Oda a Rangers és a Sharks sorozata

A New York kilenc, a San Jose hat győztes meccs után kapott ki, Kane ellenben már 17 meccses pontszerző szériában van. A Montreal ismét elvesztette kapusát.

A Montreal nyert a Gardenben, ezzel megszakította a Rangers kilencmeccses hazai nyerőszériáját. A találkozó a harmadik harmad legelején dőlt el, amikor a Canadiens 68 másodperc alatt kétszer mattolta a New York védelmét. A Habs azonban súlyos árat fizetett a győzelemért, ismét megsérült Carey Price, akit a második szünetben cserélt le Michel Therrien mester.

A Nashville győzött Buffalóban és ezzel egy negatív franchise-csúcsot zárt le. A Predators ugyanis az elmúlt három meccsén nem talált be a kapuba, összesen 227 perc és 39 másodpercig nem szerzett gólt. A góltalanságot végül Mike Fisher törte meg, akinek vezetésével a Preds ellépett 3-0-ra és végül simán győzött a Sabres otthonában.

Szergej Bobrovszkij volt a Blue Jackets nyerőembere a Devils otthonában. A New Jersey az utolsó negyven percben 24-11-re nyerte a lőpárbajt, de csak egyszer tudta bevenni a remekül védő orosz kapuját. A Columbus az idény közben kinevezett Tortorella mesterrel kilenc győzelem mellett csak hétszer kapott ki.

Sidney Crosby és Jevgenyij Malkin vezette győzelemre a Pingvineket a St. Louis ellen hosszabbítás után. Crosby először a szezonban duplázott, ám ami fontosabb, miután bevette a Blues kapuját elmondhatja magáról, hogy liga összes csapata ellen eredményes volt. Az orosz center a ráadásban lépett elő főszereplővé, amikor a 63. másodpercben győztes gólt szerzett.

A Washington hazai pályán győzött a Winnipeg ellen és ezzel egymás után harmadik sikerét aratta. A fővárosiak 3-3 után szakították le ellenfelüket, amikor Dmitrij Orlov és a mérkőzés legjobbja, a három ponttal záró Jevgenyij Kuznyecov góljára nem volt válaszuk a vendégeknek. Az orosz center remek formában van, 21 meccsen 24 pontot gyűjtött és vezeti a házi ranglistát.

Az Edmonton hiába szerezte meg korán a vezetést Carolinában, válaszul négyet kapott és sima vereséget szenvedett. A Canes kapujában Cam Ward 30 lövést fogott, míg Justin Faulk kétszer szolgálta ki a társait.

11 meccs után kapott három gólnál kevesebbet a Vancouver. A remek védekezésnek nem is lehetett más az eredménye, mint egy győzelem Minnesotában még úgy is, hogy a hazaiak szereztek vezetést. A Canucks azonban Radim Vrbata duplájával és Jannik Hansen góljával fordított, miközben Ryan Miller 31 lövést fogott a vasak között.

Az Islanders minden harmadban egy gólt ütött a Flyersnek, ez pedig elég volt ahhoz, hogy hazai jégen begyűjtse a pontokat a csoportrivális ellen. A Philly az első harmadot leszámítva nem sokat tett a győzelemért, az utolsó negyven percben 27-10-re veszítette el a kapura lövéseket és mindössze 17 védésre kényszerítette Jaroslav Halákot.

A Boston elrontotta Pavel Dacjuk jubileumát. A Detroit orosz centere ugyanis megszerezte pályafutása 300. gólját, de csapata hosszabbítás után elvesztette az Original Six-mérkőzést az autóvárosban. A Bruins kevesebb, mint két perccel a befejezés előtt Colin Miller góljával harcolta ki a ráadást, ahol a mérkőzésen másodszor eredményes Frank Vatrano góljával húzta be a plusz pontot.

dacjuk

A nap egyetlen szétlövését a Bolts?Kings mérkőzés hozta, amely végül a hazaiak sikerével zárult. A gólszegény mérkőzésen mindkét csapat egyszer-egyszer talált be a záró harmadban, így jöhetett először a hosszabbítás, majd a büntetők, aminek a végén Valtteri Filppula gólja hozta el a Tampa sikerét.

Az Arizona 4-2-re verte az Anaheimet és ezzel a szezonban harmadszor győzte le az ellenfelét. A Coyotes újabb sikerét a Ducks ellen az Antoine Vermette, Max Domi duó szállította. Az újonc center két gólpasszt adott, míg a veterán középső játékos szezonbeli első két gólját szerezte és bebiztosította a győzelmet 3-2-es állásnál, 66 másodperccel a befejezés előtt.

Az újonc Shane Prince vezetésével győzött az Ottawa a Colorado otthonában. Az elsőéves center gólpasszának és pályafutása első két góljának köszönhetően a Senators háromgólos előnyt épített a második harmad végére. Az Avalanche a záró etapban egy gólra visszajött ugyan, de Mika Zibanejad emberhátrányos gólja bebiztosította a kanadai csapat győzelmét.

A San Jose hazai jégen kapott ki a bajnoktól, ezzel odalett a hatmeccses győzelmi sorozata. A Chicagóban hárman is két pontot szereztek, de a csapat legjobbja természetesen az a Patrick Kane lett, aki kétszer szolgálta ki a társait és ezzel 17 meccsesre nyújtotta a pontszerző sorozatát.