Julien jubilált, Yeót menesztették

Mindezt egy mérkőzés után Minnesotában. Gostisbehere bejelentkezett az év újonca címre, Patrik Nemeth remekelt, Phaneuf ismét kikapott új csapatával.

Gólszegény meccsen győzött a Devils a Flyers otthonában. A rendes játékidőben 1-1-re végződött találkozót Adam Henrique emberelőnyös gólja döntötte el a hosszabbításban. A Philly szurkolói az egy pont mellett csak annak örülhettek, hogy Shayne Gostisbehere gólt ütött, ezzel zsinórban 11. meccsén szerzett pontot, amivel új NHL-rekordot állított fel az újonc hátvédek között.

A Wild?Bruins találkozó végén a két edző, Mike Yeo és Claude Julien került a reflektorfénybe. A Minnesota a negatív franchise-rekordot beállítva egymás után nyolcadik hazai meccsét bukta el, ami Yeo állásába került. A másik oldalon ellenben örülhettek, hiszen Julien félezredik győzelmét, Loui Eriksson pedig a 200. gólját ütötte. A találkozó egyébként 1-1 után dőlt el, amikor a Bruins zsinórban három gólt szerzett.

Claude Julien Boston

Nagy pofonba szaladt bele saját közönsége előtt a Florida. A Nashville ötöt rámolt be a BB&T Centerben, miközben egyet sem kapott. A Predators második számú kapusa, Carter Hutton 22 védéssel ért el shutoutot, mellette Calle Jarnkrokot kell megemlíteni, aki győztes gólt szerzett, majd később hátrányban is betalált.

Carolinában kinyílt a gólzsák a második harmadban a Hurricanes?Islanders meccsen. Az első harmad egyetlen hazai gólja után a második húsz perc hét találatot hozott 5-2-es leosztásban. Az öt Canes gólból Eric Staal két gólpasszal, Victor Rask két góllal vette ki a részt. A harmadik harmadban a New York szépített ugyan, de így is sima 6-3 lett a vége.

Igazi rangadót rendeztek Texasban, ahol a Stars fogadta a Capitals. A találkozó a második harmadban dőlt el, amikor a Dallas négyszer vette be a fővárosiak kapuját, amiből Tyler Seguin két góllal, Patrik Nemeth pedig két gólpasszal vette ki a részét. A záró harmadban a Stars visszavett a tempóból, ami majdnem megbosszulta magát. A Washington ugyanis hat perccel a befejezés előtt minimálisra csökkentette a különbséget, de nem sikerült egyenlítenie a fennmaradó játékidőben.

Az Anheiem hosszabbítás után győzött a szeles városban, ami azt jelentette, hogy a Chicago zsinórban harmadszor bukott el és az utolsó tíz meccséből a hatodikat vesztette el. Az összecsapáson sokáig vezetett a Hawks, de a harmadik harmadban a Ducks két gyors góllal fordított. A hazaiak Brent Seabrook góljával kiharcolták a hosszabbítást, de a ráadásban Ryan Getzlaf emberelőnyös gólja döntött a vendégek javára.

Dion Phaneuf eddig nem jó ómen az Ottawának, a Senators mind a három eddigi meccsét elvesztette a sztárhátvéddel. A Sens most Columbusban kapott ki, ahol a Cam Atkinson, Joonas Korpisalo páros vitte a prímet, a center duplázott, a kapus 33 lövést védett.

Vancouverben szakította meg rossz sorozatát a Leafs, amely előző három mérkőzését elvesztette. A háromgólos győzelem ellenére nem volt sima a Toronto sikere, mert a győzelmet csak az utolsó percben tudták bebiztosítani a vendégek két üres kapus találattal. Mark Arcobello duplázott, Brendan Leipsic pedig első NHL-mérkőzésén az első gólját is megszerezte.

A játéknap egyetlen szétlövését az Oilers?Jets mérkőzés hozta, ahol végül a vendégek kapták a pluszpontot. A mérkőzés legjobbja Blake Wheeler és Ondrej Pavelec voltak, a szélső betalált a mérkőzésen és a büntetők során is, míg a kapus 21 lövést fogott és hárította a rávezetések során utolsónak próbálkozó Connor McDavid kísérletét.

Gond nélkül hozta a San Jose az Arizona elleni összecsapást. A háromgólos siker igazi csapatmunka eredménye volt, 10 játékos szereztet pontot, de ami igazán kiemelkedő volt, az a Sharks védekezése. Az utolsó harmadban a Coyotesnak mindössze egy kaput eltaláló lövése volt.