Érdekes adatok a Stanley Kupa döntőjéről.

1/50 ? ennyi esélye volt a Pittsburgh?San Jose döntőnek.

1 – Először találkozott a rájátszásban a Penguins és a Sharks.

1 – Az NHL történetében először volt állati finálé. Pingvinek a Cápák ellen.

2 – A kaliforniai csapatban kettővel több kanadai játékos volt, mint a Pittsburghben (11-9).

2 – 1924-ben szerezte újonc a finálé első két találatát.

2 – A négy győzelemig tartó párharcokat 1987-ben vezették be és ez volt a harmadik alkalom, hogy nem volt söprés a playoffban. (1991, 2002, 2016)

2 – Két GM tudott két különböző csapattal kupát nyerni, Tommy Gorman (Senators, Blackhawks, Maroons, Canadiens) és Jim Rutherford (Hurricanes, Penguins)

2 – Két játékos mondhatja el magáról, hogy van Stanley Kupája, olimpiai és világbajnoki aranya, alapszakasz- és rájátszás-MVP-címe, Joe Sakic és Sidney Crosby.

3 – Joe Thornton, Sidney Crosby és Marc-André Fleury személyében három 1/1-es játékos volt a döntőben. Ilyenre 1991-ben volt példa utoljára a Penguins?North Stars fináléban, amikor Bobby Smith, Mike Modano és Mario Lemieux volt a jégen.

4 – Amikor Conor Sheary gólt lőtt, a Penguins egyszer sem kapott ki.

4 – Kris Letang a Pittsburgh mind a négy győztes góljában benne volt előkészítőként vagy befejezőként. Korábban ez csak a Milt Schmidt, Jean Beliveau, Wayne Gretzky hármasnak sikerült.

letang

5 – A finálé ötödik meccsén a Sharks és a Penguins 5 perc 6 másodperc alatt hozott össze négy gólt. Ez a döntők történetének leggyorsabb négy gólja volt.

6 – Mike Sullivan volt a hatodik edző, aki szezon közben vett át egy csapatot és bajnoki címet nyert.

6 – Az NHL történetében hat újonc szerzett gólt a finálé hosszabbításában.

8 – Amikor Bryan Rust gólt lőtt, a Penguins egyszer sem kapott ki.

9 – A San Jose a lelátón állított emléket a finálé ideje alatt elhunyt Gordie Howe-nak.

howe sharks

10 – A San Jose játékosai átlagban 10 fonttal (4,5 kilogramm) voltak nehezebbek, mint a Pittsburgh játékosai.

11 – Bonino nevét 11-szer kiabálták bele az éterbe pandzsabi nyelven a gólja után.

12 – A Penguins egymás után 12 meccsen lőtt többször kapura ellenfeleinél a rájátszásban.

12 – A döntőben a Penguins átlagban 12-szer többet lőtt kapura, mint a Sharks.

13 – Az NHL-döntők utolsó 18 meccséből 13 csak egy góllal dőlt el.

17 – Ennyi éve mindig új bajnokot avat az NHL. Utoljára a Detroit tudott duplázni 1996-ban és 1997-ben.

18 – Karácsonykor a San Jose az NHL-tabella 18. helyén állt 34 meccsen szerzett 36 ponttal.

19 – Karácsonykor a Pittsburgh az NHL-tabella 19. helyén állt 33 meccsen szerzett 35 ponttal.

30 – Az NHL egyik csapata sem draftolta Shearyt és a San Jose kapusát, Martin Jonest.

30 – Logan Couture 30 ponttal lett a rájátszás legeredményesebb játékosa.

34 – Matt Murray 34 mérkőzésen védett az alapszakaszban és a playoffban, de egymás után két vereséget egyszer sem gyűjtött be.

34 – A San Jose az alapszakaszt és a rájátszást is beleértve 34 meccset nyert idegenben. Ez abszolút NHL-rekord.

38 – Ennyi lövést blokkolt a Pens a harmadik meccsen.

44 – Martin Jones 44 lövést védett az ötödik meccsen. Hosszabbítás nélküli mérkőzésen 1967 óta nem hárított kapus ennyit, 49 éve Johnny Bower 43 lövést húzott le.

56 – Ennyi pontot szerzett a playoffban a HBK (Hagelin, Bonino, Kessel) sor.

56 – 1960-ban, tehát 56 éve nem nyert bajnoki címet hazai pályán pittsburghi csapat major sportágban.

71 – Malkin mezszáma és milyen véletlen, hogy a döntő során született meg az orosz center fia 7 font 1 uncia súllyal. (3,16 kg)

malkin son

104 – A hátvéd Ian Cole szerezte a finálé negyedik mérkőzésének első gólját. Az ezt megelőző 104 NHL-mérkőzésen mindig csatár lőtte az első gólt.

106 – A San Jose és a Pittsburgh egyaránt 106 mérkőzést játszott a szezonban.

436 – A Pens a Sharks ellen a finálé során 436 percig nem játszott hátrányban.

1349 – Ez volt a legolcsóbb jegyár dollárban San Joséban az ötödik meccsen. (kb. 380 ezer forint)

575 000 – Sheary fizetése, ez a legalacsonyabb a finálé összes játékosa között.