A Litvínov hosszabbításban jutott túl a Capitalson

Galló Vilmos végigjátszotta a Linköping meccsét, de csapata kiesett. Kedden kialakult a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének párosítása. A legjobb 16 között nem rendeznek országon belüli rangadót.

A cseh címvédő Verva Litvínov megszenvedett a Vienna Capitalsszal. A bécsiek egy emberhátrányos góllal kiharcolták a hosszabbítást, ahol azonban Frantisek Lukes továbblőtte a cseheket. A másik osztrák csapat, a Red Bull Salzburg kettős vereséggel esett ki a Storhamar ellen. Az ERC Ingolstadt kétgólos előnnyel utazott Göteborgba a Frölundához, ahol a 60 perces rendes játékidő 3-1-es svéd sikert hozott, így túlórára került sor, ahol az amerikai Ryan Lasch döntött a hazaiak javára.

A finn rangadón a TPS a 2-2-es meccs után 4-1-es sikerrel lépett tovább a JYP ellen. ahogyan a HV71 is hasonló döntetlen után verte 4-1-re az Ocelári Trinecet. A svéd csatákból a Djurgarden és a CHL-címvédő Lulea jött ki jobban, előbbi a bajnok Vaxjőt, utóbbi a Farjestadot ejtette ki. Az SHL becsületén a Linköping ejtett foltot, kettős vereséggel esett ki a Libereccel szemben. Örömteli, hogy fiatal csatárunk, Galló Vilmos a jelek szerint előrelépett a csapatban, a 13. csatár helyéről ezúttal már játszó pozícióban kapott szerepet, és a következő svéd bajnokira is biztosítottnak tűnik a helye.

Gallo Vilmos Linpoking 2015_16 B

A Mannheim hiába nyert 3-2-re az Espoo Blues ellen, a finnek három góllal nyerték az első találkozót. A másik német együttes, a Red Bull München kettős vereséggel hullott ki a Lukkóval szemben.

A HC Kosice hiába győzte le Szlovákiában 4-3-ra a Skellefteát, a svédek csak 9 kapura lövést engedélyeztek a kassaiaknak és 3-0-ra nyertek. A Karpat a németországi 2-0 után 3-0-ra verte Ouluban a Düsseldorfot. A Tappara kettős győzelemmel lépett túl a Vítkovicén, akárcsak a Sparta Praha a Zürich Lionson. Az Eisbaren a háromgólos berlini sikere után 3-3-as döntetlennel jutott tovább a Stavangeren. A HC Davos biztosra ment a HIFK ellen, az egygólos finn siker után hazai jégen három góllal nyertek a svájciak.