Magyarország?Olaszország 7-1

Sokat dolgozva és meglepően könnyen, az U18-as vb-n eddig látotthoz képest átlagos játékkal is magabiztosan vertük a magyar fiatalokhoz viszonyítva gyengén hokizó házigazdát. Pénteken Japánnal a feljutásért játszunk.

Nagy elánnal vetette magát a játékba a magyar válogatott, az első percekben osztálykülönbség domborodott ki Asiagóban. Rengeteget ütköztünk, folyamatosan letámadtunk, sokat lőttünk kapura. Quagliato kapus a 3. perc végéig bírta tartani a lépést, akkor Nagy Ákos ért bele Szabó Dávid távoli lövésébe, ezzel vezettünk 1-0-ra. Nem álltunk le, folyamatosan nyomtunk, a 10. percben egy újabb Volán-sor talált az olaszok kapujába, Szita Donát szerezte a második magyar gólt. Uraltuk a meccset, a kétgólos vezetés nem is jelzi a fölényünket igazán. Az olaszok erővel jól álltak ? mi is kaptunk tőlük nagyokat ?, de a játékkal nem. Helyzet nélkül, a semmiből szépítettek a 18. percben, de az erőviszonyokat jelzi, hogy még ugyanabban a percben reagáltunk, Péter Andor válaszolt, máris 3-1 állt a táblán.

A második harmadban az elsőben látottak folytatódtak egy ideig, de aztán egy kiállítás visszavetette teljesítményünket. A harmad közepén gödörbe kerültünk, de Szeles Martin szép védésekkel tartotta az előnyt, amikor kellett. Az olaszok ekkor sem hokiztak igazán jól, lassúak, körülményesek voltak, de oda-odaértek a kapunkhoz. Ez a néhány perces gyenge periódus magyar góllal ért véget. Nagy hibát vétettek az olaszok a kapujuk előtt, az eladott korongot Molnár Dávid és Kreisz Brúnó használta fel mintaszerűen a gólszerzéshez, a 32. percben már 4-1-re vezettünk. Ettől a találattól a házigazda kedve alábbhagyott, nekünk pedig bőven elég volt a kényelmesnek látszó, háromgólos előny. Az újabb gólhoz mi álltunk közelebb, de maradt a 4-1 a második szünetig.

Páros kiállítással indult a mérkőzés utolsó húsz perce. Csendesedett a játék, az olaszok is felértek néha, egy ilyen alkalom végén Szeles szólót fogott, a 44. percben. Keménykedtek az olaszok, de semmire nem mentek vele, 23 másodperc alatt padlóra küldtük őket, nemes választ adtunk a harcmodorra. A 46. percben Almási Márk ragasztott tanári gólt a bal felsőbe, majd egy gyors kontra végén Kiss Patrik tálalt Horváth Bálint elé, akitől egy újabb szép találatot láthattunk. A világbajnokság harmadik meccsén is meglőttük a hat gólt. Lecseréltük az olasz kapust, és támadásban maradtunk. Bár az egyperces kettős előnyt elaludtuk a vezetés tudatában, a végén még lőttünk egy gólt, mert egy pillanatra sem lassítottunk a tempón a hajrában. Révész Marcell révén egy serdülőnk is betalált. 7-1 a vége, összességében nagyot játszott a csapat, de igazság szerint bőven maradt bennünk tartalék.

Szép győzelem, komoly siker, háromból hármat nyertünk a rangos divízió 1/B csoportos világbajnokságon, és a feljutás küszöbén állunk. A magyar szülőkből és rokonokból álló alkalmi szurkolótábor becsületesen végigénekelte a mérkőzést, jó hangulatot teremtettek, ők is dicséretet érdemelnek.

Az olaszok gondban vannak, három nap után pont nélkül állnak, akárcsak az Ukrajnával szemben 6-3-ra alulmaradó dél-koreaiak. Mivel a nap első meccsén Japán az olaszok és a koreaiak után a szlovénokat is legyőzték, 9 ponttal állnak ők is, hozzánk hasonlóan. Ez azt jelenti, hogy a két csapat pénteken 17 órakor eldönti, melyikük játszik jövőre a divízió 1/A csoportban. Egész pontosan, ha mi nyerünk, feljutunk a további eredményektől függetlenül, ha ők nyernek, még kialakulhat hármas körbeverés az ukránokkal. Az ázsiaiak hét órával többet pihenhetnek, de a magyar csapat nagyon jó erőben van, nem jelenthet gondot a regeneráció.