Magyarország?Norvégia 0-5

A magyar női ifjúsági válogatott második vb-meccsén sem szerzett gólt. Kedden szünnap következik a miskolci világbajnokságon.

A hétfői játéknap első mérkőzésén a nyitónapon győztes Japán és Németország mérte össze erejét. A találkozó az utolsó 5 percben dőlt el, amikor az ázsiaiak kihasználtak egy emberelőnyt, majd egy üres kapus góllal beállították a 3-1-es végeredményt. A lányainkat legyőző Szlovákia Dániát sem kímélte, 5-0-ra verte a skandinávokat, akárcsak minket.

A magyar válogatott kapujában hétfőn Maruyama Yumi védett. Magyarország kezdte aktívabban a mérkőzést, lányaink beszorították Norvégiát, 2. percben pedig emberelőnybe kerültünk. Jól játszottunk 5 a 4 ellen, a legnagyobb lehetőség Pavuk előtt adódott. A magyar válogatott többször is felállt teljes létszám során. Ennek ellenére Norvégia szerzett vezetést, a 8. percben Strandborg betalált Maruyama kapujába. A gól után újra emberelőnyben jégkorongozhattunk, másodjára kevésbé játszottunk jól. A harmad közepétől a norvégok folyamatosan átvették a játék irányítását, majd jött egy újabb magyar előny, ahol Pintér kapumegkerülős figurával próbálkozott. A játékrész végét megnyomták lányaink, egy kapu előtti tömörülésnél közel jártunk az egyenlítéshez.

A második harmadot Norvégia kezdte jobban, kapuvasat lőttek a vendégek. A 24. percben emberhátrányba került válogatottunk, Maruyama vezetésével kibekkeltük. A meccs közepe kiegyenlített játékot hozott, egy páros kiállítás nyomán 4 a 4 ellen játszottak a felek. A kisebb létszám a norvégoknak kedvezett, Maruyama védett, amíg tudott, de Sirum révén gólra váltották fölényüket a vendégek. A bekapott gól után nyomott Magyarország, Gottlibet közel járt a szépítéshez. A középső húsz perc kapura lövési mutatóját 17:7-re nyerte Norvégia.

A harmadik játékrész enyhe norvég fölénnyel indult, a 44. percben Johnsrud kék vonalas lövésénél megszületett a harmadik vendéggól. A találat után magyar emberhátrány jött, Maruyama remekelt a kapuban. A kiegészülés után kiegyenlített játék folyt, a harmad felénél újra emberelőnybe került Norvégia. Az 55. percben egy páros kiállítás után Buzás Norbert időt kért. A végén szétestünk, előbb Tendenes vágott hatalmas gólt a magyar kapuba, majd Engmann is feliratkozott a gólszerzők közé. Magyarország 5-0-s vereséget szenvedett, a keddi szünnap után szerdán a még veretlen Japán ellen lépnek jégre lányaink.

game6norhun18

Fotó: Bán Olivér

A miskolci női ifjúsági divízió 1-es világbajnokság magyar érdekeltségű mérkőzései:

2016. január 10., 19:30: Magyarország?Szlovákia 0-5
2016. január 11., 19:30: Magyarország?Norvégia 0-5
2016. január 13., 19:30: Magyarország?Japán
2016. január 14., 19:30: Magyarország?Németország
2016. január 16., 19:30: Magyarország?Dánia