Felmosták a jeget az Edmontonnal

Az Oilers nyolcat kapott Brooklynban, Ovecskin történelmet írt. A Superbowl árnyékában csak három mérkőzést rendeztek.

Hatalmas pofonba szaladt bele az Edmonton az Islanders otthonában. A New York-iak nyolc gólt rámoltak be a vendégeknek úgy, hogy a befejező harmadban csak egy gólt ütöttek. A kivégzésszerű győzelemből Kyle Okposo mesterhármassal és egy gólpasszal, a csapatkapitány John Tavares egy góllal és két gólpasszal vette ki a részét. Az Edmonton becsületét Connor McDavid mentette meg 5-0-nál a második harmad közepén.

Két és fél hónap után győzött ismét két egymást követő meccsen a Montreal. A Habs a Carolina ellen folytatta a sorozatot, amelyet szétlövések után győzött le. A meccs hőse Ben Scrivens volt, aki 34 lövést fogott és még ötöt a rávezetések során. A győztes büntetőt Sven Andrighetto lőtte.

Szoros meccsen győzte le a Washington a Philadelphiát. 2-2 után a győztes találatot egy csodás szóló után Matt Niskanen ütötte. A mérkőzésen betalált Alekszandr Ovecskin is, aki ezzel az első 11 szezonjához hasonlóan megint eljutott 30 gólig. Ez korábban csak két játékosnak sikerült, Wayne Gretzkynek és Mike Gartnernek.