Kikaptak a MOL ligások Romániában

Nem áll jól a Csíkszereda szénája, egyenlített a Steaua.

A döntő második mérkőzését is a Dunarea Galati nyerte a HSC Csíkszereda ellen. A bajnokság szabályai miatt csak 5 légióssal felálló Sport Klub nagyon elengedte a Duna parti egyetemistákat, a nagy hajrá pedig elkésett. Az első harmad egyetlen gólját a Galati szerezte, Durkech a 7. percben volt eredményes. A 22. perc elején Molnár Zsombor egyenlített, de nem tartott ez az állapot sokáig, Szőcs Szabolcs ismét a galaciaknak szerzett vezetést a 23. percben Antti Ojanen passzából. A 27. percben Bednár újból egalizált, de két perccel később Rjabenko visszavette a vezetést a vendégeknek, Durkech második góljával a 31. percben pedig már két gólos lett az előny. Sőt, a harmadik harmad 2. percének legelején Krajici is betalált, ezzel 5-2-re ment a címvédő. és Gyagyusko 48. percben szerzett góljára is volt válasza Donyikának az 50. percben. A hajrának tehát háromgólos galaci vezetéssel vágtak neki a csapatok, és a bajnoki cím visszahódításáról álmodozó csíkiak csak az 56. percben tudtak közelebb kerülni. Ekkor Alekszejev szerzett gólt, majd másfél perc múlva ugyanő ismételt. Hiába lőtt ebben a harmadban háromszor annyit kapura a Sport Klub, mint a Galati, a címvédő 4 lövésből 2 gólt szerzett, és ezzel egy gól megmaradt a háromgólos előnyből, 6-5-re nyert a Galati, és összesítésben már 2-0-ra vezet. A következő 2 meccset ráadásul otthon játszhatja, így szombaton akár bajnok is lehet, hacsak össze nem szedi magát a Szereda addig.

A bronzmeccsen a Steaua nem bízott semmit a véletlenre ezúttal, nagyon elverte a Brassót. Ha hinni lehet a lőlapnak, akkor Brassóban elfelejtették, mit jelent védekezni, a 60 perc alatt 57 lövés ment Tőke Zoltán kapujára, ebből az 57-ből az első harmadra 24, az utolsóra 25 esett. Az alaphangot a 46. percben Gyenyisz Zabludovszkij adta meg a bakák első góljával, ezt Timaru toldotta meg a 16. percben. A nagy öreg a 25. percben duplázott, Anton Butocsnov a 26., Berdila a 36. percben szerzett újabb gólt. A Brassó részéről először Mihály Árpád tudott gólt szerezni a 40. percben. Mintha a Brassó  feladta volna a meccset, a harmadik harmadban a Butocsnov fivérek újabb három góllal jelentkeztek be, erre Péter Zsolt válaszolt az 57. percben. 8-2 lett a vége, ezt a meccset Brassóban nem teszik ki az ablakba. A két csapat most átköltözik a Cenk aljára, a soron következő két mérkőzésen a Brassó akár érmet is nyerhet, ha a keddi formáját húzza elő a szerdai helyett.

Cimkék: , , , , , , ,