Megvannak a Norris-jelölések

Az NHL legjobb hátvédjét a Karlsson, Burns, Doughty hármasból választják ki. Ha az Ottawa védője kapja, beléphet a háromszoros győztesek exkluzív klubjába.

Miért Karlsson? Mert 66 gólpasszával és 82 pontjával új franchise-rekordot ért el Ottawában. Továbbá zsinórban a harmadik évben lett első a hátvédek kanadai tabelláján és nem mellesleg húsz éve az első bekk, aki minimum 80 pontot szerzett. De nemcsak a pontokban, a jégidőben is az első a svéd, az NHL legtöbbet foglalkoztatott játékosa nemcsak összességében (2375:55), egyenlő létszám mellett (,885:26) és átlagosan is (28:58).

Miért Burns? A San Jose hátvédjét először jelölték a díjra. Burns Karlssonhoz hasonlóan új franchise-rekordot ért el gólokban (27), gólpasszokban (48) és pontokban (75), de a 353 kapura lövése is új csapatcsúcsot jelentett. Burns játéka a csapatra is kihatással volt, 5 az 5 elleni játékban a San Jose 189-cel többet lőtt kapura, mint ellenfelei. A mind a 82 meccsen jégre lépő Burns 26 percet átlagolt, ami új egyéni csúcs.

Miért Doughty? A Los Angeles hátvédjét harmadik alkalommal jelölték a díjra. Doughty a harmadik legtöbbet jégen lévő játékos volt az alapszakaszban, 28 perccel. A 14 gólt és 51 pontot szerző bekk +24-gyel zárt, utóbbi új egyéni csúcs a játékosnál. Amikor Doughty játszott, a Kings az 5 az 5 elleni játékban 537 több kapura lövésre regisztrált, mint az ellenfelei.

Tippem szerint a díjat Karsson kapja. De Burns jobban megérdemelné.