Idei első győzelmére készül az UTE a DAB ellen

Erre minden esélyük meg is van, hiszen a dunaújvárosiak szemmel láthatóan komoly válságban vannak.

Lee Gilbert legendás motivációs képességeire minden eddiginél nagyobb szükség lesz szerdán. A DAB az elmúlt 5 meccs mindegyikét elveszítette, ami ennél is nagyobb baj, hogy a korábbiaktól eltérően néha kimondottan hitehagyottnak tűnt a csapat, az egység megbomlani látszik. Mindez a lehető legrosszabbkor, alig több mint egy hónappal az alapszakasz vége előtt érte el a csapatot, amely előbb csak elszomorítóan sima vereségeket szenvedett, legutóbb a Ferencváros ellen már egy 7-2-es zakót eredményezett. A lilák ezzel szemben egyre jobb formába lendülnek, az elmúlt öt meccsen úgy szereztek 9 pontot, hogy mindössze egyszer játszottak hazai pályán, miközben kétszer is Miskolcra utaztak, egyik legnagyobb riválisukat, a Debrecent pedig oda-vissza verték, hétfőn négygólos hátrányból is egyenlíteni tudtak, ami jól mutatja a csapat harci moráljának szintjét. Erre a DAB ellen is szükségük lesz, hiszen ha szorosan is, de eddigi mindhárom meccsükön vereséget szenvedtek alacsonyabban rangsorolt riválisukkal szemben. Dunaújvárosban 3-1 és 3-2-re nyertek az Acélbikák, a Megyeri úton 0-0-s döntetlen után hosszabbításban húzták be a pluszpontot. Az elmúlt időszak vereségeivel a DAB esélyei a rájátszás elérésére jelentős mértékben csökkentek, óriási bravúr lenne a csapattól, ha beverekednék magukat a legjobb hat közé. Lemaradásuk a hetedik helyen álló Fradihoz képest 6, a Csíkszeredához képest 7 pont. Az UTE-nak előre és hátra is kell figyelnie, a negyedik Debrecen előnye mindössze 4 pont, de ők egy meccsel többet játszottak, mögöttük a Csíkszereda és a Fradi 4, illetve 5 egységgel követik a csapatot.

UTE–DAB 6-5

Egy végletekig kiélezett mérkőzésen a lila-fehérek otthon tartották a 3 pontot a dunaújvárosiakkal szemben.

Úgy tűnt, az első harmadban hiába dominált az UTE, nem szerzi meg a vezetést, de a második emberelőnyüket kihasználták Mihalík révén a 19. percben, így egygólos lila-fehér előnnyel vonultak szünetre a csapatok. A középső harmad második fele gólparádét hozott, 5-ször rezdültek a hálók. A 32. percben Virág emberelőnyben növelte a hazai vezetést, amit Mihalík háromgólosra hizlalt 3 és fél perccel később. Újabb 3 percre rá Smith és Busbacher is bevette Sila kapuját, egyaránt 5 a 4 elleni játék során, így 3-2-re felzárkózott a DAB. A szoros eredménynek 16 másodpercig örülhettek a dunaújvárosiak, amikor is Elomo belőtte a 4. hazai gólt. A záró húsz perc elején kétpercenként jöttek a gólok. Előbb szépítettek az Acélbikák Milan találatával, majd Busbacher egalizált, Pance újra vezetéshez juttatta az UTE-t, amit Turbucz megfejelt egy újabb góllal. A sormintát Peterdi törte meg, a rutinos csatár másfél percen belül válaszolt emberelőnyben a lila-fehérek találatára. A végén Lee Gilbert időt kért, hiába, több gól nem született. Az UTE 6-5-re nyert, megerősítette 5. helyét a tabellán, míg a DAB nyeretlenségi szériája 6 meccsesre duzzadt és még távolabbra került a rájátszást érő 6. pozíció.

A szezon egyik legjobb első tíz percét produkáltuk

Szilassy Zoltán (vezetőedző, UTE): A szezon egyik legjobb első tíz percét produkáltuk, amit viszont borzasztó folytatás követett. Emberhátrányos játékunk ma katasztrofális volt, sajnos megmutattuk, hogy hogyan kell szorossá tenni egy már megnyert találkozót.

Lee Gilbert (vezetőedző, DAB): Többször is sikerült visszajönnünk a mérkőzésbe két-három gólos hátrányból, sajnálatos, hogy ez még az egy pontra sem volt elég. Legközelebbi találkozásunkkor természetesen az ennél jóval jobb eredmény elérése lesz a célunk.

Forrás: nso.hu

Erste Liga, Megyeri út, 445 néző. Játékvezetők: Varjú, Haszonits, Kókai, Váczi.
Sila: 81,5% (Pleszkán)
Duschek: 86,4% (Lajcs)