Sparks történelmet írt Torontóban

Hibátlan teljesítménnyel debütált a Leafsben, mindkét New York-i csapat győzelemmel hangolt a városi rangadóra.

Garret Sparks mindenkit elhomályosított Torontóban a Leafs?Oilers mérkőzésen. Leo Komarov hiába duplázott és James van Riemsdyk hiába adott három gólpasszt, a 22 éves hálóőr volt az est hőse. Sparks ugyanis 24 védéssel és shutouttal mutatkozott be az NHL-ben, ez pedig korábban egyik hálóőrnek sem sikerült a Leafs történetében. A Toronto közel egy éve, tavaly december 23-án úszta meg kapott gól nélkül, amikor a Dallast nullázta le.

sparks

Anaheimben is egy kapus volt a főszereplő a Ducks?Canucks derbin. A hazai vasak között John Gibson 25 védéssel zárta az estét és pályafutás során harmadik alkalommal nem kapott gól. A Kacsáknál igazi csapatmunka folyt, tíz játékos szerzett pontot a mérkőzésen. A siker ellenére sem lehet felhőtlen az öröm Kaliforniában, a Ducks ugyanis az utolsó 11 meccséből csak a negyediket nyerte meg.

Három elvesztett mérkőzés után győzött a Rangers, amely a Carolina ellen szakította meg a sorozatát. A Gardenben rendezett találkozón hiába lőtt közel kétszer annyit kapura a Hurricanes, a két kapus közötti teljesítmény döntőnek bizonyult. A hazai oldalon Henrik Lundqvist 91,7%-kal védett, míg a vendégeknél Cam Ward csak 81,8%-kal. A New York egymás után 11. alkalommal győzte le ellenfelét hazai jégen.

A Rangers mellett győzött a Nagy Alma másik csapata is, az Islanders, amely Brooklynban verte a Coloradót. Két kiegyenlített első harmad után a befejező játékrészben dőlt el a találkozó, amit a Szigetlakók 3-1 arányban nyertek. A találkozó legjobbjának Ryan Strome bizonyult, aki egy gólpassz mellett szűk egy perccel a befejezés előtt bebiztosította az Isles győzelmét. Szerdán városi derbit rendeznek New Yorkban, az Islanders először fogadja a Rangerst az új csarnokában, a Barclays Centerben.