerepelt a jegyzőkönyvben.

A magyar légiósok felkészülési menetrendje:

Bartalis István (Schwenninger Wild Wings, DEL)
8 felkészülési mérkőzés, szezonrajt: szeptember 16.

augusztus 13., 16:00 EHC Freiburg (DEL2)?Schwenninger Wild Wings 2-4
augusztus 19., 19:45 HC Olten (SUI-2.)?Schwenninger Wild Wings 2-5
augusztus 21., 18:00 Schwenninger Wild Wings?Löwen Frankfurt (DEL2) 7-1
augusztus 28., 14:30 Schwenninger Wild Wings?Dornbirn (EBEL) 5-1
augusztus 30., 20:15 HC Lausanne (SUI-1.)?Schwenninger Wild Wings (Yverdon, SUI) 2-1
szeptember 1., 17:00 Banská Bystrica (SVK-1.)?Schwenninger Wild Wings (Yverdon, SUI) 0-4
szeptember 3., 17:30 EHC Biel (SUI-1.)?Schwenninger Wild Wings (Yverdon, SUI)
szeptember 9., 19:30 Schwenninger Wild Wings?Bietigheim Steelers (DEL2)

Első DEL-mérkőzés:
szeptember 16., 19:30 ERC Ingolstadt?Schwenninger Wild Wings

Jesse Dudas (TPS, FIN-1.)
5-6 felkészülési mérkőzés, 4 BL-mérkőzés, szezonrajt: szeptember 16.

augusztus 5., TPS?Sport 1-1 (Dudas nem játszott)
augusztus 5., TPS?HIFK 1-0 (Dudas nem játszott)
augusztus 5., TPS?Assat 2-0 (Dudas nem játszott)
augusztus 5., TPS?Lukko Rauma 4-2 (Dudas nem játszott)
augusztus 10., Jukurit (FIN-1.)?TPS 2-1 (Dudas nem játszott)
augusztus 12., 16:30 HIFK (FIN-1.)?TPS 2-5 (Dudas nem játszott)

BL
augusztus 24., 19:00 TPS?Lorenskog IK (NOR) 4-1 (Dudas nem játszott)
augusztus 26., 19:00 Bili Tygri Liberec (CZE)?TPS 1-2 (b. u.) (Dudas nem játszott)
szeptember 2., 19:00 TPS?Bili Tygri Liberec (CZE) 3-1
szeptember 9., 20:00 Lorenskog IK (NOR) ?TPS

Első Liiga-mérkőzés:
szeptember 16., 18:30 TPS?Karpat

Fekete Dániel (VEU Feldkirch, Alpesi Liga, AHL)
4 felkészülési mérkőzés, szezonrajt: szeptember 17.

augusztus 20., 19:30 VEU Feldkirch?EC Wil (SUI-3.) 7-1
augusztus 27., 19:30 VEU Feldkirch?EHC Chur (SUI-3.) 5-4
szeptember 3., 19:30 VEU Feldkirch?EHC Arosa (SUI-3.)
szeptember 10., 19:00 VEU Feldkirch?HC Neumarkt Egna Riwega (AHL)

Első Alpesi Liga-mérkőzés:
szeptember 17., 19:30 WSV Sterzing Eissport?VEU Feldkirch

Galló Vilmos (Linköping HC, SWE-1.)
5 felkészülési mérkőzés, 4 BL-mérkőzés, szezonrajt: szeptember 17.

augusztus 11., 18:00 HC Slovan (KHL)?Linköping (Trinec, CZE) 2-4
augusztus 12., 18:00 Vitkovice (CZE-1.)?Linköping (Ostrava, CZE) 3-2
augusztus 14., 18:00 Ocelari Trinec (CZE-1.)?Linköping (Trinec, CZE) 3-2
augusztus 30., 19:00 Linköping?Vaxjö Lakers 1-3
szeptember 13., 19:00 Linköping?Djurgarden (SWE-1.)

BL
augusztus 21., 19:00 Gap (FRA)?Linköping 0-2
augusztus 28., 17:00 JYP Jyvaskyla (FIN)?Linköping 1-4
szeptember 2., 20:00 Linköping?JYP Jyvaskyla (FIN) 4-3
szeptember 8., 19:00 Linköping?Gap (FRA)

Első SHL-mérkőzés:
szeptember 17., 16:00 Lulea?Linköping

Gáspár Máté (LIWEST Black Wings Linz, EBEL)
2 felkészülési mérkőzés, 4 BL-mérkőzés, szezonrajt: szeptember 15.

augusztus 13., 17:30 Langnau (SUI-1.)?Linz (Latsch) 4-3 (Gáspár nem játszott)
augusztus 14., 17:30 ERC Ingolstadt (DEL)?Linz (Latsch) 5-1 (Gáspár nem játszott)
augusztus 30., EK Zeller Eisbären?EC die Adler Kitzbühel 2-4
szeptember 2., Deggendorfer SC?EK Zeller Eisbären
szeptember 7., EC die Adler Kitzbühel?EK Zeller Eisbären

BL
augusztus 18., 19:30 Linz?Bern (SUI) 1-3 (Gáspár nem játszott)
augusztus 20., 19:30 HC Kosice (SVK)?Linz 2-3 (Gáspár nem játszott)
augusztus 23., 19:30 Linz?HC Kosice (SVK) 3-4
szeptember 6., 19:45 Bern (SUI)?Linz

Első EBEL-mérkőzés:
szeptember 15., 19:30 Vienna Capitals?Linz

Hári János (Leksands IF, SHL)
10 felkészülési mérkőzés, szezonrajt: szeptember 22.

augusztus 12., 19:00 Szalavat Julajev UFA (KHL)?Leksand (Hedemora) 8-2 (Hári nem játszott)
augusztus 16., 19:00 Almtuna (SWE-2.)?Leksand 2-4
augusztus 19., 19:00 Rögle (SWE-1.)?Leksand 5-1 (Hári nem játszott)
augusztus 20., 15:00 Vasteras (SWE-2.)?Leksand 1-2 (Hári nem játszott)
augusztus 27., 15:00 Brynas (SWE-1.)?Leksand 5-0
szeptember 1., 19:00 Örebro (SWE-1.)?Leksand 4-3 (b.u.)
szeptember 3., 16:00 Sparta (CZE-1.)?Leksand
szeptember 6., 19:00 Mora (SWE-2.)?Leksand
szeptember 9., 19:00 Timra (SWE-2.)?Leksand
szeptember 15., 19:00 Skelleftea (SWE-1.)?Leksand

szeptember 22., 19:00 Leksand?Djurgarden

Sebők Balázs (KalPa, FIN-1.)
3 felkészülési mérkőzés, 4 BL-mérkőzés, szezonrajt: szeptember 16.

augusztus 10., 18:30 KalPa?SaiPa (FIN-1.) 1-4
augusztus 12., 18:30 KalPa?Jukurit (FIN-1.) 4-2
augusztus 31., 18:30 Karpat?KalPa 3-5

BL
augusztus 20., 19:00 KalPa?Skelleftea (SWE) 1-2
augusztus 27., 14:00 Skelleftea (SWE)?KalPa 4-0
szeptember 9., 19:00 KalPa?Vienna Capitals (EBEL)
szeptember 11., 18:00 Vienna Capitals (EBEL)?KalPa

szeptember 16., 18:30 KalPa?Pelicans

Vas Márton (EHC Freiburg, DEL2)
9 felkészülési mérkőzés, szezonrajt: szeptember 16.

augusztus 13., 16:00 EHC Freiburg?Schwenninger Wild Wings (DEL) 2-4
augusztus 19., 20:00 HC Mulhouse (FRA-2.)?EHC Freiburg 1-2
augusztus 23., 19:30 SC Langenthal (SUI-2.)?EHC Freiburg 2-2
augusztus 26., 18:00 Strasbourg (FRA-1.)?EHC Freiburg 3-2 (b.u.)
augusztus 28., 14:00 Star-Forward (SUI-3.)?EHC Freiburg 0-4
augusztus 30., 19:30 EVZ Academy (SUI-2.)?EHC Freiburg 5-2
szeptember 2., 19:30 EHC Freiburg?EVZ Academy (SUI-2.) 5-1
szeptember 4., 18:30 EHC Freiburg?HC Mulhouse (FRA-2.)
szeptember 9., 19:30 EHC Freiburg?HC Neumarkt (Alpesi Liga)

Első DEL2-mérkőzés:
szeptember 16., 19:30 ESV Kaufbeuren?EHC Freiburg

Kevin Wehrs (Villacher SV, EBEL)
6 felkészülési mérkőzés, szezonrajt: szeptember 16.

augusztus 19., 19:15 Villach?Graz (EBEL) 5-4
augusztus 23., 19:15 Villach?Fehérvár (EBEL) 4-3 (h.u.)
augusztus 26., 19:15 Villach?SC Riessersee (DEL2) 3-1
augusztus 28., 18:00 SC Riessersee (DEL2)?Villach 0-2
szeptember 9., 19:15 Villach?SV Starbulls Rosenheim (DEL2)
szeptember 11., 17:00 SV Starbulls Rosenheim (DEL2)?Villach

szeptember 16., 19:15 Olimpija Ljubljana?Villach

Magyar légiósok a hokivilágban, 2015/16:

Név Csapat Liga H M G A P
Bartalis István Schwenningen DEL (GER-1.)
Dudas Jesse TPS Liiga (FIN-1.)
Fekete Dániel VEU Feldkirch Alpesi Liga (AUT-2.)