A hetedik hosszabbítás után megegyeztek a döntetlenben

Két bajnokot hirdettek a 11 éves lányok mérkőzésén.

A nem mindennapi eset egy kanadai gyermekligában történt. Új-Skócia tartományban a Peewee AA ligában csapott össze az egymeccses döntőben a TASA Ducks és a Pictou County Selects. A találkozó 1-1-es döntetlennel ért véget, így jöhetett a hirtelen halál, ami azonban nem hozott gólt. A 10-11 éves lányok még hét harmadot játszottak, azaz több mint három mérkőzést nyomtak le egyhuzamban.

A 10. harmad után azonban Peter Twohig, a liga regionális igazgatója, egészségügyi és pszichikai okokra hivatkozva, valamint a gyerekek védelme érdekében félbeszakította a mérkőzést, a csapatok vezetőinek beleegyezésével. A megbeszélés után először szétlövésen gondolkoztak, de aztán salamoni döntést hoztak, és mindkét csapatot győztesnek hirdették ki, megosztott bajnoki címet kaptak.

A nem mindennapi maratoni mérkőzés után a liga bejelentette, hogy valamilyen formában módosítani fogja a hirtelen halál szabályait a gyerekek védelme érdekében.