Magyarország?Észtország 7-1

Szép gólokat lőttünk, könnyedén vertük az olimpiai selejtező leggyengébb csapatát. Vasárnap este a magyar?lengyel meccs győztese jut tovább az utolsó selejtezőkörbe.

Az előző napinál valamivel magasabb ritmusban kezdődött a mérkőzés. Az észtek vagányul álltak bele, mindegy minden alapon hokiztak. Az első veszélyesebb lövés is az övék volt, de a második percben Sofron István révén máris megszereztük a vezetést. Szépen csordogált a meccs, ami leginkább edzőmérkőzés színvonalon és tempóban zajlott. A litvánokkal játszott meccsnél is sokkal egyértelműbb volt a különbség a küzdő felek között, az első cserétől világos volt, hogy nem történhet olyan a jégen, ami az észtek győzelmi esélyét jelentheti. A 16. percben Galló Vilmos kapott szép passzt hátulról, egyedül végigvitte az akciót, amelynek végén fonákkal elpasszolta az észt kapus mellett a korongot, második meccsén a második gólját lőtte a felnőtt válogatottban.

Szünet után nem sokkal a meccs legszebb jelenete zajlott a pályán. Kóger Dániel fordulásból hát mögött passzolt emberelőnyben a hosszú oldalra, ahol Sofron lépett be az akcióba, és a félig üresen maradt kapuba bombázott. 3-0 után sajnos egy könnyelmű megoldásnak köszönhetően megkaptuk első gólunkat a tornán. Védőnk éppen a két legjobb észt csatár ellen hibázott, Makrov passzát Rooba lőtte el Hetényi Zoltán mellett. 3-1. Néhány perc után Hári János szűk passzából Banham Frank talált be, ő is mindkét találkozón gólt lőtt. E két gól ellenére a második harmad játékban gyengécskére sikerült. Dekoncentráltak voltunk, az ellenfél játékereje által indokoltnál nagyobb mértékben.

A záró húsz perc Vincze Péterről szólt, kis túlzással. A Fehérvár kiváló csatára két gólt lőtt. Az első volt élete első válogatottbeli találata. 12. mérkőzése volt a pénteki nemzeti színekben. A társak alaposan megünnepelték, elrakta a korongot. Észtország nem bírta a tempót és a nyomást, de becsülettel harcolt az elemekkel, miközben a kapuban extra teljesítmény segítette őket abban, hogy egy számjegyű gólt kapjanak. Az utolsó percekben előnybe kerültünk, csapatunk egyértelműen Vincze mesterhármasára élezte ki a lehetőséget, de a brit harmadosztályból érkező Koitmaa kapus nagyon nagy napot fogott ki. nem volt ebben partner, óriásit mentett, így kénytelen volt Sarauer a hálóba juttatni a korongot. 7-1-re nyertük ezt a kétkapus edzést , amelyet egy szimpatikusan hokizó, de kellemes ellenféllel töltöttünk el az Arénában.

Amit a torna előtt is tudni lehetett, öt felvezető mérkőzés után következik az olimpiai selejtező döntője, a Magyarország?Lengyelország mérkőzés. Jó kis csatára van kilátás vasárnap 18 órakor az Arénában.

galloost

Fotó: Mudra László

Magyarország

7-1 (2-0, 2-1, 3-0)

Észtország

Olimpiai selejtező, H-csoport, Budapest. Játékvezetők: Hicks (GBR), Hodek (CZE), Jucers (LAT), Ponomarjow (GER)