Magosi Bálint két gólt lőtt

Csapata büntetőkkel nyert a sokkal esélyesebb Grenoble ellen. Fekete Dániel újabb kétpontos meccsel járult hozzá a Feldkirch győzelméhez. Erdély Csanádék és Vas Mártonék győztek, Háriék és Gallóék kikaptak, Sebők 16 percnél is többet játszott. Vas János mégsem kockáztatott, csak szerdán lép pályára.

A Ligue Magnus 9. fordulójában a Briancon a Grenoble csapatát fogadta, a mérkőzést fokozott biztonsági intézkedések mellett rendezték, mint minden sportrendezvényt Franciaországban. A két ősi riválist szakadék választja el egymástól a ligában, nagy győzelmet aratott tehát a Briancon és ebben Magosi Bálintnak hatalmas szerepe volt. Egyrészt az ő góljával szerzett vezetést a Briancon már a 3. percben. Ezt követően azonban a vendégek percei következtek, a 15. percben már 3-1-re vezetett a Grenoble. Még ebben a harmadban közelebb húzódott a Briancon, ami megteremtette az esélyt az egyenlítésre, amire végül egészen az 58. percig várni kellett, ekkor egyéni akció végén ismét a magyar válogatott csatára szerzett gólt, kiegyenlítve az állást. A hosszabbítás nem hozott újabb gólt, a szétlövésben pedig a Briancon volt a jobb, így nyertek 4-3-ra. Magosi 8 meccsen 6 pontnél jár, a Briancon 10. helyen áll a tabellán, a Grenoble a harmadikról az ötödik helyre zuhant.

Erdély Csanádék visszavágtak a pénteki vereségért a Tri Citynek. A felek 1-1-es állásról fordultak az utolsó 20 percre, a Stampede az 50. percben másodszor is megszerezte a vezetést. A hazaiak a végén kapusukat is lehozták, azonban ez sem segített, sőt, egy üres kapura elért találattal 3-1 lett a végeredmény. Erdély pontot nem szerzett, de +1-gyel zárt. Győzelmével a Stampede visszajött a harmadik helyre nyugaton.

Az INL-ben a Feldkirch a Slavija Ljubljanához látogatott. A hazaiak szereztek vezetést, azonban a 19. percben Fekete Dániel egyenlített. Ezt követően már csak a vendégeknek osztottak lapot, akik három gólt ütve végül 4-1-re nyertek, Fekete még egy asszisztot is kiosztott. A Feldkirch továbbra is toronymagasan vezeti a tabellát.

Sebők Balázsék rangadót játszottak a finn élvonalban a három topcsapat közé tartozó HIFK ellen. Nem kezdett jól a KalPa, az első két harmadban 3-0-ra elmentek a vendégek. A záró húsz percre minden erejüket mozgósították Sebőkék, az 53. percre egyetlen gólra sikerült faragni a hátrányt, az egyenlítés azonban már nem sikerült, 3-2-re nyert a HIFK. A magyar válogatott csatár 16 percnél is több jégidőt kapott, pontot nem szerzett, igaz, kapott gólnál sem volt a jégen. A KalPa továbbra is 5. helyen áll a Liigában.

Hári Jánosék az Asplöven otthonában vendégszerepeltek, nem sok sikerrel. A hazai csapat az első két harmadot egyaránt 2-0-ra nyerte, innen pedig már nem volt visszaút, csak a becsületgólt sikerült megszerezni az 57. percben, ezzel alakult ki a 4-1-es végeredmény. Hári pontot nem szerzett, mínusz 2-vel zárt. A Leksands 14. helyen áll a bajnokságban.

Az SHL-ben a Linköping a Farjestad otthonába látogatott és szenvedett 3-1-es vereséget. Galló Vilmos ismét 13. csatárnak volt nevezve, de most csak 15 másodperc jégidő jutott neki, így esélye sem volt pontjainak számát gyarapítani. A meccs eredményeként a két csapat helyet cserélt a tabellán és a Linköping lecsúszott az ötödik helyre.

Pontot rabolt a Valpellice otthonából a Fassa Falcons. Vas Márton csapata a második harmadban hátrányba került, azonban 47. percben egyenlítettek. Jöhetett a hosszabbítás, amelyben a hazaiak vitték be a mindent eldöntő találatot, így 2-1-re nyert a Valpellice. Vas Márton pontot nem szerzett a gólszegény találkozón, csapata továbbra is 4. a Serie A-ban.

Vas M Fassa

A cseh másodosztályban a Slavia 5-4-re nyert négyezer nézője előtt a Sumperk ellen. Vas János a korábbi elképzelésekkel szemben ezt a meccset még biztonsági okokból kihagyta. A kiváló csatár blogunknak elmondta, továbbra is maradt egy kis fájdalom és nem volt értelme kockáztatni, ha minimális esélye is van még annak, hogy ennyi kihagyás után rásérüljön. A következő meccset szerdán játssza a csapat, addig kettőt még edz játékosunk, ez pedig a tervek szerint elég lesz a teljes mértékű rehabilitációhoz. A Slavia harmadik helyen áll a tabellán.