Kane rekordja

A Chicago szélsője zsinórban 19. meccsén is szerzett pontot. Háromgólos hátrányból győzött a Dallas, Bödker kedvenc csapata az Ottawa.

Az elmúlt négy bajnokság győztese találkozott Los Angelesben, ahol a Kings fogadta a Blackhawkst. A Chicago kétgólos előnyt épített fel, többek között Kane góljával, aki ezzel zsinórban 19. meccsén szerzett pontot, ami új NHL-csúcs az amerikai születésű játékosok között. A Kings a záró harmadra szedte össze magát Marián Gáborík vezetésével. A szlovák szélső hat perccel a vége előtt egyenlített, majd a ráadásban győztes gólt szerzett.

Háromgólos hátrányból nyert a Dallas a Minnesota otthonában. A játéknap egyetlen hosszabbításos mérkőzésén a Wild 15 perccel a befejezés előtt még háromgólos előnyben volt, ám a Dallas tíz perc alatt ledolgozta hátrányát. A végjátékra összezuhanó Wild nem tudta megállítani a Starst a hosszabbításban sem, amely Tyler Seguin góljával szerezte meg a győzelmet.

Ismét Mikkel Bödker volt az Ottawa veszte. Az Arizona csatára október 24-én mesterhármast szerzett a kanadai klub ellen, amit vasárnap hajnalban megismételt és ezzel pályafutása második tripláját érte el. A Senators vereségéhez az is kellett, hogy Craig Anderson borzalmas formában védjen, a 34 éves hálóőr 19 lövésből 4 gólt kapott, ami csak 78,9%-os hatékonyság.

boedker

Zsinórban harmadszor is kikapott a Rangers, amely gólt sem tudott ütni saját közönsége előtt. A Gardenből a pontokat a Flyers vitte el, amelyben Steve Mason hibátlanul védett, míg Wayne Simmonds csapata mindhárom góljából kivette a részét, kettőt saját maga lőve, egyet pedig előkészítve.

A Washington legyőzte a Torontót és ezzel egymás után ötödik sikerét jegyezte. Az Air Canada Centreben játszott mérkőzésen a Capitals a második harmadban döntötte el a meccset, amikor háromszor vette be Bernier kapuját. A Leafs hálóőre nem parádézott a meccsen mindössze 82,6%-kal védett. A győzelemmel a Washington átvette a vezetést a Rangerstől a Metropolitan-csoportban.

Kétgólos hátrányból nyert a Devils a Canadiens otthonában. A New Jersey kilenc perccel a vége előtt szépített, 22 másodperccel a befejezés előtt pedig a hosszabbítást is kiharcolta a Bell centerben, ahol John Moore gólja jelentette a pluszpontot a vendégeknek. A vereség mellett rosszabb hír a Habs szurkolóinak, hogy Carey Price előreláthatólag egy hónapig nem léphet jégre.

A Devilshez hasonlóan kétgólos hátrányból nyert az Islanders is a Tampa otthonában. A különbség csak annyi volt, hogy itt nem a ráadásra, hanem a hajrára maradt a döntés, három és fél perccel a befejezés előtt John Tavares emberelőnyös gólja jelentette a győzelmet a vendégek számára.

A nap egyetlen szétlövését a Penguins-Oilers meccs hozta, ahol végül a vendégek örülhettek. Az Oilers az első harmadban két góllal ellépett, amit a második szakaszban Malkin egyenlített ki két csodaszép találattal. 2-2 után nem született több gól így jöhettek a büntetők amelyet az Edmonton 2-0-ra nyert Matt Hendricks és Jordan Eberle góljaival.

A St. Louis legyőzte a Columbust és ezzel folytatta a nyolcmeccses sormintáját, az egy győzelem egy vereség sorozatot. A Blues Vlagyimir Taraszenko és Kevin Shattenkirk játékának köszönhetően fordított, előbbi egy-egy gólt és gólpasszt tett a közösbe, míg utóbbi zsinórban nyolcadik meccsén szerzett pontot.

A Buffalo két-két gólt szerzett a második és a harmadik játékrészben, így simán fordított és nyert a Nashville otthonában. A meccs legjobbja Sam Reinhart és Chad Johnson voltak, a center pályafutása során először szerzett két gólt, míg a kapus 28 lövést fogott.

A Colorado simán verte a Winnipeget hazai jégen, amely az utolsó 12 meccséből kilencet elbukott és először a szezonban negatív mérleggel áll. Az Avs győzelmét a Matt Duchene, Gabriel Landeskog páros szállította, mindkét játékos egy gólt és két előkészítést jegyzett. Duchene egészen elképesztő formában játszik, a center októberben csak egy-egy gólt és gólpasszt szerzett, ám novemberben 12 meccsen 20 pontot ért el, amelyből 11 volt a gól.

A San Jose könnyedén nyerte 2-0-ra az első és a második harmadot a Calgary ellen, így az is belefért, hogy a harmadikat elveszítse kanadai ellenfele ellen. A Sharksban igazi csapatmunka folyt az éjjel, tíz játékos szerzett pontot, ebből négyen kettőt is. A kaliforniai csapat utolsó nyolc meccséből hetet megnyert, a Flames ellenben zsinórban harmadszor zakózott.