Hatalmasat hajrázott a Minnesota

Öt perc alatt négyet ütve fordított. Garrison történelmi találatot szerzett, Eichel góllal debütált. A második challenge is sikeres volt.

Nem mindennapi feltámadást produkált a Minnesota a Colorado otthonában. Az Avs az első harmad után 3-0-ra, a második után 4-1-re vezetett, ám a záró etapra teljesen szétesett. A Wild a szezon első tripláját szerző Zach Parisé vezetésével öt perc alatt négyet rámolt be Dubnyk kapujába és megfordította a találkozót.

2007 és 13 elvesztett találkozó után nyert újra a Winnipeg a Bruins otthonában. A Jets a második és a harmadik harmadban egyaránt hármat ütött, így a vége sima 6-2 lett. A vendégektől Alekszandr Burmisztrov emelkedett ki, a gólja és a gólpassza mellett +4-gyel zárta az estét.

Góllal és Ottawa elleni vereséggel mutatkozott be Jack Eichel, a Buffalo idei második választottja. A Senators a duplázó Kyle Turris vezetésével győzött 3-1-re a First Niagara Centerben. A mérkőzés legizgalmasabb része a harmadik harmadban, 2-0-s vendégelőnynél volt. Először Eichel szépített előnyből, majd másfél perccel később Kane egyenlített. Azonban a vendégek éles szemű másodedzője, Jason Smith kiszúrta a gólt megelőző lest, Cameron challenge-et kért, a találatot pedig törölték.

Hosszabbítás után győzött 3-2-ra a Tampa a Philadelphia ellen, amelyen megszületett az NHL történetének első gólja a megújított túlórában. A rendes játékidőben négy találat esett , mind a négy a második harmadban. A ráadásban aztán felpörögtek az események, a Flyers részéről Scott Laughton büntetőhöz jutott, de kihagyta, így nem az övé lett a történelmi gól. Az Jason Garrisonra szállt, aki értékesített egy szólót, megszerezve második találatát a meccsen.

garrison

Vereséggel és pont nélkül debütált Connor McDavid, miután csapata 3-1-re kikapott St. Louisban, a showt ugyanis Vlagyimir Taraszenko és Robby Fabbri lopta el az Oilers üdvöskéje elöl. Az orosz szélső egyenlített a vendégek vezető találta után, míg a tavalyi draft első körös választottja pályafutása első meccsén győztes gólt szerzett.

Antti Niemi hibátlan teljesítménnyel és kapus létére két gólpasszal vette ki a részét a Dallas Pittsburgh elleni sikeréből. A finn hálóőr 37 védéssel pályfutása 33. shutoutját szerezte. Niemi mellett Mattias Janmarkot kell kiemelni, aki az első NHL-mérkőzésén, az első cserében, az első lövéséből az első gólját ütötte.

A Nashville-nek elég volt két gól az első harmadban a Carolina elleni győzelemhez. Ezután a hazaiak kapusa, Pekka Rinne került a középpontba, aki egészen az utolsó előtti percig, Eric Staal góljáig tartotta a kétgólos fórt.