A Florida átvette a vezetést a csoportjában

A délkeletiek a hetek óta tartó kiegyensúlyozott formájuknak köszönhetik az első helyet. A Calgary új franchise-csúcsot ért el, szomorúan ünnepelt Seabrook és Roy.

Az Ottawa minden harmadban ütött egy gólt, kettőt Mark Stone révén, Craig Anderson 38 lövést védett, ez pedig elég volt ahhoz, hogy a Senators legyőzze a Bostont a Canadian Tire Centerben. A győzelemnek köszönhetően a Sens pontszámban utolérte a Bruinst, és kedden meg is előzheti, hiszen a két csapat akkor ismét megmérkőzik egymással, fordított pályaválasztás mellett.

A Florida pontosan egy hónappal ezelőtt még 16 pontos hátrányban volt a Montreallal szemben. Hajnalban azonban fordult a helyzet, a Panthers legyőzte a Columbust, így hatalmas meglepetésre átvette a vezetést az Atlantic-csoport élén. A délkeletiek sikeréből Aleksander Barkov két góllal, Roberto Luongo 15 védéssel vette ki a részét.

roberto_luongo

Jonathan Bernier és Michael Grabner vezetésével győzött a Toronto Brooklynban. A Leafs jobbszélsője győztes gólt szerzett és pályafutása századik találatát szerezte, míg a vasak között Bernier 25 lövést fogott és 53 percig érintetlen maradt a hálója. A Leafs az utolsó négy meccséből hármat megnyert és mindössze egy győzelemre áll attól, hogy a szezonban először 50%-os mutatóval álljon.

Jamie Benn, Patrick Sharp és Kari Lehtonen a főszereplésével simán hozta a divíziórangadót a Stars a Blues ellen. A Dallas kapitánya 23. góljával megerősítette a helyét a góllövőlista tetején, a finn hálóőr pedig 22 lövést védett és hibátlan teljesítményt nyújtott. A nap legjobbja azonban Sharp volt, aki 34. születésnapját emberelőnyben szerzett győztes góllal ünnepelte.

Felemásan ünnepelte 800. mérkőzését Brent Seabrook. A Chicago hátvédje gólt szerzett ugyan, de csapata hazai jégen bukott el a Carolina ellen. A bajnok vereségének az oka Eddie Lack volt, aki 35 lövést fogott és mindössze három másodpercre volt a shutouttól, amit a már említett Seabrook vett el tőle.

Seabrook mellett Patrick Roy is felemásan ünnepelte a jubileumot. A Colorado edzője 200. alkalommal állt a kispad mögött, csapata azonban csak egy pontot szerzett hazai jégen az Arizona ellen. A Coyotes Mikkel Bödker góljával 43 másodperccel a hosszabbítás vége előtt nemcsak megszerezte a pontokat, de először győzött úgy a szezonban, hogy két harmad után vesztésre állt.

Bryan Little és Connor Hellebuyck nagy napját hozta a Jets?Penguins találkozó. A Winnipeg centere szerezte a mérkőzés egyetlen találatát büntetőből, míg a az újonc hálóőr 30 lövést fogott és pályafutása első shutoutját érte el.

Az utolsó harmad hozta meg a sikert az Anaheim számára a Flyers elleni mérkőzésen. Az első két játékrész 1-1-es eredményt hozott, a harmadik húsz percet azonban 2-0-ra nyerték Kacsák. A Ducks legjobbja a duplázó Corey Perry volt, aki 1-2 után először egyenlített majd győztes gólt szerzett.

Duplán örülhetett a Calgary. A Flames nemcsak megnyerte az állami rangadót az Edmonton ellen, de zsinórban 11. hazai győzelmét szerezte, amivel új franchise-rekordot állított fel. A mérkőzés fordulópontját a második harmad jelentette, a Flames ugyanis kétgólos hátrányban kezdte a játékrészt, de 4-1-re nyerte az etapot, amivel megfordította és megnyerte a találkozót.