Kanada–Svédország 6-0

A vb utolsó szentpétervári mérkőzés meglepetésre viszonylag lineáris játékot hozott. Mindvégig Kanada akarata érvényesült, Svédország a meccs nagy részében gyenge teljesítményt nyújtott, alárendelt szerepet játszott.

A magyar csoportban a második helyen végzett Kanada nagyon komolyan állt a mérkőzéshez. Sikere maximálisan megérdemelt, Svédország csak percekig volt képes tartani vele a lépést. Még ha az első gólra a nyitó harmad végéig kellett várni is. Megérdemelten szerzett vezetést az észak-amerikai csapat, végig nyomott, volt, hogy percekig felállt 5 az 5 ellen a svéd harmadban, érthetetlen, miként foghatott ki ilyen gyenge napot a skandináv együttes. Scheifele fantasztikusan látványos gólt szerzett, amelynek részletei csak a többszöri lassítás után váltak világossá. Egy kék vonalas lövésbe tette bele a botját, és a toll felső részéről pattant a vasra, majd a túloldalon a hálóba.

Kanada nagyon odatette magát erre a meccsre, amelyet a második harmadban el is döntött. A második talált is átlövésből esett, a 27. percben Dumba bombájába nem ért bele senki. Valamelyest éledeztek a svédek, de aztán pillanatok alatt lezárta a mecset Kanada. Előbb Marchand szúrt bele szenzációsan egy tudatosan a palánkra lőtt és onnan visszapattanó korongba, majd a középkezdés után pillanatokkal Domi vágta be Reinhart pontos keresztpasszát. 4-0 állt a táblán a 33. percben.

canswevb

A záró húsz perc már csak after party volt, különös részletekkel tarkítva. Hamarosan teljessé vált a svédek csődje. Szinte két percig kettős előnyt kaptak. A szövetségi kapitány levitte a kapusát, így 6 a 3 ellen támadhattak. Kevés mozgással, gyengén oldották meg a feladatot, nem sikerült megszerezniük a becsületgólt. Érdekes volt, hogy a kapus nem jött vissza a kanadaiak kiegészülését követően sem az első játékmegszakításig, azaz majd másfél percig, ebben az időben így 6 az 5 ellen folyt a küzdelem. Stone, majd Brassard ütött még egy-egy gólt szegény Markströmnek, térdre kényszerült, majd padlóra a svéd válogatott.

Ami Magyarországnak megfelelő eredmény, az a svédeknél katasztrófa: hattal kikapni Kanadától. Ráadásul mi lőttünk nekik gólt, a svédek nem. Így simán kiestek a vb-ről, Kanada pedig az Egyesült Államokkal küzdhet meg a döntőbe jutásért.