Utolsóként a Nashville lépett tovább

Az Islanders győzelemmel kezdte a második kört. Kialakultak a főcsoport-elődöntők párosításai.

A Nashville megnyerte története első hetedik mérkőzését, Anaheimben tette mindezt, így a második körbe lépett. Ahol a San Jose vár rá. A Predators jól kezdett és az első harmad végén kétgólos előnnyel mehetett pihenni, Colin Wilson és Paul Gaustad jóvoltából. A második és a harmadik harmadban felbillent a pálya, a Ducks 28-10-re nyerte a kapura lövéseket, de csak egyszer tudta bevenni a remekül védő Pekka Rinne hálóját. A finn hálóőr, aki 36 védéssel zárta az estét, Ryan Kesler emberelőnyös góljánál kapitulált a harmadik játékrész elején. A Predators fennállása harmadik playoffpárharcát nyerte, ebből a másodikat az Anaheim ellen. A hazaiak edzője, Bruce Boudreau zsinórban hatodszor, összességében hetedszer vesztette el a hetedik meccsét, mindössze egy győzelem mellett.

NHL: Phoenix Coyotes at Nashville Predators

Az egy körrel előrébb járó párharcban az Islanders simán hozta az első meccset Tampában, elvette a délkeleti csapat pályaelőnyét. A Bolts hiába kezdett jól és szerezte meg a vezetést Palat góljával, az Islanders néggyel válaszolt a második harmad közepéig, amiből Shane Prince kettőt vállalt magára. 1-4 után a 13 lövésből négy gólt kapó Bishopot Vasziljevszkij váltotta. Az orosz hálóőrnek nem akadt sok dolga, a mindent egy lapra feltevő Tampa hatalmas offenzívába kezdett, 28-10-re nyerte a kapura lövéseket az utolsó 40 percben. A nyomás meghozta az eredményt, két és fél perccel a befejezés előtt a Lightning minimálisra csökkentette a különbséget, de tovább nem jutottak, végül Cal Clutterbuck üres kapus gólja eldöntötte a csata első felvonását.

Keleten a már elkezdett Tampa?New York párosítás mellett Washington?Pittsburgh párharcra kerül sor. Nyugaton a Dallasra a St. Louis vár, míg a hajnalban továbbjutó Nashville-re a San Jose.