Magyarország?Németország 1-7

A magyar női válogatott megszerezte első gólját a világbajnokságon Váradi Orsolya révén. Japán visszajutott az A csoportba. A bennmaradásról a szombati Magyarország?Dánia mérkőzés dönt.

A skandináv rangadó magabiztos norvég győzelmet hozott, Norvégia 6-1-re legyőzte Dániát, a szépítő találatot emberhátrányban szerezték a dánok. A feljutásról döntő találkozón Japán magabiztos játékkal 26:9-re nyerte a kapura lövési mutatót, a mérkőzést pedig 4-1-es sikerrel zárta, így 2017-ben újra az A csoportban szerepelhet.

A magyar válogatott kapujában Maruyama kezdett. A találkozó 2. percében emberhátrányba kerültek lányaink, csak 1 percig tartott, mert Németország elcserélte magát, majd pedig egy kiegészüléssel és egy vendégbüntetéssel 5 a 3 ellenivé fordult a játék számunkra, felálltunk, de Odnoga lövését védte May. A 8. percben Csontos megindult egy szép cselsorozattal, szerelték, az ellentámadásból pedig Clauberg révén gólt szerzett Németország. Másfél perccel később Pavuk kiült a büntetőpadra gáncsolásért, kibekkeltük a hátrányt. A harmad végén megint emberhátrányba kerültünk, Gottlibet kiugrott, May védett, majd később Németország Eichel góljával kihasználta az előnyt.

A második játékrész német fölénnyel indult, emberelőnybe kerültek, amit 1 perc alatt kihasználtak Eicher találatával, majd 55 másodperc múlva Swikull is gólt lőtt. A harmad közepén kétszer is emberhátrányban játszottunk, a másodikat 8 másodperc alatt értékesítette Németország Haider révén. A gól után 7 másodperccel megint kiállítottak egy magyar lányt, 5 másodperc múlva pedig Sabus élt a 7. emberelőnyükkel. A 6. német gól után Buzás Norbert időt kért, Maruyama helyére pedig Horváth Vanessa érkezett a magyar kapuba. Az edzői megbeszélés jót tett a csapatnak, többet támadtunk, emberelőnybe kerültünk. A harmad végén kibekkeltünk egy emberhátrányt. Németország 26:1-re nyerte a középső játékrész kapura lövési mutatóját.

A harmadik harmad áthúzódó magyar emberelőnnyel indult, ami meghozta az első gólunkat, Váradi Orsolya vette be a német kaput. Horváth Vanessa sokáig kapott gól nélkül tartotta a kapuját, közel 20 perc után kapott csak gólt, a játékrész felénél Welcke vágta be a magyar kapuba a korongot. Nem sokkal később megint emberhátrányba kerültünk, kibekkeltük. A záró játékrészben felélénkültek lányaink, 13-szor is kapura lőttünk. Magyarország 7-1-es vereséget szenvedett. A szombati magyar?dán mérkőzés dönt, melyik csapat marad a divízió 1-ben.

game12gerhun11

Fotó: Bán Olivér

A miskolci női ifjúsági divízió 1-es világbajnokság magyar érdekeltségű mérkőzései:

2016. január 10., 19:30: Magyarország?Szlovákia 0-5
2016. január 11., 19:30: Magyarország?Norvégia 0-5
2016. január 13., 19:30: Magyarország?Japán 0-7
2016. január 14., 19:30: Magyarország?Németország 1-7
2016. január 16., 19:30: Magyarország?Dánia