A legnagyobb erősségünk a küzdeni tudásunk

 

Szepessy Máté, a DAB ifjú csatártehetsége a vártnál sokkal hamarabb épült fel horrorsérüléséből, ha minden jól megy, 1-2 héten belül játszhat. A sérülések mellett a MOL Ligáról és a DAB-ról is voltak tartalmas gondolatai.

Október végén sérült meg, akkor egy hét fekvő- és hat hét járógipszet jósoltak az orvosok, és azt, hogy valamikor december közepén kezdheti meg a rehabilitációt. Ehhez képest hogy áll most?

Eleinte valóban nem volt pontos a diagnózis, de alapos orvosi vizsgálat után kiderült, hogy mi is történt valójában. Az egyik bokaszalagom tört le a tapadásnál egy kisebb darabot a bokacsontomból, valamint a szalagok is zúzódtak. Szerencsére ez a tény csökkenti a várható gyógyulási időt, így egy hét fekvőgipsz után már bokarögzítőt használhattam és a sérülés utáni harmadik héten kezdhettem meg a rehabilitációt.

Ilyenkor egy sérült játékos mennyire vesz részt a csapat életében? A meccseken kint van, de többnyire a lelátóról nézi, az edzéseket látogatja?

Igazából én ilyenkor mindent a gyors felépülés alá rendelek, a gipsz levétele után nehézkes volt járnom is, tehát az első héten még inkább pihentettem a bokám, de amint csökkent a fájdalom, elkezdtem meccsekre járni, valamint a kondiedzéseken is részt vettem délután. A délelőtti edzésekre ritkábban mentem ki. Egy sérült játékos talán annyiban tud hozzájárulni a csapat sikeréhez, hogy visszajelzéseket ad a társainak a lelátóról, sokkal másabb onnan szemlélni egy meccset. Sokan egy juniorcsapatból kerültünk felnőttbe és fontos, hogy biztassuk egymást.

Fotó: Mudra László - http://www.mudralaszlo.hu

Fotó: Mudra László (jegkorongblog.hu)

Egy tapasztaltabb, rutinosabb játékos már jól tudja, hogyan lehet a legkisebb kockázat nélkül siettetni a visszatérést. Hogy áll ezzel?

Nyilván ilyenkor is sokat számít a rutin és a profizmus, de egy játékos már utánpótlásban is nagy valószínűséggel találkozott kisebb-nagyobb kihagyásokkal. Minden ilyen helyzet speciális és a játékos felelőssége, hogy mikor vállalja újra a játékot. Az én esetemben vissza kell erősíteni a lábamat, amiben a csapat személyi edzője, Somogyi Szabolcs sokat segít, valamint a keringést és az izmokat is edzeni kell, mivel a visszatérés kondíció nélkül sokkal nehezebb. Futni nem tudtam, így a spinningelés volt jó alternatíva a keringés edzésére. Múlt kedden voltam az utolsó kontrollon, csütörtökön úgy éreztem, készen állok arra, hogy részt vehessek a jeges edzéseken, a rutinfeladatokat tudom is csinálni, de az éles helyzetekre még nem alkalmas az állapotom, a rásérülés esélyét a szalagok visszaerősítésével csökkenthetem. A visszatérésem időpontja sok tényező függvénye, mint említettem, a kondim visszanyerése az elsődleges feladat, ha ez sikerül, akkor hamarosan játszhatok.

A csapat egyre jobban áll a lábán, kis híján elkapták a MAC-ot, Fehérváron győzni tudtak az előző alkalommal, mi ennek a csapatnak a legnagyobb erőssége és miben lehet még a legtöbbet fejlődni?

A legnagyobb erősségünk a küzdeni tudásunk. Vannak olyan periódusaink, amikor nem megy a játék, vagy az ellenfél vezet, de soha nem adjuk fel. Megvannak azok a játékosaink, akik meccseket képesek eldönteni, a kapusaink pedig véleményem szerint kiválóak. A védőink is jó fizikumúak. Szerintem a sikerünk kulcsa a jövőben sok tényezőn múlhat. El kell kerülnünk a büntetőpadot, valamint hatvan percen keresztül kell koncentrálnunk és az emberelőnyeinket is nagyobb számban kellene kihasználnunk. A legfontosabb az, hogy egységesek legyünk. Ha sikerül az edzők által kért egyszerű hokinkat játszani, akkor szép helyezéssel zárhatjuk a szezont, de addig sok munka vár még ránk.

November közepén, ikertestvére, Bálint is betalált. Miben legnehezebb alkalmazkodni egy 20 éves játékosnak a MOL Ligához? Mit vár saját magától a szezon végére?

Valóban egyre inkább beleszokik a légkörbe a testvérem is. Ilyenkor egy fiatal játékos dolga, hogy fegyelmezetten játsszon, hiszen ez az egyik alapja, hogy hasznos legyen a csapat számára. Gyorsabb döntéseket kell hozni a pályán, mint juniorban, a MOL ligás csapatok jól használják ki az egyéni hibákat vagy réseket a védelmen. Végső soron kondícióban is fel kell nőni a szinthez, nagyobb erejűek az ütközések, többet kell dolgozni a védekező- és támadóharmadban egyaránt. Természetesen szeretnénk minél több pontot gyűjteni a szezon végére, de sokat kell még fejlődnünk. Az elsődleges célunk az, hogy minél hasznosabban játsszunk, és ez főleg sok apró részleten múlik.

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
április 14., vasárnap
VB18 16:30 HUNDEN 1-4VÉGE
AL 18:30 ETOLHL 5-1VÉGE
április 15., hétfő
VB18 13:00 GERHUN 8-2VÉGE
április 17., szerda
VB18 13:00 AUTHUN 6-5 BVÉGE
április 18., csütörtök
VB18 13:00 HUNUKR 4-7VÉGE
április 19., péntek
VÁL 18:30 HUNNOR 2-1VÉGE
    • DUNA WORLD
április 20., szombat
VÁL 16:00 HUNNOR 3-2VÉGE
VB18 16:30 JPNHUN 3-6VÉGE
április 21., vasárnap
NVB 15:00 HUNKOR 2-0VÉGE
április 22., hétfő
NVB 12:30 HUNNED 2-0VÉGE
    • SPORT 1
április 23., kedd
VÁL 19:30 ITAHUN INFO
április 24., szerda
NVB 12:30 HUNNOR 
    • SPORT 2
április 26., péntek
NVB 20:25 HUNAUT 
    • AMC MIKRO
április 27., szombat
NVB 16:00 HUNFRA 
    • AMC MIKRO
Partnerünk
Archívum