Magyarország?Ukrajna 6-2

Nagyon szép győzelmet aratott második asiagói meccsén a magyar ifjúsági válogatott, ahogyan hétfőn, úgy kedden is négy gólt vágtunk az utolsó harmadban.

Az U18-as divízió 1/B-s világbajnokság második napjának első összecsapásán kezdetben mi domináltunk a koreaiaknál masszívabbaknak tűnő ukránokkal szemben, a huszadik perc végére akár nagyobb is lehetett volna a különbség, mint amit a 2-1-es részeredmény mutatott. A vezetést ugyan riválisaink szerezték meg, de nem sokáig örülhettek, alig több, mint egy perc alatt egyenlített Révész Marcell, majd Almási Márk fordított emberelőnyből.

A második menet ezzel szemben a kék-sárgáké volt, ebben a periódusban az ő fórjátékuk dinamikusabbnak tűnt ? a mienk ellenben halványnak ?, más kérdés, hogy egyenlítő találatukat történetesen öt az öt ellen érték el. Fizikailag mindenesetre fölénk nőni látszottak az ukránok, így a kételkedősebb hajlamúakban felmerülhetett, hogy a harmadik felvonásban akár fel is őrölhetnek bennünket.

Csakhogy attól izgalmas és különleges játék a jégkorong, hogy szinte kiszámíthatatlan a dramaturgiája. Az történt, hogy az utolsó harmadra egy rendkívül gyors és agilis magyar válogatott jött ki, amellyel bár eleinte tartotta még a lépést a másik fél, sokáig mégsem bírta a tempót. Lényeges momentum volt, hogy a korábban dadogós előnyeink egyszer csak összeálltak. Ennek azért volt különös jelentősége, mert a bírók továbbra is bőkezűen szórták a két perceket. Igaz, nem ok nélkül, hiszen amit az ukránok kaptak, jórészt azért kapták, mert rendre lemaradtak a srácainkról egy ütemmel. Kiss Patrik előbb szimpla fórból volt eredményes a 46., majd kettősből az 56. percben. Eldőlni látszott minden, de persze nem adták fel az ukránok, és miután ők kerültek előnybe 58:08-nál, megpróbálkoztak a kapuslehozatallal. Vesztükre: a hat a négy elleni játék során Kreisz Brúnó korongot szerzett, meglódult, és bár az üres kapu mellé lőtt, mivel egy védő az ütője eldobásával szerette volna elejét venni ötödik találatunknak, a játékvezetők előbb büntetőt, majd némi tanácskozás után ? a ritkán alkalmazott szabálynak megfelelően ? gólt ítéltek. A kegyelemdöfést végül Horváth Bálint adta meg kisvártatva, aki gyönyörű gólt ragasztott a rövid felsőbe, ezzel lett 6-2.

Vagány meccsen nyertünk tehát ismét négy góllal. Az, hogy ezúttal sem volt ekkora különbség a csapatok között, nem gond, ellenkezőleg: szuper dolog, hogy ismét ilyen céltudatosan és magabiztosan kerekedtünk szívós, jó képességű játékosokból álló ellenfelünk fölé. Hatpontosak vagyunk, hátrafelé már aligha kell figyelnünk. Előre annál inkább: legközelebb a házigazda olaszokkal játszunk, csütörtök este.