Hári János négy assziszttal búcsúzott az alapszakasztól

A magyar csatár a svéd másodosztály harmadik legtöbb gólpasszát adta, csapata a negyedik helyről várja a folytatást. A Linköping kikapott, de Galló Vilmos asszisztot szerzett az első sorban. A Salzburg már 2-0-ra vezet a Klagenfurttal szemben.

Hári Jánosék az Allsvenskan alapszakaszának utolsó fordulójában a Björklövent fogadták. A Leksand ellen a tét a negyedik hely megőrzése volt, amely nem is tűnt lehetetlennek a bajnokság 12. helyezettje ellen. Ehhez képest némi időbe telt, míg a papírformát sikerült érvényre juttatni, kétszer szereztek vezetést a vendégek, az első 20 perc után 3-2-es hazai előny állt a táblán. A középső harmadban összeszedte magát a Leksand, 3-0-val hozták ezt a periódust, elrendezve a fontos kérdéseket. Azért a rend kedvéért a záró húsz percet is megnyerték Háriék, mégpedig 4-2-re, így alakult ki a brutális 10-4-es végeredmény. Hári János igazán kitett magáért, nem kevesebb, mint négy asszisztot osztott ki, ezzel az alapszakasz harmadik helyén végzett a liga passzkirályai között. A kanadai táblázaton hatodik lett, 43 ponttal, mindezt úgy, hogy 5-8 meccsel kevesebbet játszott, mint a többiek.

hari janos leksand

A svéd másodosztály innentől többfelé ágazik el. Az első két helyen végzett AIK és Tingsryds három nyert meccsig tartó párharcot vív, melynek győztese az élvonal 14. helyezettjével játszhat majd négy nyert meccsig tartó osztályozót a feljutásért. A 3-8. helyezett csapatok körmérkőzéssel döntik el, hogy ki közülük a legjobb, akinek esélye lesz az 1-2. helyezettek párharcának vesztesével játszani. Ennek a párosításnak a tétje az lesz, hogy ki játszhat osztályozót az SHL 13. helyezettjével. Háriék tehát negyedik helyezettként a következő etapben, amely március 2-10. között tart, 1-1 meccset játszanak az Oskarshamnnal, a Karlskogával, a Timrával, az Almtunával és a Morával. Ebbek a körbe az Oskarshamn 3, a Leksand 2, a Karlskoga 1 pluszpontot visz. Mindezt jól szemlélteti az alábbi táblázat.

hockey_allsvenskan

Egy osztállyal feljebb, a svéd elitben Galló Vilmosék az alacsonyabban rangsorolt Brynas otthonába látogattak. Az első harmad nem hozott gólt, a másodikban mindkét oldalon egy-egy találat született, külön öröm, hogy az első vendégtalálatnál Galló asszisztot jegyzett. A záró periódusban rosszra fordultak a dolgok, egy perc alatt két gólt ütött a Brynas. Az 56. percben egy gólra feljöttek Gallóék, majd a kapust is lehozták, ám ebből is a hazaiak szereztek találatot, beállítva a 4-2-es végeredményt. Galló közel 10 perc jégidőt kapott, egy asszisztot szerzett, öt gólja mellett ez volt a negyedik passza a szezonban. A Linköping továbbra is 4. helyen áll a tabellán.

A negyeddöntők második meccsét is elbukta a Klagenfurt, bár nagyon kevés hiányzott a bravúrhoz a Salzburg ellen. A vendégek Komarov duplájával az első 83 másodpercben 2-0-s előnyre tettek szert, ezt Sofron Istvánék kínkeservesen, az 58. percre tudták ledolgozni. Mindhiába, 11 másodperccel a rendes játékidő vége előtt harmadik gólját is megütötte a Salzburg és 3-2-re nyert. Sofronnak három lövése volt, pontot nem szerzett, összesítésben a Red Bull 2-0-ra vezet a párharcban.