Söpört a CSZKA és a Dinamo

 

Mindkét moszkvai csapat 4-0-s összesítéssel zárta le főcsoport-negyeddöntős küzdelmeit.

A Slovan két harmadon át őrizte győzelmi reményeit a CSZKA ellen, ám végül söpört az alapszakaszgyőztes. Brust a 43. percig kapott gól nélkül tartotta a kapuját, a záró játékrészben viszont fordítottak az oroszok, Alekszandr Radulov 1+2 ponttal zárt, a CSZKA pedig söpört.

KHL, 10055 néző.
Brust: 94,6% (Garnett)
K
Szorokin: 94,1% (Fasth)
Barker, Kundrátek, Viedensky, Kaspar, Nedorost
1
Gyenyiszov, Zajcev, Mursak, Radulov, Hjalmarsson
Starosta, Svarny, Jeglic, Ticar, Stastny
2
Kiszelevics, Kutuzov, Da Costa, Kugrisev, Tyelegin
Visnovsky, Sersen, Bartovic, Nagy, Surovy
3
Panyin, Szergejev, Mamin, Petrov, Sztoljarov
Mihálík, Rosandic, Lusnák, Skalicky, Siska
4
Blazsijevszkij, Szvetlakov, Zsarkov, Pihlström, Junykov
Milos Riha
E
Dmitrij Kvartalnov
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
1-0 12′49′′ SBA Surovy
1-1 42′52′′ CSZ Radulov Szvetlakov Kiszelevics
1-2 45′52′′ CSZ Da Costa Hjalmarsson Radulov
1-3 59′41′′ CSZ Zajcev Radulov Szvetlakov
17 Kapura lövések száma 38
41 Kiállításpercek 28

Hiába vezetett két góllal a Jokerit, vereséget szenvedett. A találkozón csak emberelőnyös gólok születtek, a hosszabbításban Daugavins lőtte be a Torpedo összesítésbeli 3-1-es vezetését jelentő találatot.

KHL, 5530 néző.
Proszkurjakov: 92,3% (Birjukov)
K
Karlsson: 90,3% (Helenius)
Aljajev, Jegorsev, Dvurecsenszkij, Kuljomin, Potapov
1
Jensen, Larsen, Joensuu, Kozun, Regin
Oszipov, Szergijenko, Daugavins, Mozer, Szjomin
2
Ohtamaa, Jaakola, Aaltonen, Kennedy, Sallinen
Budkin, Pepeljajev, Videll, Galuzin, Zsergyev
3
Kulda, Lajunen, Jormakka, Kapanen, Pelletier
Makarov, Kosztyicin, Szopin, Ashton
4
Makinen A., Wirtanen, Maki, Rita
Peteris Skudra
E
Erkka Westerlund
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
0-1 21′58′′ JOK PP Larsen Jensen Kozun
0-2 29′34′′ JOK PP Larsen Kozun
1-2 35′54′′ TRP PP2 Mozer Daugavins Szjomin
2-2 43′43′′ TRP PP Szjomin
3-2 63′41′′ TRP PP Daugavins Budkin Galuzin
31 Kapura lövések száma 26
87 Kiállításpercek 55

A SZKA egygólos meccsen verte a Lokomotivot. Koskinen 25 védéssel járult hozzá a szentpéterváriak sikeréhez, a címvédő hétfőn idegenben juthat tovább.

A Dinamo Moszkva hosszabbításban söpörte ki a Szocsit. A mérkőzés egyetlen gólját Tyerescsenko szerezte a második hosszabbítás közepén, a 94. percben.

KHL, 10167 néző.
Jerjomenko: 100% (Lazusin)
K
Barulin: 97,3% (Sikin)
Szolovjov, Hietanen, Alekszejev, Karpov, Sipov
1
Malevics, Szemjonov, Anyiszin, Maxwell, Petersson
Barancev, Robinson, Kokarjev, Pilipenko, Taraszov
2
Pajgin, Jalasvaara, Ignatuskin, Kosztyicin, Krikunov
Mironov, Oszipov, Brjukvin, Pesztusko, Tyerescsenko
3
Glazkov, Mamasev, Kazionov Gy., Kazionov D., Scsegolkov
Visnyevszkij, Fjodorov, Galimov, Igumnov, Cvetkov
4
Szcsasztlivij, Warn, Morozov, Szkacskov
Szergej Oreskin
E
Vjacseszlav Bucajev
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
1-0 93′09′′ DMO PP Tyerescsenko Kokarjev Mironov
37 Kapura lövések száma 44
14 Kiállításpercek 14

NYUGATI FŐCSOPORT

Negyeddöntők
CSZKA Moszkva (1.)–Slovan Bratislava (8.) 4-0
2-0 3-2 2-1 3-1
Jokerit Helsinki (2.)–Torpedo Nyizsnyij Novgorod (7.) 1-3
4-6 4-3 0-1 2-3 H 02.29 03.02 03.04
Lokomotiv Jaroszlavl (3.)–SZKA Szentpétervár (6.) 1-3
3-2 H 2-3 0-3 0-1 02.29 03.02 03.04
Szocsi (4.)–Dinamo Moszkva (5.) 0-4
1-4 2-3 0-3 0-1 H
Elődöntők
CSZKA Moszkva (1.)–?
03.07 03.09 03.11 03.13 03.15 03.17 03.19
Dinamo Moszkva (5.)–?
03.07 03.09 03.11 03.13 03.15 03.17 03.19
Döntő
?–?
03.22 03.24 03.26 03.28 03.30 04.01 04.03

KELETI FŐCSOPORT

Negyeddöntők
Avangard Omszk (1.)–Nyeftyehimik Nyizsnyekamszk (8.) 3-0
2-1 4-2 2-1 02.28 03.01 03.03 03.05
Metallurg Magnyitogorszk (2.)–Avtomobiliszt Jekatyerinburg (7.) 2-1
1-2 2-0 6-0 02.28 03.01 03.03 03.05
Szibir Novoszibirszk (3.)–Admiral Vlagyivosztok (6.) 3-0
4-2 4-0 3-1 02.28 03.01 03.03 03.05
Szalavat Julajev (4.)–Ak Barsz Kazany (5.) 2-1
4-1 5-2 0-3 02.28 03.01 03.03 03.05
Elődöntők
?–?
03.08 03.10 03.12 03.14 03.16 03.18 03.20
?–?
03.08 03.10 03.12 03.14 03.16 03.18 03.20
Döntő
?–?
03.23 03.25 03.27 03.29 03.31 04.02 04.04

 

GAGARIN KUPA-DÖNTŐ
?–?
04.07 04.09 04.11 04.13 04.15 04.17 04.19

Cimkék:

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
május 21., szombat
VB 11:20 DENFRA 3-0VÉGE
VB 11:20 USASWE 3-2 HVÉGE
    • SPORT 1
VB 15:20 AUTFIN 0-3VÉGE
VB 15:20 CANSUI 3-6VÉGE
    • SPORT 1
VB 19:20 ITASVK 1-3VÉGE
VB 19:20 NORCZE 1-4VÉGE
május 22., vasárnap
VB 15:20 GBRLAT 3-4VÉGE
VB 15:20 KAZGER 4-5VÉGE
VB 19:20 SUIFRA 5-2VÉGE
VB 19:20 SWENOR 7-1VÉGE
    • SPORT 1
május 23., hétfő
VB 15:20 KAZITA 5-2VÉGE
VB 15:20 USACZE 0-1VÉGE
    • SPORT 2
VB 19:20 AUTGBR 5-3VÉGE
VB 19:20 CANDEN 2-3VÉGE
    • SPORT 2
május 24., kedd
VB 11:20 GERSUI 3-4 BVÉGE
VB 11:20 SWELAT 1-0VÉGE
VB 15:20 SVKDEN 7-1VÉGE
VB 15:20 USANOR 4-2VÉGE
VB 19:20 CANFRA 7-1VÉGE
VB 19:20 FINCZE 3-0VÉGE
    • SPORT 1
május 26., csütörtök
VB 15:20 1.negyedd.
    • SPORT 1
VB 15:20 2.negyedd.
    • SPORT 2
VB 19:20 3.negyedd.
    • SPORT 2
VB 19:20 4.negyedd.
    • SPORT 2 (21:45)
Partnerünk
Archívum