A női válogatott megnyerte a világbajnokságot

Soha nem látott magasságban a magyar női hoki. Négy meccs alatt megszerezte az aranyérmet, jövőre a 8 csapatos A csoport mögötti divízió 1/A-ban játszik csapatunk. Magyarország?Olaszország 4-2.

A játéknap két korábbi mérkőzésén előbb Hollandia hiába lőtt majdnem kétszer annyit kapura és hiába tartotta két harmadon át a lépést Kazahsztánnal, végül 6-3-as vereséget szenvedett és továbbra is az utolsó helyen áll. Lettország 3-1-re legyőzte Kínát, így életben tartotta visszajutási reményeit, mint később kiderült, hiába.

Olaszország egy merész húzással vágott neki a Magyarország elleni meccsnek, ugyanis az eddigi három meccsen Klotz védett, ellenünk viszont Pompanin állt a kapuban. A találkozó óvatos játékkal indult, majd a 4. percben elcseréltük magunkat, kivédekeztük az emberhátrányt. A folytatásban sem tudták a csapatok egymásra erőltetni az akaratukat. A harmad felénél Németh Bernadett túlzott keménységgel ütközte le ellenfelét, ezért kétperces büntetést kapott. A második hátrányt többek között Németh Anikó bravúrjainak köszönhetően kibekkeltük. A 14. percben Jókai Szilágyi Zsófia előtt adódott lehetőség, ám sajnos a kipattanót sem sikerült belőnie. A játékrész vége felé haladva egyre inkább Magyarország akarata érvényesült, ez pedig az utolsó előtti percben 10 másodperc alatt 2 gólt eredményezett. Előbb Pintér Lili lőtte be Kiss passzát, majd szinte a korongbedobás után Jókai Szilágyi Kinga indította Dabasit, aki beverte a második magyar gólt.

A második harmadot aktívabban kezdtük, másfél perc után emberelőnybe kerültünk. Lányaink azonnal felálltak 5 a 4 ellen, mégsem hagyományos módon használtuk ki az előnyt. Az olaszok felszabadítottak, kapusunk, Németh Anikó az ikertestvérének, Bernadettnek tette a korongot, aki végigszólózott a pályán és belőtte Magyarország harmadik gólját. A kiegészülés után is maradt a magyar fölény, a harmad közepén két emberelőnyt is kihagytak lányaink, utóbbi után viszont hiába egészültek ki az olaszok. A 34. percben Dabasi Horváth elé tette a korongot, aki fonákkal belőtte Pompanin kapujába. Olaszország kapust cserélt, Klotz érkezett. Egy perccel később a hazaiak szépítettek Cardignano révén. Egy újabb percre rá Horváthnál látott testre ütést a játékvezető, kivédekeztük az emberhátrányt. A játékrész utolsó másfél percét áthúzódó emberelőnyben tölthettük.

A harmadik húsz perc is magyar dominanciával indult, ami a következő percekre is megmaradt. A 48. percben Olaszország váratlanul gólt szerzett, a kapuvas mellett bekotortak egy korongot Németh Anikó kapujába, így kettőre csökkent a differencia. Egyből sebességet váltottak a magyar lányok, ez emberelőnnyé érett, ami egy újabb olasz szabálytalanság miatt 17 másodpercre kettős előnnyé változott. Hiába nyomtunk, nem párosult eredményességgel. Nyolc perccel a vége előtt a jégen maradt egy hazai játékos, szerencsére saját korcsolyáján távozott. A hajrában inkább a védekezésre fektettük a hangsúlyt, Németh Anikó vezetésével álltuk a rohamokat. Másfél perccel a vége előtt Olaszország időt kért, majd lehozta kapusát.

Magyarország 4-2-re nyert, ezzel történelmi sikert ért el, a világ 9.-14. legjobb csapatai között szerepelhet. A 2017-es divízió 1/A-s világbajnokságon Japán, Franciaország, Ausztria, Dánia és Norvégia vár női válogatottunkra.