Doan egy triplával befogta Hawerchukot

Mindkét játékos 379 góllal áll a franchise lista élén. Megszakadt a Calgary és az Edmonton nagy sorozata, történelmi mélységben a Montreal.

Gólfesztivált és klubrekord-beállítást hozott a Coyotes?Hawks mérkőzés. A bajnok 2-2 után állva hagyta ellenfelét, zsinórban négy gólt szerzett, amivel eldöntötte a mérkőzést. 6-2 után a bajnok kiengedett, a Coyotes pedig Shane Doan pályafutásának második mesterhármasával kozmetikázott az eredményen. Doan harmadik gólja a 379. volt a Winnipeg/Arizona-franchise mezében, amivel beállította Dale Hawerchuk csúcsát.

Doan

A Boston az utolsó harmadban bedarálta és kiütötte az Ottawát a TD Gardenben. A Briuns 4-1-re nyerte befejező játékrészt, amiből kettőt az a Jimmy Hayes vállalt magára, aki összesen három gólig jutott és pályafutása első tripláját szerezte. A találkozó végére nemcsak a gólok, de a büntetőpercek száma is megnőtt, ugyanis a Senators játékosai nem bírták elviselni a kudarcot és hatalmas bunyót kezdeményeztek.

Az Islanders féltucatot ütött az első negyven percben a Torontónak és ezzel alaposan visszavágott a két nappal ezelőtti vereségért. A New York-iaknál nem volt kiemelkedő teljesítmény, inkább igazi csapatmunka, hiszen 13 játékos szerzett pontot. A Leafsből egy játékost lehet kiemelni, de őt is csak negatív előjellel, a kapus Jonathan Bernier 15 lövésből hat gólt kapott, így két harmad után lecserélte Babcock mester.

A Toronto mellet meglepetésre a Dallas is egy hatost kapott. A Stars Columbusban fázott meg, ahol Nick Foligno és Brandon Dubinsky vitte a prímet három-három gólpasszal. A Jackets már az első harmadban hármat ütött és végig vezetve magabiztosan győzte le a nyugati elsőt. A vendégek két kapusa borzasztóan gyenge napot fogott ki, Lehtonen 78,6%-kal, Niemi 88,9%-kal védett.

A Carolina hiába vezetett kétszer is a New Jersey otthonában, végül pont nélkül távozott. A Devils a befejező harmad elején egyenlített, majd három perccel a vége előtt David Schlemko révén a győztes gólt is megszerezte.

A Florida hazai jégen győzött a Montreal ellen, ezzel történelmi magasságba került, a Canadiens viszont sosem látott mélységbe. A Panthers Aleksander Barkov duplájának és gólpasszának köszönhetően egymás után hetedszer győzött, amivel beállította a franchise-rekordot. A Habs ellenben 11. vereségét szenvedte el a hónapban, ami a legtöbb a kanadai klub történetében.

Majdnem elszórakozta a meccset a St. Louis hazai jégen a Nashville ellen. A Blues négy perccel a befejezés előtt még kétgólos fórban volt, de a Preds kiharcolta a hosszabbítás, ahol Alexander Steen találta döntött a hazaiak javára, egy perccel a vége előtt. A Blues a szezonban harmadszor diadalmaskodott a Nashville ellen.

Simán otthon tartotta a pontokat a Winnipeg a Detroittal szemben. A Jetsben Jacob Trouba duplázott, Bryan Little három gólpasszt adott, Connor Hellebuyck 33 lövést fogott. A Red Wings csak 0-4 után a harmadik harmadban szerezte meg a becsületgólját.

Az Anaheim győzött a Calgary otthonában, amivel megszakadt a kanadai csapat 11 meccses franchise-rekordot jelentő győzelmi sorozata. A Flames nagyon keveset tett a sorozat folytatásáért, mert a Ducks kapujában John Gibsonnak 14 védés is elég volt a shutouthoz.

Calgary mellett Edmontonban is megszakadt egy nagy sorozat, az Oilers hét hazai siker után bukott el és ezzel nem sikerült beállítania a franchise-csúcsot. Az Edmonton a második harmadban bukta el a Los Angeles elleni meccset, amikor a vendégek négy gólt ütöttek, ebből hármat 96 másodperc leforgása alatt. Trevor Lewis és Dustin Brown egyaránt három ponttal, Jonathan Quick 42 védéssel zárta az estét.